alexa
Tanoth
Tanoth oyunu da pek çok savaş oyunu gibi MMORPG tabanlıdır. Tarayıcı tabanlı olan bu oyun cesur bir savaşı konu edinmektedir.  Tanoth Kan Tasi satin al. Tanoth Gameforge E pin ve kupon yetkili satis sitesi Durmaplay'den en ucuz kupon satin alma islemi için fiyatlari inceleyebilirsiniz.
115
Dövüşmek
Emre S.
23 Nisan 2015 12:32

Maceraların sırasında her ne kadar arada sırada dövüşmen gerekecek olsa da, diğer kahramanlar maceralarına müdahale etmeyecektir. Ancak bu kahramanların tamamını Tarabat sokaklarında bulabilir ve kendilerini düelloya davet edebilirsin. Legend tarafından sana uygun niteliklerde bir rakip otomatik olarak aranır ve bulunur, ancak arzu edersen aradığın kahramanın ismini yazıp bu işi kendin de yapabilirsin. Düello kazanman durumunda şöhretin artar ve sıralamadaki yerine olumlu katkısı olur. Aynı zamanda rakibinin altınlarından bir kısmını da ele geçirirsin. Kaybetmen durumundaysa bundan hem sahip olduğun altınlar hem de şöhretin olumsuz etkilenir. 

Tüyo: Altının yoksa, kaybedecek altının da olmaz. Bundan dolayı düello başlamadan önce tüm altını harcamak mantıklı olacaktır. Ayrıca kendinden çok güçsüzlere saldırman ve kazanman durumunda bu başarı olarak kabul edilmeyecek, karşılığında şöhret de elde edemeyeceksin. 

Dövüş Hesaplaması 

Nasıl hesaplanır? Hesap komplikedir ve dolayısıyla bir örnekle göstermek yerinde olacaktır: 

Kahraman; Balta sahibi (Zarar 4-8 ) 

Bu örnekte kahraman ilk hamleyi yapıyor ve 7 zarar yaratıyor (4 ila 8 arası mümkündü). 

Önemli: Kimin ne zaman hamle yapacağı çok zor bir hesaplamadan sonra belli olur, ancak kısaca: Eğer senin dövüş değerin rakibininkinin iki katıysa senin ona ilk başarılı darbeyi gerçekleştirme ihtimalin %75 ve rakibininkiyse %25 olacaktır. 

„Rakip“ deri zırh sahibi (Zırh 12) ve miğfer taşıyor (Zırh 7), toplamda 19 zırh puanı var. Bu toplam senden gelecek darbe zarar puanlarını %10 kadar azaltabilir. 

24 Zarar – %10 = 21,6 Zarar 
Yani kahraman 21,6 zarar verir. Rakipte zırh olmasa bu zarar 24 olacaktı. 

Çeşitli zırhların zarar azaltma oranlarına örnekler: 
10 Zırh puanı: -5 % Zarar 
25 Zırh puanı: -12 % Zarar 
100 Zırh puanı: -39 % Zarar 
500 Zırh puanı: -87 % Zarar 

Cevap bulunamadı.