alexa
Sims 4
The Sims 4, kişinin sanal dünyada kontrol edeceği karakter veya karakterleri düzenlerken en ufak istek ve arzularını dahi aktarmasına imkan verecek. The Sims 4 PC satin alma isleminizden sonra Origin cd key olarak hemen teslim edilemektedir.
431
KARAKTERİNİ YAPIP EVİNİ PAYLAŞ
eray ö.
1 Şubat 2015 13:11

Karakterini, evini yapıp paylaş!


The Sims 4 geldiği için heyecandan ölmüş olmamı bir kenara bırakırsak, bazı sıkıntılar yaşamadım da değil. Her hafta haberini yaptığımız, yeni Sims’te şu olmayacak, bu olmayacak, havuzu inekler içecek gibisinden haberlerden o kadar çok bunalmıştım ki, artık oyunu kendim denemek ve ne kadarının doğru olduğunu görmek istiyordum.

İlk ekrana girdiğimde bir şeylerin değiştiğini fark ettim. Klasik The Sims ara yüzü baştan aşağı yenilenmiş durumda. Ana ekran son derece sade ve tek yapmamız gereken “play” tuşuna basıp karakter yaratma ekranına gitmek olmuş. Sağ üstte ise daha donra değineceğim “paylaşım menüsü” bulunuyor.

The Sims 3’le beraber oyun tarzı mahalle odaklı olmaktan çıkıp, karakter odaklı olmuştu. Yani her açtığımız Sim, farklı bir mahallede oyuna başlıyordu. Ben bu özelliğe hiç alışamayacağım sanırım. Daha önce oynadığımız Sim’leri mahallede koşuştururken görmek keyif verici bir özellikti.

Yinede Maxis’in bu kararına karışamıyorum. Eskiden sadece bizim aktif olduğumuz evde zaman işliyordu. Diğer Sim’ler hiçbir şekilde zaman akışından etkilenmiyordu. The Sims 3 ile beraber bu durumun önüne geçildi ve oyunun zaman çizgisi hiç olmadığı kadar organik hale getirildi. Kardeşimin Sim’lerine bulaşmayı çok özlemiş olsam da bu karara kızamıyorum. Hem zaten kendi bilgisayarı var, istesem de bulaşamam.The Sims 4’ün karakter ekranıysa bugüne kadarki en detaylı ve en pratik ara yüze sahip. Menülerin basitleştirilmesi sayesinde kolayca istediğimiz özellikleri yansıtabiliyoruz. Karakterimizin yürüme şeklinden, hayat amacına kadar her bir ayrıntıyı ayarlayabiliyoruz. 
Karakter yaratımı olan her oyunda bulunan, belli bir çizgi üzerinden özellikleri ayarlamaysa tamamen tarihe karışıp, çöp oluyor. Yapısal özellikleri fare yardımıyla gerçek zamanlı uygulayıp Sim’imiz üzerinde deniyoruz. Fareyi sağa çekiyoruz göbek büyüyor, sola çekince küçülüyor, yukarı çekince bulunduğu yer değişiyor. Boynumuz, yüzümüz, gözlerimiz, kollarımız, bileklerimiz, kısaca bütün yapısal değişikliklerimiz bu sayede yapılıyor.
Cevap bulunamadı.