alexa
The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online satın al arak Skyrim gibi singleplayer tadındaki bu yapımı oynama fırsatını kaçırmayın, The Elder Scrolls Online oldukça uzun ve etkileyici bir senaryoya sahip. Ayrıca alabileceğiniz Elder Scrolls Online Gold 'lar ile daha çekici ve kolay hale getirebilirsiniz. The Elder Scrolls Online satin alma islemi yaptiktan sonra hemen aktivasyonu yapabilir ve The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited oynamaya baslayabilirsiniz.
410
Elder Scrolls Online - Class Sistemi
Sergen B.
23 Mayıs 2015 11:19

Elder Scrolls Online:Class Sistemi

Elder Scrolls Online'da Class Sistemi'ni ele alacağız.Diğer Elder Scrolls oyunları ile çok benzer bir class sistemi var.RPG'lerin tamamına yakını class sistemine dayanır.Bir class seçersiniz ve bu class karakterinizin gideceği yolu belirler.Her classın giysisi de silahı da farklıdır.Ama Elder Scrolls Onine'da böyle değil. Herkes istediği zırhı giyebilir,istediği kılıcı takabilir, bu konuda herhangi bir kısıtlama mevcut değil. Şu an oyunculara bildirilmiş 4 tane class var.Bu classlardan birini seçtiğinizde yetenekleriniz buna meyilli olur.Ama büyücü seçip okçuluğunuzu da geliştirebilirsiniz. Perkler olacak, istediğiniz şekilde verebilirsiniz. Ancak perkleri skillerin gelişmesi için kullanacaksınız.Sadece,bir nightblade olacaksanız gidipte başka bir class seçmenizi tavsiye etmem...Güzel yanı,bir savaşçı belki de kara büyüde uzmandır ve bu onun gizli özelliğidir.Siz uzaktan ok atarken ve hasar alma korkusu yaşamazken size gelen bir fireball ile sersemleyebilirsiniz. Bu da oyuna bir hava katar... 

Classlar
Önceki paragrafta da dediğim gibi 4 Class var.Ama artabilir ve artmaya da müsait gibi. Classlar ise şöyle:

Templar
Templar,savunmanın ve ışığın gücünü kullanır.Bütün büyüleri güneş üstünedir ve ağır zırh giyer.Tapınak Şövalyeleri gibi.Restoration(sağlık)konusunda uzmanlardır.Adalet için savaşırlar.
 


Skillleri ise:
I.Sol Spear – Bu skill güneşin gücünü saldırıya kullanır. Düşmanlarınızı ışık ciritleriyle yağmalarsınız.
II.Sun Magic – .Güneşin enerjisini büyüler için kullanırlar.
III.Restoring Light –  Pozitif enerjinin merkezi olurlar ve kendilerini/yoldaşlarını iyileştirirler.
 Dragonknight
Dragonknightler,alışılmadık şekilde büyücü ve two-handed karışımıdır.Ağır zırh giyer ve iki elli silahlar kullanır,ama gerektiğinde büyüleriyle ortalığı kasıp kavurur.Savaş alanları onlara kendilerini evde hissettirir.Kendilerini ağır zırhın üstüne büyüyle koruyan bu adamları ölümsüz bir tanka benzetebiliriz.
 


Skillleri ise:
I.Ardent Flame – Bu skill savaş büyülerini çok yakın mesafede kullanmayla ilgilidir.
II.Earthen Heart – Kendi müttefiklerini kuvvetlendirir ve düşmanların kuvvetini bozar.
III.Draconic Power –Kendini savunmasını kullanarak düşmanlarını ezer geçerler.

 Sorcerer
Müthiş büyücüler olan sorcererlar,ateş,buz ve yıldırımı kendileri için kullanırlar.Başkalarının enerjilerini kullanıp çok güçlü daedra müttefikler çağırırlar.Yalnız dolaşırlar ama loncalarına sadıktırlar.
 

Click this bar to view the full image.


Skillleri ise:
I.Dark Magic –  Başkalarını kontrol ederler ve kendilerine hizmet ettirirler.Kara büyüdür.
II.Daedric Summoning – Daedra çağırırlar ve düşmanlarının yok oluşunu izlerler.
III.Storm Calling – Saf elektrik enerjisini düşmanlarını yok etmek için kullanırlar.
 Nightblade
Bu esrarengiz kişilere karşı kılıcını kaldırıp kaçmayı başaranların sayısı çok azdır.. Nightbladeler,karanlığı kullanarak düşmanlarını saniyeler içinde etkisiz hale getirebilirler.Okları,yaylarını ve kılıçları esrarengizce kullanırlar.
 

Click this bar to view the full image.


Skillleri ise:
I.Assassination – Tamamen strateji ve planlama ile yapılan bu tip saldırılarda güç ve sessizlik çok önemli. 
II.Shadow – Karanlıkta yapılması daha kolay olan onlarca tuzak, Nightblade'nin en sevdiği savaş tarzından biridir.
III.Siphoning – Assassination tarzının daha çabuk ve hızlı halidir. Alana verilen hasarlar ve çabukluk ile yapılır.

Yukarıda yazdığımız bu özellikler kendi başına birer skill değil. Örneğin Elder Scrolls V:Skyrim oyununda nasıl Destruction bir büyücünün dalıdır, nasıl Light Armor bir okçu/hırsızın dalıdır, işte bunlar da öyle. Bir Nightblade olup daha çok tuzak kurmak isterseniz Shadow skillerine vermelisiniz.

Oğuz B.
12 Eylül 2016 12:53

Sanırım yakında Warden diye bir class daha eklenecek doğayla ilgili yetenekleri var diye söyleniyor.