alexa
Steam Cuzdan Kodu
Steam Cüzdan kodu satın al ve üyeliğine Steam wallet kod yükle. Yüklediğiniz Wallet Code ile Steam'de satışı yapılan tüm oyunları ve eşyaları satın alabilirsiniz. Steam Cüzdan Kodu - Steam Wallet geçerli bir Steam hesabinda kullanilabilir.
626
Steam Rehber - 3 - Bazı Terimler
ZEYNEL K.
10 Mayıs 2015 20:16

Steamtrades: Benzerleri arasında en etkili olan takas sitelerinin başında gelen site. Direkt Steam hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. Ek kayıt işlemi gerekmiyor. Reputation Point (İtibar Puanı) esasına dayanan bir sistemi var. Yapılan her başarılı takas sonrası takası yapan taraflar birbirlerine itibar puanı verebiliyor. Aynı anda en fazla iki ilan verilebiliyor. İkiden fazla ilan vermek önce uyarı sonra ban sebebi. İlanlarınızın düzenli olarak üst sıralarda yer alması için her yarım saatte bir “Bump” butonuna basmalısınız. Topluluk üyeleri oldukça yardımsever insanlardan oluşuyor. Burayla eşgüdümlü olarak çalışan Steamgifts adresinden düzenli aralıklar ile ücretsiz Steam oyun çekilişleri düzenleniyor.

RedditSteam Game Swap: Oldukça sıcakkanlı ve yardımsever bir Steam topluluğu olan bir başka site. Basit bir kayıt işleminden sonra yine Steam üzerinden hesabını aktive etmeniz istenecek sonrasında ilan yayınlayabileceksiniz. Flair Point (Yetenek Puanı) esasına dayanan bir sistemi var. Yapılan her başarılı takas sonrası takası yapan taraflardan biri takasın ayrıntılarını yazıp diğeri de bunu teyit ediyor. Yetenek puanları bu şekilde kazanılıyor. Günde sadece bir kez ilan yayınlama hakkınız var. “Bump” seçeneği mevcut değil. Yine Reddit içinde çalışanRedditGameGifts adresinden düzenli aralıklar ile ücretsiz steam oyun çekilişleri düzenleniyor.

TF2Outpost: Zamanında sadece Team Fortress 2 için hazırlanmış olsa da kendini geliştirmeyi ihmal etmemiş ve dolu olan içeriğine DOTA 2, Portal 2, CS:GO ve Steam envanterini de dâhil ederek günümüzün en popüler takas sitelerinden biri haline gelmiştir. Aynı anda en fazla beş ilan verilebiliyor (sitenin Steam grubuna katılırsanız ilan sayısı on oluyor). İlanlarınızın düzenli olarak üst sıralarda yer alması için her yarım saatte bir “Bump” butonuna basmalısınız. Şayet bunlarla uğraşamam ve ben bu kısıtlamalara gelemem derseniz, sitenin aylık 5 dolar karşılığında Premium hesaba geçiş yapıp, ek birçok ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz (otomatik 30 dakikada bir “Bump”, daha fazla ilan verebilme şansı vs). 

Backpack.tf: Bir başka popüler TF2 eşya takas sitelerinden biri. Tek farkı sadece TF2 eşyalarını takas edebilmemiz. Ne yazık ki Steam oyunlarını takas edebilme şansınız yok, ancak genel eşya fiyatlarını kontrol etme veya cazip fırsatlar yakalamak için alternatif bir adres olarak aklınızın bir köşesinde bulunması işinize yarayabilir.

Bazaar.tf: TF2 eşyalarıyla birlikte Steam oyunları ilanlarını da bünyesinde barındıran bir diğer fonksiyonel takas sitesi de Bazaar.tf. Birçok sitede olduğu gibi yine maksimum beş ilan açma hakkınız var ve otuz dakikada bir ilanınızın üst sıralarda gözükmesi için yenilenmesi gerekiyor. Sitenin en güzel yanı ve diğer sitelerden farkı işlevsel bir açık arttırma sistemine sahip olması. Elinizdeki eşyayı veya oyunu açık artırma bölümüne koyarak en beğendiğiniz ya da yüksek bulduğunuz teklife karşılık takas yapabiliyorsunuz.

ALINTIDIR

Oğuz Ali A.
19 Mayıs 2015 15:29

tf2 outpost la tf2 backpack çok işe yarıyor takasta