alexa
Robocraft
Robocraft , kendi robotunuzu yarattığınız ve World of Tanks gibi robot takımınızla rakip robot takımına karşı savaştığınız bir oyundur. Robocraft GC ürünlerini oyunun sitesine giris yaptiktan sonra DurmaPay ödmee seçenegi ile yükleyebilirsiniz.
375
Silahlar
Emre S.
21 Nisan 2015 16:40

1-)SMG ler;Bu silahlar orta menzilli diğerlerine göre daha ucuz ve daha az vuranıdır,ancak bu sizi yanıltmasın emin olunki yakın mesafede Plasma launcher lardan daha etkilidir.Genelde tanklar için tercih edilir uçakları vurmakta da eğer tek tek ateş ederseniz (sekmemesi için ) daha rahat vurabilirsiniz ancak bazı uçaklar diğer uçakları counterleme yı (türkçe karşığını bilmiyorum tam olarak) tercih ediyor ve kendi uçağınada smg takıyor ancak tanklarda olduğu kadar etkili olduğu söylenemez.

2_)Plasma launcher lar;Bu silahlar ise smg lerden daha fazla menzile ancak uzak mesafelere eteş ettiğimizde biraz daha yukarıya atmalıyız bunları m4a1 lere ekli olan bomba atarlar gibi düşünebiliriz.Tanklarda da işe yarasa da en çok verimi uçak da alırsınız çünkü değdiğinde patlama tesiri yaratıyor ve yukarıdan attığınız için düşman robotunun (veya tankının nasıl demek isterseniz) pilot kabinin vurma ihtimaliniz var pilot kabinini vurduğumuzda otamati olarak robot kendini imha ediyo bu nedenle tek atma şansınız var.Hasarı 2. en yüksek olan silahtır ve pahalılık dereci normal dir.

3-)Railgun lar;Bu silahlar haritanın %80 i civarı menzile sahiptirler,bunları kullanan robotlara bir nevi uçak savar veya keskin nişancı diyebiliriz.Bekleme süresi epey uzundur ve her fazladan eklediğiniz railgun tier ine göre bekleme süresini 1-5 sn arası uzatır.Hasar derecesi en yüksek olan silahtır uçakları orta dan vurduğunuzda delip geçebilir ve tek atabilirsiniz (şahsen ben çok tek attım ve son derece zevkli).En pahalı silahdır silah budur.Ayrıca railgun kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli unsurlardan bir taneside ne şekilde koyduğumuzdur eğer robotun sağ ve soluna koyarsanız çok alakasız yerlere gidebilir ve sizde sinir krizi geçirebilirsiniz o yüzden benim tavsiyem ortaya ve onun arkasna bir tane daha koymak dır.

4_)Nanotech Disrupthor;Bu silah oyundaki destek silahıdır bunu kullanarak dost robotların savaş esnasında kaybettikleri bloklarını geri kazanmalrını sağlayabilirsiniz takımda yoksa sıkntı çekersiniz 1 takımda 2-3 tane olmalıdır sağ tuşa basarsanız ör:2 tane yaralı robot varsa ve 6 tane (6 olmak zorunda değil) nanotech disrupthor ünüz varsa 3 ü birini diğer 3 üde diğer robotu iyileştirir.Ancak menzili son derece kısadır ve ne yazıkki T6 dan sonra bu silahı kullanabilirsiniz.Fiyatı SMG den daha ucuzdur,ayrıca zaman etkili hasar/can verir 

5_)Tesla Blade ler;Bu silah ise (tam olarak silah denemez) yakın mesafe silahıdır ve charge silahıdır yani eğer zarar vermek istiyosanız bir robota çarpmalısınız sonra tekrar geri gidip çarpmalısınız.Ayrıca kanat olarakda kullanıbiliyor.Hasarı en yüksek olan silahdır T9 u 38bin vuruyor tabi en kullanışsızı da bu silahdır uçak kullanıyosanız ve canı az bir rakip gördüyseniz dalıp çalmak için ideal dir  parası normal seviyededir.

6_)Kalkanlar; Kalkanlar oyuna silahlar ile aynı kategordie koyulduğu için buraya yazıyorum belli bir yer kaplar ancak çok yararlıdır sizi hain uçakların bombardımanların dan veya aniden karşıınıza çıkan launcher lardan korur

Not:Konu sürekli olarak güncel kalacaktır daha çok bilgi birikimim var ancak yazmaya şu an üşeniyorum biraz yarın devamı gelecek konu sürekli güncel kalacaktır

Cevap bulunamadı.