alexa
The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online satın al arak Skyrim gibi singleplayer tadındaki bu yapımı oynama fırsatını kaçırmayın, The Elder Scrolls Online oldukça uzun ve etkileyici bir senaryoya sahip. Ayrıca alabileceğiniz Elder Scrolls Online Gold 'lar ile daha çekici ve kolay hale getirebilirsiniz. The Elder Scrolls Online satin alma islemi yaptiktan sonra hemen aktivasyonu yapabilir ve The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited oynamaya baslayabilirsiniz.
234
Detaylı Clothing Rehberi
Sergen B.
23 Mayıs 2015 08:37

Elder Scrolls Online'da bulunan 6 craft çeşidinden biri olan Clothing'de Light ve Medium armor üretebiliyoruz. Light için dağda bayırda bulunan çiçekler ana malzememizi oluştururken medium için deri kullanıyoruz. Derilerde hayvanlarda bulunuyor. Bu yüzden medium armor üretmek biraz daha meşakkatli denebilir. Her light ve medium ana madde belli bir level için kullanılabiliyor ve bu malzemeler belli level bölgelerinde çıkıyor. Clothing skillerini, upgrading, creating ve bir kaç konuya daha değindim. Atladığım bir yer varsa belirtin rehberi genişletelim.
 


 

Light Armor Materyalleri |
 
 • Jute
 • Flax
 • Cotton
 • Spidersilk
 • Ebonthread
 • Kreshweed
 • Ironthread
 • Silverweave
 • Void Cloth
| Medium Armor Materyalleri
 
 • Rawhide
 • Hide
 • Leather
 • Thick Leather
 • Fell Hide
 • Topgrain Hide
 • Iron Hide
 • Superb Hide
 • Shadow Hide

 


 

Craft Masası


Refine

Malzemeleri topladıktan sonra sıra geldi bunları rafine etmeye. Topladığımız malzemeler ham halde, bunları işleyerek üretime hazır hale getireceğiz. Bu işlem için en az 10 parça olması lazım, yani malzemeleri onar onar işliyoruz. Açtığınız skillere göre hammaddelerin içinden saf malzeme çıkma ve çeşitli materyaller çıkma olasılığı artıyor. Örneğin legendary upgrade itemi olan Dreugh Wax'ı bu yöntemle çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli trait taşları da düşmekte.

Creation

Üretim aşamasına geldik. Elinizde yeterli malzeme ve gerekli skilleri açtıysanız bu sekmeden itemi üretebilirsiniz. Çeşitli motiflerle farklı tarzda üretim yapmanız mümkün. En başta sadece kendi ırkınızın motifini biliyorken, satın alarak veya bularak motif kitaplarını kullanıp ilgili tarzı öğrenebilirsiniz. Khajiit bir karakter en başta sadece Khajiit tarzında üretebilirken Bosmer motifini okuyunca Bosmer tarzında üretim yapabilir. Fakat önemli bir nokta, tarzlar sadece görünüş amaçlı. Ekstra gir getirisi yok, tamamen kozmetiktir. En yaygın bulunan motifler klasik ırk motifleridir; Altmer, Argonian, Breton, Bosmer, Dunmer, Khajiit, Nord, Orc, Redguard. Daha nadir bulunan ve ırklara göre pahalı olan motifler ise; Ancient Elf, Barbaric, Imperial, Primal ve Daedric motiftir.

Deconstruction

Elinizdeki malzemeleri parçalayarak bunların hammaddesini elde edebilirsiniz. Yine açtığınız skillere göre itemden malzeme düşürme olasılığınız artıyor. Örneğin mavi renk bir itemi kırdığınızda mavi upgrade itemi olan Embroidery'yi bu yöntemle düşürebilirsiniz. Aynı şekilde itemin üretildiği motifin taşlarını da çıkarmanız mümkün. Deconstruction işlemi sonunda item geri dönülmez şekilde parçalanır. Clothing yeteneğinizi geliştirmenin en kolay yöntemi budur.

Improvement

Zırhları bir üst seviyeye çıkardığınız sekme burası. Bunun için gerekli malzemeye sahip olmanız lazım.
 

Fine > Superior > Epic > Legendary


Fine için Hemming, Superior için Embroidery, Epic için Elegant Lining, Legendary için Dreugh Wax itemleri kullanılır. Eğer gerekli skilleri vermediyseniz yükseltme için fazla item harcarsınız. Bunun için Tannin Expertise skillini ne kadar çok açarsanız o kadar az item harcanır. Böylece hem malzemeden hemde paradan kar edersiniz. Itemleri upgrade etmenin ne faydası var sorusuna gelince itemin armor değerini arttırmakta ve itemi daha değerli yapmaktadır. Armor değerinin artışı heavy armorlarda daha bariz iken light armorda çok büyük bir artış olmaz. Ayrıca upgrade işlemi sırasında itemin üzerindeki enchant değeri de artar. Örnek vermek gerekirse Veteran 10 chest armorun üzerinde 117 HP veren bir enchant varsa ve bu zırhı Legendary seviyesine çıkarırsanız enchant değeri 140 olur. Bir diğer faydası ise upgrade edilmiş itemin pazarda daha değerli olması. Oyundaki alım-satım piyasasının değişken olduğunu göz önünde bulundurarak net bir fiyat vermemiz mümkün değil.

İyi güzelde peki bu upgrade itemlerini nereden bulacağız? Bunları NPC'ler satmıyor, renkli düşürdüğünüz itemi kırıp içindeki upgrade materyalini almanız lazım. Kırarak çıkacak malzeme oranını arttırmak içinse Unraveling skillini açmalısınız. Böylece eşyalardan materyal çıkarma şansınız artacaktır. Veya hiç uğraşmadan benim param var diyorsanız oyundaki diğer oyunculardan para karşılığı bu malzemeleri satın alabilirsiniz.

Research

Bu sekmede itemin traitlerini araştırıyorsunuz. Bunları araştırarak kendinize çeşitli set itemleri üretebilirsiniz. Light ve medium'un her parçasının araştırması kendine özgü oluyor. 7 tane light ve medium armor parçası yani toplamda 14, her bir parçada 8 trait, 14x8 işleminden 112 tane araştırma sizi bekliyor. Araştırmaların süreleri de var. Mesela sekizinci araştırmalar 25 gün sürüyor. Bu süreyi azaltmak ve aynı anda araştırma yapabileceğiniz item sayısını arttırmak içinse Stitching skillini açmalısınız. Bu skillin hepsini açtığınızda aynı anda en fazla 3 araştırma yapabilirsiniz.
Research kısmında çeşitli taşlar var. Bu taşları çevredeki kutulardan veya kırdığınız itemin içinden düşürebilirsiniz.
Research craftingin en meşakkatli ve emek isteyen kısmı. Ama bir kere uzmanlaştınız mı çok sağlam setler üretebilir ve iyi fiyata satabilirsiniz.
 

Clothing Skilleri


Tailoring: Bu skilli geliştirdiğinizde daha yüksek level item üretebilirsiniz.

Keen Eye  Cloth: Çevrenizde bulunan clothing materyallerinin parlamasını sağlar, böylece ayırt edilebilir hale gelir. Fazla puan verirseniz parlama mesafesi artar. İlk seviyede 20 metre, ikinci seviye 30 metre, üçüncü seviye 40 metredir.

Outfitter Hireling: Oyun içinden size her gün clothing materyali gönderilir. Açtığınız skill sayısınca gönderilen malzemelerin değeri artar.

Unraveling: Ham malzemeyi rafine ettiğinizde daha fazla ve değerli malzemeler elde etmenizi sağlar. Bu skilli geliştirerek legendary seviyesi item olan Dreugh Wax da düşürebilirsiniz.

Stitching: Araştırma süresini kısaltır ve aynı anda fazla araştırma yapmanızı sağlar. İlk seviyede %5 az süre 2 araştırma; ikinci seviyede %10 az süre 2 araştırma; üçüncü seviyede %20 az süre 3 araştırma yapabilirsiniz.

Tannin Expertise: Üretilen itemleri upgrade ederken şans yüzdesini geliştirir. Böylece itemi kırma riskiniz azalır ve daha az upgrade materyali harcarsınız.

Cevap bulunamadı.