alexa
S4 League
S4 League AP, S4 League oyununda kullanilan para birimidir. S4 League AP satin alma isleminizden sonra, Aeria Games üzerinden Epin seçerek aktif edebilirsiniz.
405
BÜYÜ REHBERİ
Sergen B.
4 Nisan 2015 18:00

BÜYÜ REHBERİ

Geliştirme Sistemine hoşgeldiniz! Daha da rekabetçi olabilmek için eşyalarınızın seviyesini yükseltin. Eşyalarınıza tekil nitelik yükseltmeleri eklemek için eSper Çipleri kullanın - ya da farklı oyun modlarında kullanmak için efsunlayarak cephaneliğinizi güçlendirin!

GELİŞTİRME SEÇENEKLERİ

 

Geliştirme Sistemi iki aşamalıdır. Üst menüdeki Büyü seçeneğine tıklamak karşınıza iki opsiyon getirir:

SARI OPSİYON

Sarı opsiyon eSper Fişleri eşyalarınıza yerleştirmenizi sağlar. eSper Fişleri eşyalarınıza, ayakkabılarınız için Tecrübe Puanı (EXP) kazanımını artırmak ya da silahlarınız için daha fazla şarjör kapasitesi gibi envayi çeşit geliştirme sunar. Ancak dikkatli olun: Eşyalarınıza tek seferde yalnızca bir tane eSper Fiş takılabilir. En iyi bileşimi yakalayabilecek misiniz?

MAVİ OPSİYON

Mavi opsiyon Büyü Sistemini karşınıza getirir. Oyun içinde eşyalarınızı kullanmak bir "Mastery Göstergesi"nin dolumunu sağlar. Bu ölçek dolduğunda söz konusu eşyayı bir sonraki seviyeye efsunlayabilir ve ek nitelikler elde edebilirsiniz. Her eşyayı seviye 20'ye kadar geliştirebilirsiniz - 20 ek nitelik elde edebilirsiniz! Bunlar birbirlerinden çok farklı olabilir - veya aynı nitelikler gittikçe daha fazla artar!

ESPER FİŞ NASIL KULLANILIR

 

Esper Fişleri kullanmak üç aşamalı kolay bir süreçtir: Öncelikle, eSper Fiş yerleştirmek istediğiniz eşyayı seçin. Sonra kullanmak istediğiniz eSper Fişi seçin. Şimdi eSper Fişi seçilen eşyaya yerleştirmek için parlak, sarı "Başla" şeçeneğine tıklayın.

ESPER FİŞLER

Fiş ÇeşidiKullanım AlanıEtkiSilah

Guns

Heavy Guns

Mental

Rifle

Snipe

Şarjör Kap.+1

Şarjör Kap. +2

Şarjör Kap. +3

Şarjör Kap.+6

Şarjör Kap.+10

Sabit

Sentry Gun

Senty Nell

Saldırı Mesafesi +20%
Saldırı Mesafesi +20%EldivenHP +1HP +2

HP +3

ÜstDoldurma Hızı +1 (Silahlar)Doldurma Hızı +2 (Silahlar)Kurma Hızı +1 (Sabit)Kurma Hızı +2 (Sabit)AyakkabıEXP +5%EXP +8%EXP +10%

Şimdilik eSper Fişler yalnızca özel etkinlikler aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu sebeple mevcut eSper Fişleri nasıl elde edebileceğinizi öğrenmek için iki haftada bir yapılan etkinliklerimize mutlaka göz atın. Her bir eşyaya yalnızca bir eSper Fiş yerleştirebilirsiniz.

BÜYÜ SEVİYESİ ÜCRETLERİ

Büyüleme eSper Fiş kullanmak kadar kolaydır. Yine de, her sonuç farklı olabilir ve her deneme ufak bir PEN ücretine mal olur.

Seviye 1200 PENSeviye 2200 PEN   Seviye 3300 PENSeviye 4300 PENSeviye 5500 PENSeviye 6500 PENSeviye 7600 PENSeviye 8600 PENSeviye 9800 PENSeviye 10800 PENSeviye 111.100 PENSeviye 121.100 PENSeviye 131.300 PENSeviye 141.500 PENSeviye 151.800 PENSeviye 162.300 PENSeviye 172.900 PENSeviye 183.500 PENSeviye 194.200 PENSeviye 205.200 PEN
NASIL BÜYÜLENİR?

Bir eşyayı büyülemeden önce o eşyayı karşılaşmalar sırasında kullanarak "Uzmanlık (Mastery) Göstergesi"ni doldurmanız gerekmektedir. Ölçek dolduğunda, eşyanın sağ üst köşesinde belirecek yanıp sönen mavi kutucuk size eşyanın büyü için hazır olduğunu gösterir.

İster bu kutucuğa tıklayın, isterseniz de eşyayı büyüleme menüsünden seçin.

Başarılı bir büyüleme şansını arttırmak için AP nesneleri kullanabilirsiniz.

Şimdi büyülemeyi başlatmak için parlak, mavi "Başla" seçeneğine tıklayın.

Eşyaları 20. seviyeye kadar büyüleyebilirsiniz.

Doğal olarak, mevcut büyü seviyeniz ne kadar yüksekse, uzmanlık gGöstergesini doldurmak da o kadar zor olacaktır - ve elbette başarıyla büyülemek de öyle! Donanımınız çok hassasstır! Geliştirdikçe parçalanması daha da olası hale gelir. Bu yüzden, büyü seviyeniz ne kadar yüksekse, bir sonraki büyüleme girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması o kadar olasıdır.

Eğer bir büyüleme başarısız olursa donanımınız sizde kalacaktır. Ama, büyü seviyesi sıfırlanacaktır.

AP NESNELERİ

Büyüleme sırasında başarı şansınızı artırmak için aşağıdaki AP nesnelerini kullanın:

Sıfırlanma Koruyucu

Reset Insurance

Büyüleme başarısız olursa eşyanızın büyü seviyesi sıfırlanmaz.

Jackpot Şans Arttırıcı

Lucky Jackpot UP

Büyük ödül şansını ikiye katlar.

Büyü Şans Arttırıcı

Lucky Enchant UP

Büyüleme başarı şansını %10 arttırır.

Uzmanlık Puanı (MP) Arttırıcı

Mastery Points UP

Uzmanlık göstergeniz daha hızlı dolar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her başarılı büyülemeyle eşyanız bir bonus etkiye sahip olacaktır. Bu etkiler, büyülemeye çalıştığınız nesneye bağlı olarak değişiklik gösterir. Silahlar daha fazla saldırı gücüne sahip olurken üstler savunmanızı artırabilir. Büyülü Saç ve Yüz Şekilleri kazandığınız tecrübe puanını (EXP) ve topladığınız oyun parasını (PEN) artıracak, Takılar ise yetenekleri kullanmak için tüketilen dayanıklık puanını (SP) azaltacaktır. Aynı bonus etkiyi birden fazla kazanırsanız üstüne eklenecektir, bu da demek oluyor ki: etkiler birleşerek daha da güçlü hale gelecektir! 20. dereceye kadar büyüleme mümkündür, bu da şu anlama gelmektedir: 20'ye kadar farklı etkiye ya da aynı etkinin kat kat güçlüsüne sahip olabilirsiniz! Nadir durumlarda, tek seferde büyü derecesi 2 artacaktır! Buna da "Şanslı Büyük Ödül"(Lucky Jackpot) diyoruz. 80'den fazla farklı eşya/etki bileşimi mevcut! Her şeyi en yüksek dereceye kadar büyüleyebilecek misiniz?

Cevap bulunamadı.