alexa
Sniper Ghost Warrior 2
Sniper Ghost Warrior 2 ilk versiyonu birçok kişi tarafından tutkuyla oynandığı ve çok sevildiği için ikinci serisi de oyun severler tarafından sabırsızlıkla beklenmiş ve piyasaya çıkmıştır. Bu seride ilk seride olan çeşitli eksiklikler giderilmiş ve hatalar düzeltilmiştir. Oyunda sizi bekleyen birbirinden farklı aksiyon dolu maceralardan bahsetmek gerekirse; oyun 3 boyutlu efektleri ile adeta gerçek bir ortamda, gerçek düşmanlar ile savaşıyor ve mücadele ediyor hissi vermektedir.  
362
Oyunda İşleyiş ve Tema
Ekin G.
2 Mart 2015 00:34
Oyun elime geçti ve oynamaya başladım tüm bu olumsuzluklara rağmen. Diyaloglardaki sesler, hikayenin yapmacıklığı canımı sıksada oyunu bitirmek istiyordum. Yıl olmuş 2013 hala senaryodaki hataları kapatabilen yapımcılar nadir bulunuyorlar. Böyle olunca acaba kasten mi böyle yapıyorlar diye düşünmeye başlıyor insan. E bunun yanında da kaplamalardaki sorunlar insanın canını sıkıyor açıkcası. Yapımcı firma Cryengine 3 motoruna boşa para vermişler gibi gözüküyor. Dikkat ettiyseniz incelemenin başından beri iyi cümleler kurmadım, daha doğrusu kuramadım. Oyunda bir yerden sonra senaryo düzmantık işlemeye başlıyor. Verilen görevleri yapıyoruz, sıkıla sıkıla. Yine mi aynı şeyler diyorsunuz. Hani aradabi aksiyon olsaydı, böyle bira tatmin edici anlar yaşasaydık eğer, en azından oyun biraz sarmaya başlar ki bizde senaryoyu bitirelim. Hadi berbat senaryon var. Birde üzerine multiplayer bölümündeki eksiklikler binmesin mi? Bari multiplayer moduna özen gösterselerdide orada oynarken bari zevk alıp, 
oyunun eksilerini unutabilseydik... 

Multiplayer moddaki birkaç çeşit kostümler ve otomatik, manuel silah çeşitlilikleri bile oyuna artı sağlamaya tekabul edecek özellikler değil. Silahlar arasında bazen fark yok denecek kadar anlar yaşıyorsunuz ve oyunun yapmacıklığı sizin dikkatinizi bir an dağıtıp silahla neler yapabileceğinizi tartışıyorsunuz kendi kendinize.

Yapay zekaya değinmek istemezdim açıkçası. Şu devirde oyunun bu kadar kalitesiz bir şekilde karşımıza çıkacağı aklıma gelmezdi. Yapay zekada kötü bir durumda. Resmen adamlar beni kafamdan vur dercesine dolaşıyor ortalıklarda. Oyunda aman birilerine görüneyim, fark edileyim demeyin. Bütün askerler üstünüze çullanıyor ve çıkış yolu bulamadan ölüyorsunuz. Kaçacak bir yol olmalı bence birşekilde, o kaostan kurtulabilmeliyiz. Birçok eksiklikler var, belkide gönüllü kişiler tarafından hazırlansa idi bu oyun; inanın karşımıza çok daha kaliteli bir nişancılık oyunu çıkabilirdi. Sonuç itibariyle senaryodaki, yapay zekadaki, grafiklerdeki, seslerdeki ve multiplayer moddaki özelliklere daha çok önem verilip emek harcansaydı çok güzel bir oyun olabilirdi belkide. Nişancılık oyunu başlı başına güzel bir bölüm bence ve hayranları çok büyük. Firma bizi şaşırtsaydıda ballandıra ballandıra anlatsaydım bu oyunu. Umarım 2. oyunlarından bir ders çıkarırlar ve diğer oyunlarında bu hataları yapmamaya çalışırlar. Nişancılık oyunlarını zirvesine Sniper Elite bulunuyor ve onun tahtına oturmak istiyorsa firma, çok daha başarılı bir oyun çıkarmalı. Uzun süredir nişancılık oyunu oynamıyordum, birnevi hasret kalmıştım. Oynadım ve istediğim verimliliği alamadım. Oyun çıkmadan yayınlanan videolardan biraz umutlanmıştım ama olmadı malesef. Umarım 3. oyununda tüm hatalarına bir sünger çekerler ve beğenilebilecek bir oyun sunarlar.
Cevap bulunamadı.