alexa
Rust
Rust, oyuncusunu dünyasına aldığı andan itibaren bambaşka bir deneyim sunmaya çalıştığını açıkça ortaya koymakta. Rust Satin alma isleminizden sonra hemen oyunu Steam üzerinden indirmeye baslayabilirsiniz.
130
Friday Devblog 18 İncelemesi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 18:45

Friday Devblog 18 İncelemesi

Seyirci Modu:
Bu mod tıpkı Counter Strike Go ‘daki veya League Of Legends’deki gibi. Oyuncuyu dışarıdan izleyebiliyorsunuz. Şuan konsola 'spectate' yazarak diğer bir kişiyi izleyebilirsiniz. Bu sayede de öldürülmeden oyundaki değişiklikleri, karakter üzerindeki yenilikleri detayları rahatlıkla görebilirsiniz.

Şimdilik herkes bu modu kullanabiliyor fakat ileride sadece adminlere özgür bir şey olacak. Örneğin bir server sahibisiniz ve oyuncuları izlemek istiyorsunuz. Onların haberi bile olmadan takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken konsol bölümüne spectate “isim” yazmanız yeterli olacak. Bunun yanında da sadece insanları değil hayvanları da izleme özelliği gelecek. Örneğin spectate “Dear” gibi. Henüz kodlamalar kesin değil spectate ile başlayan bir şey olacak fakat nasıl olacak bilmiyoruz.Etkinlik Sistemi:
Etkinlik sistemi sadece kargo uçağı yani airdrop ile sınırlı kalmayacak. Şuan geçerli versiyon Rust’ta sadece airdrop var ve çok iyi bir şekilde çalışıyor. İlerleyen zamanlarda kargo uçağı dışında da bir çok etkinlik eklenmesi düşünülüyor. Örneğin otomatik olarak her bir oyun gününde belli başlı etkinlikler düzenlenecek. Nasıl etkinlikler olacağı henüz belli değil. Belki özel bir hayvan veya yaratık olur belki de belirli sayıda bir şeyler yapmamız gerekir, 10 kez ayı öldür gibi.

Kargo Uçağı’mız geri döndü fakat henüz bir şeyler atmıyor. Eğer geceleri kargo uçağını görürseniz gökyüzünde kırmızı bir ışığın yanıp söndüğünü görebilirsiniz ve garip bir ses duyacaksınız. Ses ilerleyen zamanlarda değişecek 

Mermi Efektleri Ve Diğer Şeyler
Kurşun, ok veya diğer vuruşların efektlerini vurduğunuz alanda çukur olarak görebilirsiniz. Bir yere vuruş yaptığınızda o alanda kısa süreli çukurluklar açılıyor.

İtemlerin Yerlerini Değiştirmek
Envanterinizdeki itemleri birbirleri üstüne sürükleyerek yerlerini değiştirebilirsiniz. Artık envanteriniz dolu olsa da bir şeyleri boşaltıp yer değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Giyim Aracı
Artık karakter üzerine gelecek olan her değişiklik bu programda her oyun koşulunda test edilecek ve eksiklikleri giderilecek. Videodan da görebilirsiniz.

Hayvan Görünümleri
Goosy gördüğünüz tüm hayvanlar üzerinde çalışmalarını bitirdi. Hayvanlarda ki kalite farkını da göz önünde bulundurun. FPS düşmesin diye görüntü ayarlarını dibe çekseniz bile hayvanların en yüksek kalitedeki hallerinden pek farkları olmayacak. Yani en yüksek zevk ile oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

Mert Fatih A.
4 Ocak 2015 23:43
Teşekkürler gayet faydalı bir bilgi olmuş başka arkadaşlar da faydalanmışlardır umarım :)