alexa
S4 League
S4 League AP, S4 League oyununda kullanilan para birimidir. S4 League AP satin alma isleminizden sonra, Aeria Games üzerinden Epin seçerek aktif edebilirsiniz.
522
OYUN MODLARI
Sergen B.
4 Nisan 2015 18:06

OYUN MODLARI

TANITIM & ALIŞTIRMA

Practice

S4 League'de yeni bir oyuncu olarak önce kısa bir Tutorial (Tanıtım) oynayacaksınız. Bu alıştırma temel hareket kontrollerine ve 'kaçınma' ve 'duvardan atlama' gibi tekniklere odaklanmaktadır. Bu eğitim istediğiniz zaman tekrarlanabilir fakat bir oyun modu olarak listelenmemektedir.

Bu temel kontrolleri Alıştırma Modu'nda (Practice Mode) daha fazla geliştirebilirsiniz. Pratik Yapma Modu tek kişiliktir ve sabit Sentry Gun'lar sayesinde nişan alma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bu görevleri tamamlayarak ilk PEN'lerinizi kazanacaksınız.

SAVAŞIN KRALI

Battle royal

Battle Royal, diğer Üçüncü ya da Birinci Şahıs Nişancılık oyunlarında olduğu üzere klasik bir "herkes tek" oyun modudur. 

Karsilasmanin kurallarini belirlemek 

için bir sürü olasiliga sahipsiniz; süre, kullanilabilecek silah ve yetenekler gibi. 
Böylece Battle Royal her silahın kullanıldığı ya da yalnızca kılıç kullanılan bir mod olabilir.

ÖLÜMÜNE

Death match

Deathmatch Battle Royal'in takım tabanlı versiyonudur. Oyuncular iki takım olarak organize olur ve düşman grubun oyuncularını alt ederek puan kazanır. Aynen Battle Royal'gibi, oyuncuların karşılaşmalara pek çok farklı kural koyma şansı vardır.

KAPTAN

Captain

Captain, Battle Royal / Deathmatch'in bir başka varyasyonudur. Aynı Deathmatch'te olduğu üzere iki takım birbiriyle savaşır. Ama, Captain Modunda her oyuncu bir taç taşır. Taçlı bir oyuncu yenildiğinde, tacını kaybeder ve oyuna normal halinde devam eder. Karşı tarafın tüm kaptanlarını öldüren takım 1 puan kazanır ve yeni ele tekrar herkes kaptan olarak başlar.

GOLE GEL

Touchdown

Touchdown S4 League'in en sevilen modudur. Deatchmatch'in taktiksel yönlerini Amerikan futbolundan etkilenerek yüksek tempolu bir aksiyon ile birleştirir.

Touchdown mod'un haritaları simetriktir, yani her takımın 'ana üssü' aynı görünüşe sahiptir. Haritanın ortasında, iki takımın ana üsleri arasında S4 League'in maskotu, bir robot top gibi görünen  'Fumbi' durur.

Touchdown'da amaç Fumbi'yi ele geçirip karşı takımın kalesine götürmektir. Ve bu, saldıranla kaleyi koruyanın belirli olduğu bir görev paylaşımı yanında ciddi de bir takım çalşması gerektirir.

Touchdown Modu S4 League'de düşmanı vurmak yerine ileri derece zıplama tekniklerine önem verdiği belli bir tarzın öne çıkmasına neden olmuştur. Yetenek dolu zıplayışlarla düşmanın kalesine doğru ilerleyen oyuncular, düşman ateşinden büyük bir hızla kaçınabilirler.

YAKALAMAÇ

Chaser

Ağustos 2009'da tanıştığımız Chaser, S4 League'in şimdiye kadarki en benzersiz modu olmaya devam ediyor. Her elde, rastgele bir oyuncu ebe olarak doğaüstü güç ve dayanıklılık edinir. Hedefi tüm 'normal' oyuncuları süre bitmeden alt etmektir.

Chaser'ın hem yüksek saldırı, hem de doğaüstü savunma gücüne sahip olmasından ötürü, diğer oyuncular 1 ila 2 dakika süren kısa ellerde kurtulmak için kaçıp saklanmaya çalışır. Yetenekli oyuncular bazen takım halinde Chaser'ı öldürüp bonus puan kazanırlar.

Eğer Chaser diğer tüm oyuncuları öldürmeyi başarırsa, kendisi puan kazanır. Eğer başaramazsa, tüm kurtulan oyuncular puan kazanır. En fazla puan toplayan oyuncu karşılaşmayı kazanır.

KUŞATMA

Siege

Ağustos 2011'de tanıştığımız Siege, S4 League oyun modları serisine eklenen en son moddur. Diğer pek çok nişancılık oyunda 'Tepenin Hakimi' olarak bilinen seçeneğe karşılık gelir.

Haritalar boyunca oyuncular toplamaları gereken üç bayrak bulurlar. Bayraklar, kendi takımınız tarafından ele geçirildiğinde yeşil, karşı takım ele geçirdiğinde ise kırmızı olur. Oyuncular kırmızı bir bayrak üzerinde sabit durarak, rengini önce sarıya sonra da yeşile çevirebilir.

Elde edilen bayraklar takıma puan getirir ve rastgele bir şekilde oyuncuların cephanelerini dolduracak ya da daha fazla puan edinmelerini sağlayacak eşyalar yaratır.

HİKAYE

Arcade modes

Arcade size üç farklı oyun modu sunmaktadır: Senaryo, Eğitim ve Fetih. Burada çoğunlukla insan harici düşmanlarla savaşırsınız. Seri halindeki görev lerde; bilgisayarın kontrol ettiği karakterleri öldürmeniz, müttefiklerinizi korumanız ya da güçlü düşmanları yenmeniz gerekmektedir.

SENARYO

Scenario arcade

S4 League dünyasının hikayesi Scenario Arcade'de anlatılmaktadır. 4 oyuncuya kadar bir takım kurup düşmanları yenin ve mücadeleler arasında kısa videolar ile hikayeyi öğrenin.

EĞİTİM

Mission arcade

Mission Arcade'de düşmanları yok etmenin iki yolu var: Bir süre içerisinde mümkün olduğunca fazla düşmanı öldürmeli ya da en kısa zamanda belirli bir sayıda düşmanı öldürmelisiniz. Bu modda yalnızca tek başınıza savaşmanıza rağmen, arkadaşlarınızla ve diğer oyuncularla skorunuzu karşılaştırabilirsiniz.

FETİH

Conquest

Conquest Mode kale savunma oyunlarından unsurları S4 League'in 3. şahıs kontrolleri ile bir araya getirir.

Üzerilerine gelen düşman yığınları karşınızda oyuncular organize bir şekilde bir üssü savunmalıdır. Düşmanlar haritada birden fazla noktada belirmektedir ve direk olarak oyuncuların üssünü hedef almaktadır. Bir canavar her seferinde üsse yaklaşıp saldırdığında, üs hayat puan kaybeder. Üs yok edildiğinde, oyun kaybedilir.

Cevap bulunamadı.