alexa
Terraria
Terraria Steam tarafından yayınlanan, Re-Logic tarafından geliştirilen, 2D macera ve crafting oyunudur. Terraria satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
202
Terraria Başlangıç Rehberi
Batıkan B.
29 Haziran 2016 06:50

 

 

  • İlk olarak oyunda bir karakter yaratıyorsunuz. Karakterinizi üç ayrı zorlu modunda oluşturabilirsiniz. Bunlar softcore mode, mediumcore mode ve hardcore mode.

 

 

Softcore Mode: Bu modda oluşturulan karakter oyunda öldüğü zaman üzerindeki paranın yarısını öldüğü noktada düşürür ve yeniden canlanma bölgesinde canlanır.

Mediumcore Mode: Bu modda oluşturulan karakter oyunda öldüğü zaman üzerindeki her şeyi öldüğü noktada düşürür ve yeniden canlanma bölgesinde canlanır.

Hardcore Mode: Bu modda oluşturulan karakter oyunda öldüğü zaman karakter o dünyadan kalıcı olarak silinir ve üzerindeki bütün itemleri düşürür. Karakter öldüğü zaman hayalete dönüşür ve dünyayı dolaşmaya devem edebilir. Çoklu oyuncu modunda diğer oyuncular hayaletleri göremezler.

Karakteri oluşturduğunuzda sıra haritaya geliyor. Haritanızı small, medium veya large seçerek oyuna başlıyorsunuz.

  • İkinci bölümde oyuna başlıyoruz. Başlangıçta elinizde bakır kılıç bakır kazma ve bakır balta oluyor. Gelenek olarak işe ilk ağaç kesmekle başlıyorsunuz. Yeterince ağaç kestiğinizde ‘Esc’ tuşuna basın ekranın sağ orta kısmında craft listesini görebilirsiniz. Bu liste elinizdeki kaynaklardan yapabileceklerinizi gösteriyor. İlk craftlayacağımız şey workbench(Çeşitli craftları yapmanızı sağlar). workbenchi bir yere yerleştirin ve kapı ile odun duvar üretin. Bunlarla bir ev oluşturun. Workbenchten bir masa ve sandalye craftlayın ve bunu eve yerleştirin. Gündüzleri öldürdüğünüz slimelardan çıkan jel ile meşale üretin ve eve yerleştirin. Eviniz hazır. Artık ilk NPC nizi çağırabilirsiniz. ‘Esc’ ye basın ve sol orta kısımda bulunan ev simgesine tıklayın. Bir NPC belirdiği zaman burada onun resmi olacaktır. NPC için ayırdığınız bir odaya masa, sandalye ve meşale yerleştirip NPC’nin resmine tıklayın. Daha sonra oluşturduğunuz odaya tıklayın. Böylece NPC’yi güvence altına almış oluyorsunuz ve istediğiniz zaman ona ulaşabilirsiniz. Yeni odalar yaptıkça yeni NPC’ler gelecektir. Böylece kendinize bir köy kurabilirsiniz.
  • Üçüncü bölüm olarak madenlere inme kısmı zamanı. Yer altında çeşitli madenler, hazineler, yaratıklar ve tuzaklar var. Buradan edindiğiniz kaynaklar ile yeni itemler oluşturabilirsiniz.
  • Dördüncü bölüm olarak biomelar hakkında bilgi vermek istiyorum. Orman, kış, yer altı katmanı, mağara katmanı, çürümüş biom(alternatifi kanlı biom), meteor, çöl, okyanus, uçan adalar, vahşi orman, arı kovanı, zindan, yer altı vahşi ormanı, cehennem, kutsanmış biom, kertenkele tapınağı gibi bir çok biom bulunmakta. Her biom ayrı bir macera demek.
Buğrahan Y.
2 Ağustos 2016 16:49

Growtopia'ya benzeyen ilginç bir oyun :/