alexa
Tera Online
Tera Online gibi pek çok farklı savaş oyunu olmasına rağmen bu oyun diğerlerinden çok daha farklı özellikler taşıyor. Bu oyunun bu kadar fazla özel bulunmasının nedenlerinden biri uzak ya da yakın savaşlarda yapmanız gereken şeylerin birbirinden farklı olmasıdır. Tera Thalers ürünleri dijital olarak aninda teslim edilmektedir. Tera Online Gold ürünleri oyun içerisinden posta yolu ile gönderilmektedir.
451
Tera oyunu hakkında bilgiler ve taktikler
Burak S.
13 Temmuz 2015 18:45

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere 2 yıl önce oynamış olduğum oyun hakkında bazı şeylerden bahsetmeyi düşünüyorum. Aslında yorumumu yapıcam.

Tera Online İngilizce bir oyundur öncelikle bundan bahsedeyim 8 farklı ırk bulunmaktaydı (en son) ve bu ırklarında belli karakterleri vardı örnek veriyorum büyücü, okçu, savaşçı ve suikastçı gibi yazmadığım 1-2 tane daha var her neyse biraz daha hızlı geçiyorum. Oyun inceleme olarak şunlardan bahsedebilirim size oyunun haritası gerçekten büyük yani rpg oyunu olarak gördüğüm en büyük haritaya sahip. Harita dışında oyun tamamen ama tamamen görevlere dayalı bir oyun. İşin ilginç tarafı ingilizce olduğu için görevleri yaparken zorlanabilirsiniz. (Abi oyun güzel ama ingiliççe anlamıyorum ama güzel :) )

Düşünüyorum düşünüyorum oyun ile ilgili başka neler anlatabilirim. Görevlerden devam edelim en iyisi şimdi biraz önce demiştim oyun tamamen görevlere dayalıdır yani ben sadece bir bölgede kasılırım yeterli diyemiyorsunuz çünkü yaratıklar/canavarlar exp vermiyor çok fazla görev sayesinde level atlaya biliyorsunuz. İngilizce şart mı? derseniz aslında şart değil yani translate bile işinizi görür. Örnek veriyorum “saber thoot help me” deseniz bile insanlar ne demek istediğinizi anlıyor ve iyi olanlar zaten yardım ediyor. Bu arada oyunu Türklerde oynuyor yani Türklerle karşılaşmanızda çok yüksek ben “veritas” server’da oynuyordum epey kişiyle tanışmıştım hatta klana felan girmiştik arkadaşla 50 60 kişi vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Oyunda dungeon görevleri çok eğlenceli geçiyor takımca görev yapıyorsunuz boss felan kesiyorsunuz itemler felan filan intermilan :D

Oyun avantajı aslında ingilizcesini geliştirmek isteyen insanlar için harika oyun full görev ve görevleri anlamak gerekiyor :D onun haricinde başka rpg oyunlarında göremeyeceğiz birçok özellik mevcut aklıma gelmiyor şuanda ama eğer arkadaşlarınızla oynaya bilecekseniz oynayın. Tek başınıza bir şey yapamazsınız. Kaç level olursanız olun nerede olursanız olun düello yapabiliyorsunuz çok sevmiştim ben bu özelliği. Avantaj olarak başka bir ekstra bir şey gelmiyor rpg oyunu neticesinde mantık aynı.

Oyunun dezavantajları İngilizce bilmeyen insan için sıkıntılı, tek başına bir kişi asla exp kasamaz çok zorlanır, harita çok büyük, oyun full göreve dayalı olması.

Tera hakkında merak ettiğiniz sorular varsa aşağıdan yorum kısmından sorabilirsiniz sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Şimdilik görüşmek üzere arkadaşlar iyi oyunlar. :)

Cevap bulunamadı.