alexa
Smite
Smite Online grafiksel ve oynanış açısı olarak oldukça heyecan verici detaylar içeriyor. MOBA yani koridor oyunları, ülkemizde ve dünyada geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmiş bulunuyor. Smite Gems satin alma isleminden sonra, e-pin kodunu ödeme penceresinde Durmapay seçerek aktif edebilrisiniz.
360
Smite Dersleri: Conquest 101
Sergen B.
27 Mart 2015 13:17

Oyuna Nasıl Başlanır ?

Oyun lobisinde herkes hangi rolde oynayacağına karar verdikten sonra, oyuna jungle kamplarından başlanır. Eski sezonda mid kampından başlanmasına rağmen, 2. sezonda mid kampları 3. dakikada çıkmaya başladığı için her rolün başladığı pozisyon biraz değişmiş durumda.

mid-adc-support

numaralı başlangıç noktasında; mid, adc ve support oyuncuları birlikte  kırmızı buff’ı keserek oyuna başlarlar. 3 kişi olduğu için hand of gods aktif itemi burada harcanmaz. Ardından mid oyuncusu,kırmızı buff’ı üzerine alarak lane’ine döner ve adc ile support mor buff’a geçer.

numaralı noktada ise adc ve support mor buff’ı keserler. Burada support oyuncusunun hand of gods itemi ile mor buff’ın hızlıca kesilmesini sağlaması gerekmektedir. Lane’e geç çıkmanız, bu buff noktasında gank yemenize ve buff’ı çaldırmanıza neden olabilir. Mor buff’ı adc oyuncusu üzerine aldıktan sonra rakibiniz lane’e çıkmamışsa karşı mor buff’a ganke gidebilir veya lane’i ittirerek karşının oyuna daha geride başlamasını sağlayabilirsiniz.

 

solo-jungle

numaralı başlangıç noktasında jungle ve solo oyuncusu birlikte sarı buff’ı keserler. Burada hand of gods aktif itemini jungle oyuncusu kullanır ve sarı buff’ı kendi üzerine alır. Ardından solo ve jungle oyuncuları birlikte mavi buff’a geçerler.

 numaralı noktada jungle ve solo oyuncuları birlikte mavi buff’ı keserler. Burada da solo oyuncusu lane’e hızlı çıkıp, gank yeme ihtimalini düşürmek için hand of gods aktifini mavi buff’a harcaması idealdir. HoG almayan solo lane godları da mevcut olduğu için zorunlu diyemeyiz. Ardından mavi buff’ı üzerine alan solo oyuncusu, jungler ile birlikte solo lane’e geçerler. Jungler, solo’nun bir süre lanede kasılmasına yardım edip daha sonra rotate’e çıkar.

 

back_harpy

Bazı durumlarda ise jungle ve solo geri-harpy slotundan başlayarak exp kampını da oyun başı temizleyerek başlayabilirler. Bu durumda iki oyuncunun da oyun başı minion temizleme yetenekleri üst düzey godlar seçmiş ve çift hog ile oyuna başlamış olmaları gerekmektedir.

 numaralı başlangıç noktasındaki exp kampından oyuna başlayan jungle ve solo oyuncuları hızlı bir şekilde bu kampı temizler. Burada solo oyuncusu Hand of Gods aktifini harcar. Ardından vakit kaybetmeden 2 numaralı noktaya geçilir.

numaralı noktaya gelindiğinde sarı buff’ı temizlerken jungler hand of gods harcar ve sarı buff’ı üzerine alır. Ardından vakit kaybetmeden 3 numaralı noktaya geçilir.

numaralı noktaya gelen solo ve jungle oyuncusu mavi buff’ı birlikte temizler. Mavi buff’taki minionlar uzak mesafeli saldırı yaptıkları için çizgiden çıkıp diğer oyuncuya hasar devretmek isteyen oyuncu kamp duvarının arkasına geçerek son damage’ı almaktan kurtulabilir. Çizgiden çıkıp öteki oyuncuya damage göndererek dönüşümlü olarak mavi buff kesildikten sonra solo oyuncusu mavi buffı alıp lane’e birlikte dönerler.

 

Sizi 1 level önde ve daha fazla gold ile oyuna başlatsa da bu başlangıçtaki en ufak gecikme mavi buff’ı karşıya kaptırmanıza, ilk minion dalgasını kuleye kaptırmanıza hatta belki karşı takıma first blood vermenize bile neden olabilir..

Cevap bulunamadı.