alexa
The Crew
The Crew, içeriği hakkında adından da serbest çağrışım yapabileceği gibi, harita üzerinde verilen görevleri bir ekip dahilinde tamamlama üzerine kurulu. Oyun içerisinde online kullanıcıların bulunması oyuna artı bir özellik katıyor ve diğer gerçek yarışçıların kurdukları çetelerle yarışmak işin en keyifli yanlarından. The Crew UPlay Cd Keyinizi aldiktan sonra hemen UPlay üzerinde aktif edebilir ve The Crew'i indirebilirsiniz.
107
İnceleme - Car + RPG = CaRPG
İsimsiz Üye
2 Mart 2015 00:08
Bu kadar gevezelikten sonra asıl oyuna artık geçiş yapalım. The Crew başlar başlamaz bizi heyecanlı bir kovalamacanın içinde bırakıyor. Daha ne olduğunu anlamadan polislerden kaçmaya, gaz pedalına var gücümüzle yüklenmeye odaklanıyoruz. Çerez niyetine birkaç görev yaptıktan, Detroit'in tozunu dumana katıp, biraz lastik izi bıraktıktan sonra, maceranın sonuna kadar bizleri götürecek olan esas görevler ile baş başa kalıyoruz.

The Crew her ne kadar yarış oyunu olsa da baştan aşağı RPG unsurları ile süslenmiş. Hatta öyle ki, tıpkı RPG oyunlarında karakterinize seviye atlatır gibi, hem kendimize, hem de aracımıza deneyim puanı kazandırıyor, seviye atlatıyoruz. Nasıl ki, RPG oyunlarında kahramanlarımızı yeni zırhlar, silahlar alıyorsak, The Crew'da da aracımıza yeni amortisörler, fren balataları, enjektörler gibi parçalar ekliyor, hızını, dengesini, yola tutunuşunu artıyoruz. Gittikçe daha güçlü bir yol canavarı olan aracımız ile yeni yarışlara ve test sürüşlerine katılıp daha da hızlanıyor, dosta düşmana havamızı atıyoruz.

Nasıl ki oynanış RPG öğeleri ile süslü ise, haritanın keşfedildiği ve yeni görevlerin ortaya çıkışı da aksiyon RPG oyunlarına benziyor. Ubisoft'un önce Assassin's Creed'de sonra da Far Cry'da kullanmayı alışkanlık edindiği "viewpoint" sistemi The Crew'da da kullanılıyor. AC ve Far Cry oyunlarında haritayı açmak için bir kuleye tırmanmak gerekiyorsa, burada da haritanın gizli bir yerinde duran, dev radarı bulmamız gerekiyor. Bunun için ekranın sağ alt köşesindeki mini haritamızdan faydalanıyoruz. Sonar sistemine benzer bir uygulamayla önce kırmızı, sonra sarı ve iyice yaklaştığımızda da yeşil renge dönüşerek, bize radarın yerini tarif ediyor. Radara ulaştığımızda ise haritanın o bölgesi içindeki tüm yan görevler ortaya çıkıyor.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.