alexa
The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online satın al arak Skyrim gibi singleplayer tadındaki bu yapımı oynama fırsatını kaçırmayın, The Elder Scrolls Online oldukça uzun ve etkileyici bir senaryoya sahip. Ayrıca alabileceğiniz Elder Scrolls Online Gold 'lar ile daha çekici ve kolay hale getirebilirsiniz. The Elder Scrolls Online satin alma islemi yaptiktan sonra hemen aktivasyonu yapabilir ve The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited oynamaya baslayabilirsiniz.
1501
ESO Hızlı Level Atlamak - Farm Yerleri
Sergen B.
23 Mayıs 2015 08:34

Mutlaka Bilinmesi Gereken Hususlar

 

 • Asla tek başınıza farm yapmayın, iki kişi iyidir. Hem yardımlaşır hem daha çok puan  toplarsınız.
 • Farm yaparken kullanacağınız skiller alan skilleri olmalı. Tek hedefli skillerden olabildiğince uzak durun yoksa ilerlemeniz çok yavaşlar.
 • Kestiğiniz mobun seviyesine göre xp kazanırsınız.
 • Farmladığınız yerdeki mobların seviyeleri sizden en düşük ve en yüksek 5 level farketsin. Aksi takdirde az xp alır zararlı çıkarsınız. Ayrıca hasar da veremezsiniz. Örneğin 20 level bir Dragon Knight, 26 leveldeki bir moba talon attığında çok büyük ihtimalle talon bu mobu tutmayacaktır.
 • Farm yaparken büyük ihtimalle sabit iki skill kullanacaksınız. Geriye kalan 3 skilli de geliştirmek istediğiniz skilleri koyun. Bu skilleri farm esnasında kullanmayacak olabilirsiniz ama size level xp'si geldiğinde aslında bu skillere de xp gelmektedir.
 • En ideal farm silahı Destruction stafftır. Alan hasarı vuran bu nimeti kaçırmayın.

 

Farm Esnasında Kullanılması Gereken Skiller


Kullanmasanızda olur, ama alana yüksek hasar verdiklerinden dolayı kasma hızınızı artıracaktır.

Templar

 • Puncturing Sweep (Puncturing Strike morfu)
 • Reflective Light (Sun fire morfu)
 • Spear Shards
 • Nova ultisi



Dragon Knight

 • Dark Talons
 • Molten Weapons
 • Dragonknight Standart ultisi



Sorcerer

 • Mages Wrath (Mages Fury morfu)
 • Summon Storm Atronach ultisi



Nightblade

 • Soul Shred ultisi

(Nightblade tek hedefe yönelik saldırıları olduğundan sadece ultisi tavsiye edilmiştir.)


Destruction Staff

 • Elemental Blockade (Wall of Elements morfu)
 • Elemental Ring (Impulse morfu)


Bu skilleri kullanmanız fazlasıyla işinize yarayacaktır. Bunun dışında daha önce dediğimiz gibi geliştirmek istediğiniz skilleri bara eklerseniz o skillerde level alacaktır. Farma gitmeden önce armor konusuna da değinelim. Henüz leveliniz az olduğundan armorların pasif 
özelliklerini büyük ihtimalle açmamışınızdır. Bu yüzden light armorun regen arttıran veya cost düşüren özelliklerinden faydalanamayacaksınız. Sonuç olarak heavy armor giyerseniz farm esnasında zorda kalırsanız ölmeniz biraz daha zor olacaktır. Çünkü heavy armorun armor oranı diğerlerine göre daha fazladır. Bu konuda avantajınız olacaktır. Ama eğer ileride light armor giymeyi planlıyorsanız bu avantajı es geçip light giyin. Çünkü farm yaparken giydiğiniz armor türüne göre o armorda level alıyor.
 

Farm Yerleri


Guildimiz Daggerfall'da oynadığından sadece Daggerfall haritasındaki farm noktalarını yazıyorum;
 

 (click to show/hide)


Alttaki bölge Deleyn's Mill'de bulunan Imp'leri kesin. Ardından yukarıdaki Glenumbra Moors'a gidin. Burada çok sayıda kurtadam var ve buradaki görevi yapmayın kesinlikle. Yoksa kurtadamlar yok olacak. Ayrıca çok sayıda kurtadam olduğundan kesinlikle 2 veya 3 kişi farmlamanızı öneririm.

Click this bar to view the full image.

 

 (click to show/hide)


Bu seviyeden sonra Stormhaven haritasında Wayrest şehrinin kuzeybatı civarında bulunan Dreugh isimli yaratıkları kesin. Ayrıca yukardaki Firebrand Keep önü de ideal.

Click this bar to view the full image.

 

 (click to show/hide)


23 levele yaklaştığınızda Rivenspire bölgesine geçin. Burada bol miktarda vampir, zombi tipi yaratıklar keseceğinizden Fighters Guild skilleriniz kolayca gelişir. Haritanın solundaki mezarlık tipi yerde bol miktarda vampir/zombi bulunuyor. Fakat 20 level olduğunuzda ve 2 kişiyseniz hemen Rivenspire'a geçebilirsiniz. Haritaya girer girmez kuzeye gidin, Hinault Farm'da bol miktarda xp sizi bekliyor. Buradaki moblar 24 level, 27 olduğunuzda Rivenspire'ın üstüne çıkın. Şehre girmeyin, etrafından dolaşın yani sahilden. Sahilde çok sayıda haydut var. Sahil şeridini takip ederek kese kese gidin ve aynı şekilde başladığınız yere geri gelin.

Click this bar to view the full image.

 

 (click to show/hide)


Burada aslında birçok farm noktası mevcut ama en ideal ve genelde boş olan mekan haritanın en sağındaki Motalion Necropolis bölgesi. Burada zombi tipi yaratıklar mevcut. Genelde kalabalık ve birbirlerine yakın durmaları nedeniyle Alik'r en hızlı level alıp çabuk geçeceğiniz bir mekan olacaktır.
Rivenspire'ın son farm yerini es geçip Sentinel şehrinin limanının doğusundaki açıklıkta çok sayıda zombi var. Bunlardan faydalanabilirsiniz.

Click this bar to view the full image.

 

 (click to show/hide)


Bangkorai'nin en altındaki Hall of Heroes isimli yer vadi şeklinde. Dolayısıyla vadinin sonuna kadar temizleyip ardından başa doğru dönün. Bu bölgede bol miktarda Imperial askerleri var.

Click this bar to view the full image.

 

 (click to show/hide)


Ve mutlu son. Son bölgedeyiz. Coldharbour'un en altındaki Vile Laboratory zombi ve xp cenneti. Yine Alik'r'deki gibi çok sayıda mob birbirine yakın duruyor. Eğer yanınızda bir Dragonknight ile kasıyorsanız 1 gün içinde burayı bitirmeniz mümkün.

Click this bar to view the full image.

 

 (click to show/hide)


Veteran seviyesi normal seviyeden daha zor level alıyor. Adresimiz Craglorn. Buranın her yeri farm yeridir. Zone chatte LF Anomaly groupLF 3 Bosses group veya LF Shadow group şeklinde yazdığınızda random biri sizi mutlaka gruba alacaktır. Bu bölgedeki farm grupları gece gündüz iş başında olduğundan grup sıkıntısı çekmezsiniz.

Craglorn'da bulunan Hircine's Haunt adındaki grup dungeon da iyi farm yeridir. 4 kişilik gireceğiniz bu dungeon'ın en son bossu (Packleader Sigmund) a kadar gelin. Bu noktada healer olan oyuncu alanın sağında bulunan yüksek taş parçasına çıkıp sürekli ana bossa saldıracak. Yukarda olduğundan boss saldıramıyor ve sürekli resetleniyor. Diğer 3 kişi ise 20bin canı olan 2 kurdu sürekli keserek xp kasıyorsunuz.

 

PvP'de Level Farmlamak


PvE'de olduğu gibi PvP'de de hızlı level atlayabilirsiniz. Hem bu şekilde hem PvP hemde veteran seviyeniz artacaktır. Fakat işin zorluğu en az 12 kişiden oluşan sağlam bir ekiple beraber koordineli oynamalısınız. PvE'ye oranla daha zor olsa da alacağınız keyif ve ödüller sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Cevap bulunamadı.