alexa
Shaiya Online
Shaiya Online MMORPG anlamında gereken her özelliğe sahip. Oldukça güçlü BOSS’lar, çok geniş haritalar, yaratıklar, iblisler ve daha fazlası. Shaiya Online, Aeria Points Shaiya Online oyununda kullanilan para birimidir. Satin aldiginiz Aeria Points kodunu EPin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
326
Shaiya Güvenli Bölge Sınırları - Tırmanma [S.S.S]
İsimsiz Üye
21 Aralık 2014 01:25
Merhabalar, 


Shaiya Türkiye ve Polonya sunucu birleşmesinden sonra tüm PvP ve işgal haritalarındaki güvenli bölge kuralı kaldırılmıştır! 


Öncelikle bunun nedenini açıklamak isteriz. Her bakım sonrası aslında sunucunun temelinde bulunmayan bu muhafızların konulması hem problem yaratmaktaydı, hem de makro ile olsa dahi, uzun zaman almaktaydı. Artık gereksiz görülen tüm muhafızlar kaldırılmıştır. 

Güvenli bölge kurallarında aşağıdaki mantık geçerlidir: 

  • Bu bölgeler "işgal", "savaş" & "PvP" bölgeleridir. Giren karakterin can güvenliğinden kesinlikle kendisi sorumludur. 
  • PvP ve işgal haritalarında bir ölüm sonrası herhangi bir nesne iadesi yapılmayacaktır. 
  • Fakat res-kill olarak tabir edilen, bir oyuncunun öldükten sonra doğduğu alana konuşlanıp, devamlı olarak doğan karakterleri öldürmek yasaktır! Eğer konuyla ilgili şikayet ve ekran görüntüsü yollanırsa ban cezası verilecektir. Bunu engellemek için gerekli görülürse muhafız eklenecektir. Res-kill şikayetleri için ticket atılmalıdır. 
Ticket atarken; 

  • Konuyla ilgili kanıt (SS) yolladığınızdan, 
  • SS'de harita, tarih ve saat bölümlerinin açık olduğundan, 
  • Sol bilgi akışında öldüğünüzü gösteren bilginin bulunduğundan (XXX tarafından öldürüldünüz gibi), 
  • ve karakterin hala yarı saydam olarak öldüğü noktada bulunduğundan, 
emin olunuz. Aksi taktirde şikayetiniz işleme alınmayacaktır.

- Her ne şekil ve sebeple olursa olsun, normal biçimde koşmak ve zıplamak haricinde tepelere çıkılması halinde, tırmanma hilesi (wall hack) kullanıldığı kabul edilerek hesap engellemesi işlemi yapılacaktır.


Cevap bulunamadı.