alexa
Silkroad Online
Silkroad Gold teslimatlarimiz Jangan Stable de ( atçi ) da trade ile yapilmaktadir. Ucuz fiyatlar ile Silkroad Online Silk, Silkroad Online Gold, SRO Silk Satın Al ve Sbot Satın Al abilirsiniz. SRO Silk satin aldiktan sonra oyunun internet sitesinden e-pin seçerek yükleyebilirsiniz.
539
Hesap Koruma Rehberi
İsimsiz Üye
14 Şubat 2015 18:33
Son günlerde birçok kullanıcı ,hesaplarının çalınması/hack’lenmesi ile ilgili olarak düzeltme istiyorHesap güvenliğini ihlal eden birçok dış etken var yasadışı programlar,phishing siteleri ,hesap takası/ticareti,hesapların topluma açık bilgisayarlarda kullanımı ve diğerleri.Lütfen aşağıdaki rehberi bu dış etkenlerden korunmak ve hesabınınızı korumak için okuyup uygulayınız.

■ Yasadışı Program ve Bot Kullanmayınız
Silkroad Online oyun istemcisi dışında lütfen başka bir yasadışı program/araç kullanmayınız. 

Sbot, agbot, Mbot, phBot, ibot, sroking vb.Programlar, Silkroad Online için YASADIŞI programlardır. Joymax multiclients, autoloaders, autobuff, auto grind, autobuff, autoquest, simulators, vb. programları önermez.Bu gibi programlarda, keylogger ve/veya Trojan bulunur ve hesap bilgilerinizi toplar/çalar. 

Ayrıca, oyuncuların oyunu çalıştırmak için programlara, bot’lara , multiclient’lara , ihtiyacı yoktur.Programlarının yasal yada resmi olduğunu söyleyen bu yazılım üreticileri ile JOYMAX’ın hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Yasadışı olan bu programları yada bot’ ları kullanmak hesap bilgilerinize ulaşım sağlayacağından , hesap hırsızlarına açık davettir.

■ Gold satışı yapan siteden gold, Power leveling hizmeti veren siteden kesinlikle uzak durun , alışveriş yapmayın.
Gold alış/satış sitelerde kesinlikle tiraret yapmamanızı ve Power leveling hizmeti veren sitelerden uzak durmanızı öneririz. Aklınızda olsun Joymax’ın bu gibi sitelerler hiçbir bağlantısı yoktur. Bu gibi siteler de genellikle işlem işlemi tamamlamak için bilgileriniz istenir (Hesap ID, Kişisel Bilgi, IP adresiniz vb..) . Bir süre sonra, Bu firlamalar / sahışlar hesabınıza giriş yaparak karakter item’larınızı yada hesabınızı ele geçirirler/soyarlar.

■ Hesap Bilgilerinizi Paylaşmayın
En önemli kural HESAP BİLGİLERİNİZİ KİMSE İLE PAYLAŞMAYIN. Arkadaşlarınızla,Lonca üyeleri vb. sizin yerinize oynaması için hesap bilgilerinizi paylaşmayınız. Sizin bilgisayarınız güvenli olsa dahi , hesap bilgilerini paylaştığınız kullanıcının olmayabilir ve hesabınız yine ele geçirilebilir/çalınabilir. Daha fazlası, bu gibi oyun için paylaşılan hesapların çalınma/hırsızlık olma riski çok yüksektir.

■ Oyun Hesabı Satın Almayın ve Ticaretini Yapmayın 
Joymax kullanım sözleşmesine göre hesap satışı/ticaretı yasaktır. Joymax kesinlikle hesap satın almanızı önermez çünkü satışı yapan kişi tüm hesap bilgilerini bildiğinden,kullanıcı id , gizli soru vb. Hesabı istediği an geri alabilir.

■ MOTP servisinin, IOS ve Android cihazlarda kullanımı 
Joymax, IOS yada Android cihazları için Mobil tek kullanımlık şifre yada MOTP ekstra güvenlik hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kulanıcıların sadece cihazlarına telefon uygulamasını yüklemeleri ve Joymax Portal web sitesine girişte OPT numarası almaları gerekmektedir.. 
Hesap çalıntılarında yada oyun hacklenmesi gibi risklerin minimalize edilmesinde Joymax kullanıcılarına MOTP servisinin kullanılmasını tavsiye eder.

Daha fazla ve detaylı bilgi için, lütfen Joymax Joymax MOTP Servis Duyurusu gözden geçiriniz.

■ Email doğrulama sistemi ve Kayıtlı Email hesabının güvenlil hale getirilmesi 
Lütfen Joymax hesabınızı oluşturduğunuz email adresinizin bilgilerini gizli tutunuz. Email hesabınızı güvenli kılmanın bir yolu da belli aralıklarla şifre değişikliğidir. Başka şahıslar tarafından Email adresinizin bilgilerine ulaşıldığı takdirde, 3. şahıslar Joymax hesabınızın bilgilerine ve detaylarına ulaşabilir.

Lütfen Joymax hesabınız için kullandığınız Email adresinizi blog'larda, sosyal medya web sayfalarında yada forumlarda kullanmayınız. Öteyandan Joymax hesabınız için özel bir Email adresi edinmeniz tavsiye edilmektedir,

Birçok internet kullanıcısı değişik internet sitelerinde ve üyeliklerinde benzer veya aynı şifreleri, kullanıcı isimlerini ve gizli soruları kullanmakta. Lütfen her hesabınız ve üyeliğiniz için değişik bilgiler kullanmaya çalışın (Hesap ID, şifre, gizli soru). Bilgileriniz 3. şahısların eline geçtiği zaman Joymax hesabınız dahil diğer üyelikleriniz de tehlikeye girmemiş olur.

■ Joymax Hesap Şifrenizi sıklıkla değiştirin ve karışık/uzun şifreler kullanın
Biz kullanıcılarımıza şifrelerini periyodik olarak değiştirmelerini ve sıradışı şifreler yaratmalarını ele geçirilmesi zor hale getirmek için öneriyoruz. Joymax 20 Mart 2012 den itibaren şifrenizi periyodik olarak değiştirmenizi hatırlatan bir system getirmiştir..

■ Email bilgileri hırsızlığı yapan sitelere karşı dikkatli olmak ve bunlardan kaçınmak 
Malware iceren kötü niyetli sitelerden uzak durun, bu tarz siteler sisteminize bilginiz dışında 'keylogger' yükleyebilir. Bu takdirde özel ve kişisel bilgilerinize ulaşabilir. Bu tarz sitelerden kaçınmak amaçlı Joymax portalı her kullanıcı girişinde kişisel soru sormaktadir. Ayrıca, Joymax Müşteri Hizmetleri yada GM başlıklı risk içeren email’leri de göz ardı ediniz. Bu tarz email’lerin eklerindeki bilinmeyen dosyalar bilgilerinizin gizliligini ihlal edebilir. Joymax çalışanları kullanıcılara asla kişisel bilgilerini sormazlar.

Resmi websitesinde olduğunuzu yada tarayıcınızın sizi resmi websitelerine ilettigini her zaman kontrol edin. Joymax Games' in resmi websitelerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz:

ServiceOfficial Website

Official Facebook https://www.facebook.com/officialsilkroad
Joymax Portal http://www.joymax.com/portal
Silkroad Online
 http://www.joymax.com/silkroad
Silkroad-R http://www.joymax.com/silkroad-r
Digimon Masters http://www.joymax.com/dmo
Karma Online http://www.joymax.com/karma

Joymax websiteleri ile ilgili değişiklikler resmi websitemizde açıklanmaktadır.

Eğer kişisel bilgilerinizi ısrarla isteyen şüpheli bir web sitesi ile karşılaşırsanız lütfen bu durumu Joymax Müşteri Hizmetlerine bildiriniz. Buna benzer eğer bir şahıs size Joymax’ ta görevli olduğunu söyler ve bilgilerinizi isterse , lütfen bize bildiriniz ve şahsı bloke ediniz.

■ Internet tarayıcınızı en son sürümü ile güncelleştirin 
internet taracıları diğer internet sistemleri ve uygulamalar gibi düzenli olarak güncelleştirilmektedir. Yeni güncelleştirmelerle tarayıcınız yeni tehditlere karşı daha da korumalı ve güvenli hale gelmektedir. Internet tarayıcınızın resmi web sitesinden yeni güncelleştirmeleri güvenle indirebilirsiniz..

■ Bilgisayarınıza AntiVirus, ve AntiSpyware programlarını yükleyin 
Bilgisayarınızı güvenli kılmak için, virüs'lerden, keylogger'lardan, Trojan'lardan ve rootkit'lerden arındırmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızda bu ve bunun gibi virüslerin barınması hesabınızın daha büyük oranla hack'lenmesi olasılıgını meydana getirmektedir.
Keylogger: bu program bilgisayarınıza istenilmeden hacker lar tarafından yüklenebilir. Programin ana görevi bilgisayarınızdaki bütün aktivitelerin kaydını tutup başka şahıslara Email yada FTP yolu ile göndermesidir. Bilgisayarınızdaki bütün key'lerin (tuşların) basıldığı anda kaydını tutmaktadır. Bu nedenle sisteminizdeki Keylogger, bütün şifrelerinizin, kullanıcı isimlerinizin, email bilgilerinizin, kredi karti bilgilerinizin, vs. başka şahısların eline geçmesini sağlar
AntiVirüs ve AntiSpyware programlarınızın güncellestirmelerini düzenli olarak yapınız. Güncelleştirmeleri yapılmış programlar bilgisayarınızın korunmasında daha büyük rol oynamakta,

Joymax ,kullanıcılarının internet hırsızlığına karşı güvenliklerini almalarını beklemekte, aynı zamanda kullanıcılarına iyi ve güvenli bir oyun portalı sunmak, ve kişisel bilgilerinizin korunmasında elinden geleni yapmaktadır. 

ALINTIDIR
Sergen B.
21 Şubat 2015 19:44
Emeğine Sağlık Kardeşim Çok Faydalı