alexa
Saint Seiya Brave Soldiers ( PS3 )
Seiya ve arkadaslari yepyeni bir HD oyunla geri dönüyor. PS3 oyunu kargo ile gönderilecektir.
50
Saint Seiya: Brave Soldiers (İnceleme)
Kubilay A.
7 Mayıs 2016 23:04

Dövüş oyunları konusunda hassas olan oyunseverlerin birçoğu sadece görüntülerdeki kaplamalara değil, aynı zamanda karakter derinliğine de önem veriyorlar. "En azından bir hikayesi olsaydı be" cümlesini birçok dövüş oyununda yaşamışızdır. Street Fighter, Mortal Kombat veya Tekken'den daha iyileri var mı bilemiyorum ancak benim gözümde bu üçü birer efsane. 
 


Namco Bandai'nin animeler üzerinde çıkarttığı yığınla oyunu var ancak şu ana kadar hiç Saint Seiya: Brave Soldiers kadar duygusal bir dövüş oyunu oynamadığımı itiraf etmeliyim. 22 Kasım tarihinde piyasaya çıkan dövüş oyunu, diğer anime göndermelerinden çok farklı. Namco'nun böylesine duygusal içerikle oyunseverlerle buluşması büyük bir risk. Riski almasıyla, oyuncuya beklediğinden daha azını sunması ise ayrı bir konu. 

Saint Seiya mangasına ve animesine dayalı olan Saint Seiya: Brave Soldiers, 50'den fazla oynanabilir karakterle karşımıza çıkıyor, zira özellikle oyun içi kaplamalar karakterlere oranla o kadar geri planda kalmış ki, altın zırhlı kahramanlarımızın yeteneklerini izlemekten alana dikkat etmekte zorlanıyoruz.
 

80'lerin animelerinden hoşlanan kaç kişiyiz bilemiyorum ancak Saint Seiya: Brave Soldiers, yakalamak istediği o 80'ler detaylarını yakalayamamış. Karakterlerin orijinallerine benzediğini ve animedeki yeteneklerinin başarılı bir şekilde aktarıldığını görebilsek bile ironik olarak en önemli eksiklik ise sadece karakterlere odaklanmak olmuş.

 


Yunan tanrılarının arasında geçen bir savaşta amacımız, Athena'yı kurtarmak.

Cevap bulunamadı.