alexa
S4 League
S4 League AP, S4 League oyununda kullanilan para birimidir. S4 League AP satin alma isleminizden sonra, Aeria Games üzerinden Epin seçerek aktif edebilirsiniz.
667
RESMİ OYUN-İÇİ KURALLARI
Sergen B.
4 Nisan 2015 18:11

RESMİ OYUN-İÇİ KURALLARI

S4 League'e hoşgeldiniz.

Oyun içinde sizlerden, başka oyunculara ve Aeria Games ekibine karşı saygılı ve anlayışlı davranmanızı bekliyoruz. S4 League topluluğu üyelerinin oyunu karşılıklı saygı ve anlayış içerisinde oynamayı hak ettiklerini düşünüyoruz.

Bu kurallar oyun-içi katılımınızda sizden beklenen davranışları belirtmektedir.

Bu kuralları gerektiği zaman değiştirme hakkımız olduğundan aralıklar ile tekrar okumanız gerektiğini belirtmerk isteriz.

Lütfen bu kuralların Hizmet Koşullarımıza ek olduğunu ve Hizmet Koşullarının yerine geçmediğine dikkat ediniz.

§1.0 GENEL DAVRANIŞLAR

a) Lütfen hiç bir şart altında topluluğun herhangi bir üyesine hakaret etmeyin ya da başklarını etmesi için kışkırtmayın.

S4 League kişisel hakaretler ve anlaşmazlıkları tartışmanız için kurulmuş bir platform değildir. Bu tarz sorunlarınızı S4 League dışında özel olarak çözmeniz beklenmektedir.

b) Aeria Games ekibinden Game Sage'ler dahil kimseye hakaret etmeyin ve kışkırtmayın.

Aeria Games ekibinin kararları ile her zaman hemfikir olmak zorunda değilsiniz. Bunu anlayış ile karşılıyoruz. Fakat alenen Aeria Games ekibine hakaret etmeniz ya da kişisel saldırılarda bulunmanız aynı fikirde olmadığınızı göstermek için kabul edilecek bir davranış şekli değildir. Böyle bir durumda lütfen bir GS ya da GM ile doğrudan iletişime geçip özel olarak konuşmaya çalışın.

c) Topluluğun hiçbir üyesini taciz etmeyin.

Sanal zorbalık son zamanlarda sıkça yaşanan bir sorundur. Bu sorunu topluluğumuzdan ve oyunumuzdan uzak tutmayı hedefliyoruz. Lütfen topluluk üyelerine saygılı davranın ve yanlız bırakılmak istiyorlar ise yanlız bırakın.

d) Irkçı söylemlerde bulunmayın ve ayrımcılık yapmayın.

Aeria Games ekibi olarak topluluğun her üyesinin din, dil, ırk cinsiyet, cinsel tercih ve ülke ayrımı gözetmeksizin eşit olduğunu düşünüyoruz ve sizlerden de bu şekilde davranmanızı bekliyoruz.

e) Lütfen hiçbir şart altında topluluğun herhangi bir üyesini fiziksel saldırı ile asla tehtit etmeyin. Başkalarının zarar görmesini isteyen söylemlerden örneğin; "İnşallah kanser olur ve ölürsün" uzak durun.

Yapılan fiziksel saldırı tehtitleri çok ciddidir ve ağır sonuçları vardır. Kendi çıkarlarınız için asla kimseye böyle bir tehtitte bulunmayı bile düşünmeyin. Bu konuda uyarıldığınızı belirtmek isteriz.

§1.1 TROLLEMEK

a) Aeria Games ekipleri ve Game Sageler tarafından düzenlenen etkinlikleri aksatmaya çalışmayın.

Zaman zaman Aeria Games ekibi ya da Game Sageler topluluk üyelerinin katılabileceği ve ödüller kazanabileceği özel oyun-içi etkinlikleri yapabilirler. Her zaman yetkili kişinin belirlediği kurallara uymanız gerekmektedir. Kurallara uymadığınız taktirde etkinliği aksatmaya çalışmakan ceza alabilirsiniz.

§2 HİLE VE HACKLER

a) Hiçbir şart altında 3. şahıs programları kullanmayın.

Hile yapmak ve sömürücülük ciddi bir suçtur. Aeria Games olarak bu davranışlara toleransımız yoktur. Lütfen kendi iyiliğiniz için makro ve hile programları kullanmayınız. Kullananlar için ciddi sonuçlar olacaktır.

b) Lütfen topluluğun bir üyesini ya da bir klanı alenen hile yapmak ile suçlamayın. Hile yaptığını düşündüğünüz kişileri, özel olarak iletişim formu aracılığı ile müşteri hizmetlerine bildirebilirisiz.

Son zamanlarda oyuncuların birbirini hile yapmak ile suçlamaları artmış bulunmaktadır. Bu sorun sadece S4 League ile sınırlı değildir. Bir oyunu kaybetmek ya da üst üste bir kaç defa öldürülmek rakibinizin hile yaptığı anlamına gelmez. Bazı oyuncuların sizden daha hızlı ya da daha iyi oynadığını kabullenmeniz gerekir. Fakat eğer bir oyucunun açıkça hile yaptığını fark ederseniz ya da şüphelenirseniz lütfen bunu S4 League ekibi ile özel olarak paylaşın ve alenen tartışmaya kalkışmayın.

c) Lütfen GS ya da GM taklidi yapmaya çalışmayın. Fark edildiği taktirde hesabınız temelli engellenecektir.

§3 HESAP DEĞİŞİMİ/-SATIŞI/-ORTAK KULLANIMI/-DOLANDIRICILIK

a) Oluşturduğunuz hesapların hepsi sadece ve sadece sizin tarafınızdan kullanılmalıdır. Hesabınızın güvenliği tamamen size bağlıdır. Bilgilerinizi asla başkaları ile paylaşmayın.

Hesap paylaşımı ve değişimini ciddi suçlar olarak görmekteyiz. Bu suçlardan birini işleyen bütün oyuncular gerekli şekilde cezalandırılacaktır.

b) Lütfen topluluk üyelerine hesap bilgilerini sormayın.

§3 belirtildiği gibi hesap bilgileri gizli tutulmalıdır. Başkalarının hesaplarına ulaşmaya/girmeye çalışma eylemlerinin ciddi sonuçları olacaktır. Şifrenizi başka bir oyuncuya vererek asla bedava AP kazanamazsınız. Hesap bilgileriniz karşılığında size bedava AP ya da nesne vereceğini söyleyen bir kişi sizi dolandırmaya çalışmaktadır. Game Sageler ve Game Masterlar sizden ASLA şifrenizi istemektedir!

§4 GİZLİLİK

a) Lütfen adres, telefon numarası, e-mail adresi, IP adresi, iletişim formu içeriği ya da numarası gibi bilgilerinizi başkaları ile paylaşmayın.

Topluluktaki bütün oyuncuların gizliliği bizim için önem taşımaktadır. Bu sebeple ve AB gizlilik yasaları gereği oyun içinde herhangi bir özel bilgi vermek kesinlikle yasaktır.

§5 GAMEPLAY

a) Aşağıda belirtilen "teknikler" oyun içinde kullanılabilir ve rapor edildiği taktirde ceza alınmayacaktır.

  • Airhugging
  • Airwalking/Recovery Sprinting
  • Flash Stepping
  • Bunny Hopping
  • Comet
  • Exo Beam
  • Reload Cancel
  • Instant Walljump
  • Wing dashing
  • Boomerang

Chaser Mode  

a) Takımlaşmak, Friendly oynamak, İntihar ve AFK Chaser modda yasaktır. 

Lütfen Chaser modda avantaj sağlamak için yukarıdaki taktiklerden birini kullanmaktan kaçının. Bu taktikler oyun moduna karşı gelmektedir. Rapor edildiği taktirde hesabınız ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır.

Özel Oda Kuralları

a) Oyuncular tarafından belirlenen kurallar zorunlu değildir.

Özel oda modunda silahlara getirilen kısıtlamalar ya da belirlenen kurallar oyunun resmi kuralları değildir ve uyulması zorunlu değildir. Lütfen oda yöneticisine saygı gösterin ve belirlemiş olduğu kurallara uyun.

Fakat kurallara uyulmadığı taktirde herhangi bir ceza alınmayacaktır.

b)Chill Rooms/Farm Rooms

AFK yapmak ya da sohbet etmek için oda kurmak EXP kazanacağınız için yasaktır. Oyun bu şekilde oynanılmamalıdır.

c)Jump Rooms

Bu kural için bir istisna bulunmaktadır. Eğer odanız "Jump Room" adı altında kurulmuş ise başka oyunculara özel jump'lar gösterme hakkınız bulunmaktadır.

burak i.
15 Haziran 2015 14:30

bence çok güzel bir oyun ama biraz fazla hile kaynıyor gibi