alexa
The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online satın al arak Skyrim gibi singleplayer tadındaki bu yapımı oynama fırsatını kaçırmayın, The Elder Scrolls Online oldukça uzun ve etkileyici bir senaryoya sahip. Ayrıca alabileceğiniz Elder Scrolls Online Gold 'lar ile daha çekici ve kolay hale getirebilirsiniz. The Elder Scrolls Online satin alma islemi yaptiktan sonra hemen aktivasyonu yapabilir ve The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited oynamaya baslayabilirsiniz.
255
Elder Scrolls Online İmparatorluk
Sergen B.
23 Mayıs 2015 09:36

Elder Scrolls Online'in en ilgi çekici ve oyuncuları cezbeden yani imparator olabilmeniz. Ne yazık ki Tamriel topraklarında bir imparatora yetecek kadar yer var. Peki imparator olmak için ne yapmamız gerekiyor, özellikleri nedir teker teker inceledik.

İlk olarak şu kesinki kimse imparatorluğu elinin tersiyle itmek istemeyecektir. Aynı ittifakta olsanız dahi imparatorluk tahtına oturmak ve o rütbeye erişmek için kendi ittifakınızda olan arkadaşlarınızın ayağını kaydıracağınız kesin. Peki bu imparatorluğu bu kadar özel kılan şey ne? Elbette inanılmaz karizmatik olması ve sizi oyundaki en güçlü oyuncu yapması!

Elder Scrolls Online'ın başlangıcında imparator bulunmuyor. Taht boş ve ele geçirilmeyi bekliyor. Oyuncular Cyrodiil'deki kaleleri ele geçirerek (6 kaleyi almanız şart) nihayetinde İmparatorluk Şehrine dayandığında anlayın ki imparatorluğa çok yakınsınız. İttifakın en yüksek puana sahip olan oyuncusu şehir ele geçirildiğinde otomatik olarak imparator olmuş oluyor. Bireysel olarak inanılmaz artıları olduğu gibi oyuncunun ittifakına da çok önemli katkısı var.
 

  • İmparator olan oyuncunun özel yetenekleri ve yetenek ağacı olacak. Bu yetenek ağacı normal oyuncularınkinden kat be kat üstün.
  • Tahta geçen oyuncu kendisine olduğu kadar aynı ittifaka mensup olduğu oyunculara da bonus kazandıracak. Örneğin meydan savaşında imparator, çevresindeki dost askerlerin güçlerini arttırabiliyor. Bir nevi Sauron gibi. Tek kılıç darbesiyle onlarca askeri havaya uçurabilecek güçte.
  • İmparatorun özel bir zırh seti bulunuyor. Doğal olarak oyundaki en güçlü ve pahalı zırh seti. Pahalı olması onu satabileceğiniz anlamına gelmiyor maalesef...


Özetle imparator olan oyuncu kısmen ölümsüz gibi oluyor. Peki bunu yenmek mümkün değil mi? Elbette mümkün. Birkaç taktik verelim. Çok iyi organize olmanız şart. İmparatorun kendi dostlarıyla olan bağlarını kesmelisiniz. Zaten tek başına yeterince güçlü olan imparator, birde çevresindeki dostlarını güçlendirince durdurulamaz bir ordu ortaya çıkmış oluyor. Bu yüzden yapılması gereken ilk şey imparatoru savaş meydanında yalnız bıraktırmak, etrafını temizlemek. Sıra geldi imparatora. İşte en zor kısım burası. İmparatora saldırırken tüm sınıflardan oyuncunun olması bir kere olmazsa olmazlardan. Sorcerer sınıfı yaralılara derman olurken savaşçılar nefes aldırmadan saldırmak zorunda. Nightblade sınıfı ise işi bitiren sınıf. Dragon Knight asıl saldırıyı yapan ve en çok hasarı alan sınıf olarak gözükse de Nightblade'in gizli saldırıları imparatora en çok zarar veren sınıf olmasını sağlıyor. Bildiğiniz parçala, böl, yok et taktiği işleyecek... 
 

Click this bar to view the full image.


Nasıl İmparator Olunur?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere İmparatorluk Şehri'nin etrafındaki 6 kaleyi ele geçirdikten sonra İmparatorluk Şehri'ni ele geçiriyorsunuz. Ele geçiren ittifakın en çok puana sahip oyuncusu da imparator oluyor. Tek yol bu. Peki en iyi oyuncu nasıl olacağız? Alt başlıkta onu anlatalım öyleyse.

Oyundaki guildlere yani loncalara üye olun. En fazla 5 loncaya üye olabiliyorsunuz. Loncanızın gücü arttıkça kazandığınız puanda artıyor.
Grup halinde oynayın. Arkadaşlarınızla toplanın ve grup olarak savaşın. Toplu halde daha etkili saldırılar yapacaksınız ve Tamriel'daki güçlü yaratıklarla daha kolay başa çıkabileceksiniz.
Haritanızı takip edin. Oyundaki harita anlık olarak değişiyor. Nerede kuşatma var, nerede savaş çıkmış anında öğrenebiliyorsunuz. Olası bir durumda ittifakınızın yardımına koşun. Ayrıca haritada düşman ittifak ordularının sayısı çok kalabalık olduğunda ve Elder Scrolls ele geçirildiğinde haberdar olabileceksiniz. Bu tip durumlara müdahale etmeniz size puan kazandıracaktır.
Yeteneklerinizi geliştirin. Puanlarınızı akıllıca harcayın ve tek bir alanda o alanın en iyisi olmaya bakın. Rol yapma oyunlarında her şeyden olsun diye bir mantık yoktur. Eğer böyle yaparsanız her sınıftan bir tutam olur ama hiçbir şey tam olmaz. Bir alana yoğunlaşın ve o alanda gözde olmayı amaçlayın. Faydasını göreceksiniz.
Yardımsever olun. Oyunda en çok puan kazandıran eylem, çok fazla hasar vermek kesinlikle değil. Herkesin bu düşünceyle hareket edeceğini varsayarsak Priest sınıfı çok önemli konuma geliyor. Tüm oyuncular hasar vermeye odaklıyken siz takım arkadaşlarınızı iyileştirirseniz daha çok puan kazanırsınız çünkü iyileştireceğiniz takım arkadaşınız fazla sonuç olarak daha fazla puan kazanacaksınız!


İmparatorluk Nasıl Kaybedilir?

İmparator olmak hiç kolay değil. Fakat kaybetmek çok kolay. İmparator oldum tüm dertler bitti demeyin, tahtınızı koruyun. Ele geçirmiş olduğunuz 6 kaleyi elinizde tutmak en önemli meselelerden biri. İmparatorluğu nasıl elde ettiyseniz aynı şekilde kaybedebiliyorsunuz. Başka bir ittifak kaleleri ele geçirip İmparatorluk Şehrini'de aldığı zaman imparatorluk günleriniz sona ermiş oluyor. İmparatorluğu kaybetmenin tek yolu bu. Fakat tahttan indirilmeniz imparatorluk yeteneklerinizin tamamen kaybolduğu anlamına gelmiyor. Bu özellikler hala duracak ve kullanabileceksiniz, sadece etkileri zayıflayacak. Yani diğer oyuncular sizin bir zamanlar "emekli imparator" olduğunuzu anlayabilecek.

Cevap bulunamadı.