alexa
Shaiya Online
Shaiya Online MMORPG anlamında gereken her özelliğe sahip. Oldukça güçlü BOSS’lar, çok geniş haritalar, yaratıklar, iblisler ve daha fazlası. Shaiya Online, Aeria Points Shaiya Online oyununda kullanilan para birimidir. Satin aldiginiz Aeria Points kodunu EPin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
454
Shaiya İşgal Sistemi [REHBER TADINDA]
İsimsiz Üye
21 Aralık 2014 01:22
Selamlar, 

Bildiğiniz üzere EP5.2 sürümüyle beraber oyunumuza 2 adet yeni harita eklenmiş durumda. Bu haritalardan bir tanesi oyuncuların TP kasması için gelen haritalardır. Bir diğer harita ise yeni sürümle beraber gelen bossların ve yeni sunakların olduğu harita yani Kanos Illium haritasıdır. 

Işık ve Öfke taraflarının TP yani tecrübe puanı kasmaları için kendilerine ait haritalar bulunmaktadır. Bu haritalardaki moblar çoğunlukla elemental özellikleri olmayan moblardır. Haritada çeşitli köyler vardır ve bu köylerde Depo Bekçisi gibi çeşitli NPC'ler bulunmaktadır. 

Ancak bu haritaların bir başka özelliği daha bulunmaktadır. Bu haritaları karşı ırkınız işgal edebilmektedir. Yani siz karakterinizi kasarken diğer ırktan bir oyuncu gelip sizinle pvp yapabilir. Bu sebeple haritalar PvP haritası olarak nitelendirilmektedir. Bu haritalara Kanos Illium haritasında şehir merkezindeki portallar aracılığı ile geçilmektedir(karşı tarafın bölgesine.) Kendi haritanıza Apulune & İris portallarından geçebilirsiniz. 

Karşı ırkın bölgesini işgal edebilmek için öncelikle Kanos Illium haritasındaki bazı sunakları almanız gerekmektedir. Gereken sunakları aldığınız taktirde karşı tarafın haritasını işgal edebilirsiniz. Sunakları aldığınızda ekranınızdaki ufak bayraklarda şu şekil görünmelidir.(Sunaklar sizde olduğu taktirde silah işareti sizde görünür) 
 Kanos Illium Haritası Ekran Görüntüsü: 

 

Işık İttifakı Palaion Regnum'a giriş yapabilmesi için "Cruor kalıntısı" ve "Etain Sunağı" alması gerekiyor. 
 


Öfke Kardeşliği Valdemar Regnum'a giriş yapabilmesi için "Animus Kalıntısı" ve "Etain Sunağı" alması gerekiyor. 
 

Önemli Bilgiler: 
- Karşı ırk haritasında öldüğünüz taktirde, lider yanı dirilme(zor modlar için) seçeneğini seçmediğinizde yada Kahin/Rahip özelliği olan diriltme seçeneğini kullanmadığınız taktirde kanos haritasına dönersiniz. 
-Siz içerideyken portal kapanırsa, dışarı çıkmadığınız sürece içeride kalabilirsiniz. Öldüğünüz taktirde yukarıdaki durumlardan birisin yapmazsanız eğer aynı şekilde Kanos haritasına dönersiniz. Yada oyuna tekrar giriş yaptığınız taktirde otomatik olarak Kanos haritasına dönersiniz. 
-Karşı ırk haritasında herhangi bir yere ışınlanma noktası işaretleyemezsiniz. 

Bu durumda sunaklar sizin tarafınızda olduğu taktirde hem sizin alanınıza karşı ırk giriş yapamaz, hemde siz onun haritasına giriş yapabilirsiniz. 

Ancak karşı ırkın haritasına girdiğinizde "Tanrıçanın Laneti" adındaki 30 dakikalık bir debuff yersiniz. 
 
Debuf'un süresi 30 dakikadır Ayrıca bu debuff hiçbir pot yada arındırma ile silinmemektedir. Bu debuff'un 9 seviyesi vardır. Her seviyede bütün statlarınızdan 50 puan daha fazla düşürmektedir. 

Tarafınıza ait harita isimleri şu şekildedir: 
Işık İttifakı:Valdemar Regnum 
Öfke Kardeşliği:Palaion Regnum 

Haritalara ait ekran görüntüleri: 

Öfke Kardeşliği Haritası: Palaion Regnum 

 

Işık İttifakı Haritası: Valdemar Regnum 

Cevap bulunamadı.