alexa
Romadoria
Romadoria strateji severleri antik çağda ki Roma’da bir gezintiye çıkaracak.Oyun için hazır halde bulunan 3 farklı savaş aşaması bulunuyor.Meydan Savaşı,Kuşatma,Şehir Savaşları, Romadoria oyunu için Looki E Pin'lerini yine Romadoria paneli üzerinden aktif edebilirsiniz.
168
Başlangıç
Emre S.
6 Haziran 2015 17:21

Oyun Ana Ekranını tanıdıktan sonra Bina kurmayı öğrenelim.

Koloninin içinde yanıp sönen beyaz kutulardan birine tıklayın. Bu yanıp sönen beyaz kutular size burada bina inşa edebileceğinizi gösterir. Tıkladığınızda bir menü açılacaktır. Bu menüden sadece „İnşa Et“ butonuna tıklayarak inşaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bu açılan menüde inşa için gerekli olan dinar miktarını görebilirsiniz.

İnşa başlayınca koloninizin üzerinde şantiye çalışmaları görüntülenir. Sol tarafta bulunan Harekatlar başlığı altından inşa ayrıntılarına bakabilirsiniz. Zaman çizelgesi üzerine fare ile geldiğiniz zaman tamamlanma zamanını görebilirsiniz. İlk bina çok kısa sürer fakat oyunun seyri çok uzundur. Üzüm kullanarak inşa sürelerini kısaltabilirsiniz.

İlk inşa bittiği zaman yani Roma Forumu kurulduğu zaman iki şey gerçekleşir. Puan kazanmanızın yanısıra 50 adet üzüm ve bir Ünvan kazanırsınız. Daha sonra tekrar yanıp sönen bir sonraki kutuya tıklayın. Artık oraya bir Insula inşa edebilirsiniz. Şu işe bakın, birde size her 10 dakikada bir Dinar kazandırıyor . İnsula, koloninizde birden fazla kurabileceğiniz binalardan biridir. Birden fazla kurabileceğiniz binalara tıkladığınız zaman açılan menüde inşa etmek istediğiniz bina sayısını girebileceğiniz bir alan vardır, tabi yeterince Dinarınız varsa.. Her inşadan sonra inşası için bina başına ödemeniz gereken Dinar miktarı artar. İsterseniz şimdi bir İnsula inla edelim. Sadece „İnşa Et“ butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu bina Roma Forumuna göre biraz daha uzun sürer. Bu inşa sürerken oyunda biraz göz gezdirebilirsiniz. İnşa bittikten sonra İnsulaya tekrar tıkladığınız zaman açılan menüde Dinarınıza göre daha kaç tane inşa edebileceğinizi görebilirsiniz.

Binalar Teknoloji Ağacını kontrol ederek istediğiniz binanın inşa edilebilmesi için kurulması gereken binaları görebilirsiniz.

Oyuna başladıktan sonra 4.000 puana sahip oluncaya kadar Acemi Korumasına sahipsiniz, yani 4.000 puana gelinceye kadar Saldırı almazsınız. Kendinizi saldırılardan korumak veya başka kolonilere saldırmak için Askeri Birimler oluşturmalısınız, bunun için öncelikle birimlerin araştırmalarını yapmış olmanız gerekmektedir. Hangi birime hangi araştırmaları yapmanız gerektiğini ve hangi binaları kurmanız gerektiğini Akademi binasından görebilirsiniz.

Cevap bulunamadı.