alexa
Tera Online
Tera Online gibi pek çok farklı savaş oyunu olmasına rağmen bu oyun diğerlerinden çok daha farklı özellikler taşıyor. Bu oyunun bu kadar fazla özel bulunmasının nedenlerinden biri uzak ya da yakın savaşlarda yapmanız gereken şeylerin birbirinden farklı olmasıdır. Tera Thalers ürünleri dijital olarak aninda teslim edilmektedir. Tera Online Gold ürünleri oyun içerisinden posta yolu ile gönderilmektedir.
139
TERA KULLANICI ARAYÜZÜ
Mehmet G.
12 Mayıs 2015 08:27

Herhangi bir oyun için kullanıcı arabirimi (UI) ins ve çıkışları tanıyalım olursa olsun tür kendi oyuncular için son derece önemli bir görevdir.Böyle senin envanter, beceri ve profil sayfaları gibi bilgiler HUD ve çeşitli menüler ve pencereler aracılığıyla yol büyük bir atar MMOs UI bir istisna değildir.

Bir bilgi her zaman mevcut baraj emer ve zor bir görev olabilir tüm anlamaya çalışırken, ekranın size dışarı atlama ile. Birkaç işaretçiler ve kemer altında oyun süresi biraz olsa Merak etmeyin, yakında herkes onsuz nasıl merak olacağım.

En TERA bilginin neredeyse her şeye gücü yeten bir miktar ile size anahtar HUD elemanlarının bir kaç bir göz atalım!

243e0db8ed

OYUNCU DURUMU

Bu tartışmalı HUD en önemli unsurdur. Makro düzeyde bu sizin karakter canlı ya da ölü olup olmadığını bilmenizi sağlar. Biraz daha yararlı örnek aşağı Ölçekleme, o nasılsın ölüm, yanı sıra sakladığınız mana miktarı ve diğer birçok yararlı çerez yakın bilmesini sağlar. Varsayılan olarak, bu bilgiler ekranın üst kısmında gösterilir. 

 

TERA_UI-Guide_03

HP & MP

Ekranın sol üst başlayarak, kırmızı HP bar, daha iyi kaç tane sağlık noktaları gösterir. Eğer 0 HP vurduğunuzda, ölürsün. Eğer 0 MP sorunu olmadan hayatta rağmen MP, çok aynı şekilde çalışır, sadece varsayılan dışında birçok saldırılar için mümkün olmayacaktır. 

 

DAYANMA GÜCÜ

HP & MP barlar altında kırmızı kalp dayanma gücünüzü seviyesini gösterir. Bu toplantıda alınan meraklıları yoluyla 135 maksimum artış olmasına rağmen 120 normal dayanma gücü tavan.Dayanıklılık ve HP, aslen sağlık bozuldukça, böylece dayanıklılık yapar bağlantılıdır. HP & MP ancak aksine, dayanıklılık zamanla yeniden olmayacaktır. becerilerin kullanımı da dayanıklılık tüketir.Önceki Bkz kamp ateşi kılavuzu daha Stamina bilgi için.  

TERA_UI-Guide_09

 

TERA_UI-Guide_03_fix_01

MERAKLILARI VE DEBUFFS

Ne zaman bir eylem o (tutkunu) veya negatif (debuff) pozitif olsun, senin karakterin durum ayarlaması her türlü bahşeder, sen etkisi zaman hakkında bilgi sağlayan pusulanın yanında ekranın sağ üst köşesinde küçük bir simge bulacaksınız bunun üzerine imleci getirdiğinizde. Bu bilgiler genellikle efektin süresini kapsamaktadır.

 

XP BAR

ekranın üst kısmında ikamet gelmez oyuncu durum bilgilerinin tek parça kendi pansiyon için kutup tersi konumunu seçmiştir. XP ilerleme çubuğu oyun ekranının en altında konumlandırılmış. Ne zaman portakal, normal hızda XP kazanç vardır. Bar, ancak mavi olduğunda, bu yaklaşık olarak iki kat, normal hız dinlenmiş oranda, XP kazanç olduğunu gösterir. Eğer oyunun oturumunuzu önce büyük şehirlere dönmek sağlayarak dinlenmiş oranı süresini artırabilir. 

TERA_UI-Guide_04_fix

 

NAVIGASYON & QUESTING

Senin karakterin durumunu bilerek tüm iyi ve güzel, ama dünyanın en sağlıklı karaktere sahip, ne hiçbir fikri hiçbir ortasında sıkışmış eğer keyifli bir deneyim çok için yapmayacağız. Mutlu TERA HUD nerede nereye sen deşifre yardımcı olacaktır, ve nasıl gidilir bazı oldukça kullanışlı araçlar sağlar.

 

TERA_UI-Guide_05_fix_01

 

PUSULA ALANI

TERA dünyasında neler olup bittiğini bağlı HUD varsayılan pusula alanında oluyor çok olabilir.

Pusula şeyden, şu anda konum alanın adını görürsünüz.

Vesilesiyle pusula etrafında gösterilecek dairesel simgeleri bir dizi vardır. Bu simgeler (hangisi simge öğrenmek için üzerlerine imlecinizi) Aşağıdaki.

 • Eğer bir dinlenme alanı içinde olduğunuzda
 • Eğer bir oyun posta aldığınızda
 • Senin öğelerden birini Aracılık üzerinde sattık zaman
 • Politik sistem durumu
 • Dungeon bulucu

Çeşitli yerlerinden, faiz ve düşman noktalarını pusula kendisi aracılığıyla bulunabilir. Sen ne zaman UI modunda görüntüler dişli simgesi üzerinden görüntüler neler belirtebilirsiniz.

 

GÖREV TRACKER

arayışı izci 7 aktif görevler görüntüleyebilirsiniz. izci ne yapılması gerektiğini açıklayan arayışı hat adını yanı sıra bir cümle ya da iki sağlayacaktır. Her arayış içinde ilerleme de takip edilecek. Bir arayış hattı başlığına tıklanması tam arayışı günlüğü yukarı çekin.Burada görevler günlüğüne bir isim / konum tıklayarak harita üzerinde ilgi belirli noktaları takip ve vurgulamak arayışı edildiği seçebilirsiniz.

TERA_UI-Guide_13

 

TERA_UI-Guide_14

 

 • Kırmızı = hikayesi
 • Sarı = Normal
 • Mavi = lonca
 • Yeşil = günlük itibar 

3D DÜNYA QUEST TAKIBI

Bu TERA dünyasında açılacağız zaman, mevcut görevler için uygun olan, dünyanın kendisi bir ürün / hayvanlar olup olmadığına bakılmaksızın arayışı halen ediliyor ve bunların üzerinde bir gezinip sembolü ile vurgulanır unutulmamalıdır izci üzerinde 7 görevler biri olarak gösterilir. Görülebilir 3 semboller vardır. Hikaye araştırıyor tüm diğerleri sarı, kırmızı.

Soru İşaretleri: Bunlar bir macera-line devam edebilmek için konuşmam gerekiyor bireyleri gösterir.

Ünlem İşaretleri: dost NPC On bunlar tahsil edilmesi gereken yeni görevler olduğunu göstermektedir. Düşman NPC yandan, bu öldürmek için gereken hayvanlar göstermektedir. Eğer bir tekrarlanabilir arayışı gösteren geri dönüşümlü ünlem işareti simgesi, görmelisiniz. Renk sunulan görevler türünü gösterir

Asterisk: Bu NPC tamamlanmış arayış içinde teslim gerektiğini gösterir.

 

 

MINI MAP

Navigasyon tanrıları A nimettir, sen TERA içinde macera boyunca sürekli bu araç atıfta edilecektir. Mini Map (Varsayılan Anahtar = N) Bu hedef bir esinti ulaşmak için ideal bir rota toplama yapar. Eğer şu anda konum alanın genel kullanımı kolay sağlar. Bunu yapmak, ama aynı zamanda macera hedefleri ve diğer parti üyeleri ve arkadaşlarının konumlarını vurgulamaktadır kalmıyor.

TERA_UI-Guide_15

 

 

 

 

 

İLETIŞIM & SAVAŞ

Şimdi sen bulunduğu konum, nerede, kim ve amacı olduğunu biliyorum; Bu çetelerin bırakarak ve Bams öldürme başlamak için bir parti toplamak için zamanı! Oyunun bu yönü için UI oldukça basit olsa da, hala aşağıdaki okuyarak bir ucu veya iki pick up olabilir!

 

TERA_UI-Guide_19

RETICULE HEDEFLEYEN

Bu ekranın ortasında görüntülenen simgesidir. Varsayılan melee çantası genellikle oyun boyunca tutarlı kalır bir artı çeşididir.değişiyordu sınıflara ait çantası ancak hiç bu kadar biraz farklıdır.Uzak işaret zaman düşman, aralık dışında olduğunda, ya da, çantası oldukça bastırılmış kalacaktır. Eğer aralığında olduğunu bir düşman hedef Ancak, bir kez çantası daha belirgin olmaya genişleyecektir. Değişmekteydi sınıfları için, çantası da sizin ve hedef arasındaki mesafeyi gösteren yanında bir numarası vardır. 

Eğer düşman başarılı bir darbe arazi zaman, bir numara hedefin çektirilen hit hasar miktarını gösteren kendi çevresinde gösterecektir. 

 

SOHBET SISTEMI

RTEmagicC_TERA_UI-Guide_07.png

TERA sohbet sistemi çevrenizdeki kişilerle iletişime geçebilmesini sağlayan mükemmel portal sağlar. Sekmelerin bir dizi, varsayılan olarak kendi bireysel kurulum ile her sağlanır. TERA içinde UI tüm olduğu gibi, sen, çeşitli sekmeleri yeniden adlandırmak metin rengini değiştirmek ve mesajlar çeşitli sohbet pencereleri haline getirerek belirlemek için izin, tamamen özelleştirilebilir. Sohbet penceresine metin girme klavyenizdeki enter tuşuna basmak kadar kolay!

TERA sohbet sistemi de / komutunu kullanarak yapılabilir fonksiyonları bir dizi vardır. ); Ne / dans yapabilir acaba? Ben Dans ediyorum ', ben dans ediyorum!' 

 

TERA sohbet işlevini kullanırken, birden fazla kanal, farklı bir amaçla her olduğunu hatırlamak önemlidir. Aşağıda en önemli bazı geçmesi olacaktır.

 • Bölge:  Varsayılan olarak Mor şey bu sohbette sizinle aynı bölgede olanlara yayın olduğunu söyledi. Tür / a bu kanalda yazma
 • Genel: Varsayılan olarak Sarı, bu birincil küresel kanal; seviyesinin 14 üzerinde her oyuncu oyuncular üzerinde sohbet için kullanabilirsiniz.
 • LFG:  Varsayılan olarak açık mavi, bu metni okuyabilirsiniz sunucuda herkesi, yani küresel bir kanaldır. Bu kanalın amacı daha kolay oyuncuları ile parti oyuncuların gruplar bulmak için yapmaktır. Tür / LFG bu kanalda yazmak için.
 • Parti:  Varsayılan Lacivert şey bu kanalda sadece sizinle aynı partide olanlar tarafından görülebilir söyledi. Tür / p bu kanalda yazma
 • Guild:  Varsayılan Yeşil, hiçbir şey onlar sizin parti olmasa bile bu kanalda sadece sizin lonca olanlar tarafından görülebilir söyledi. Tür / g bu kanalda yazma
 • Fısıltı:  Varsayılan Pembe, fısıldadı metin yalnızca sizin ve seçtiğiniz alıcı tarafından görülebilir. Tür / (playername) w, parantez olmadan, seçtiğiniz oyuncuya özel olarak sohbet etmek.
 • Ticaret:  Varsayılan olarak Açık kırmızı, bu kanal ya satın almak veya satmak istediğiniz öğelerin için takas için kullanılır.
Cevap bulunamadı.