alexa
The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online satın al arak Skyrim gibi singleplayer tadındaki bu yapımı oynama fırsatını kaçırmayın, The Elder Scrolls Online oldukça uzun ve etkileyici bir senaryoya sahip. Ayrıca alabileceğiniz Elder Scrolls Online Gold 'lar ile daha çekici ve kolay hale getirebilirsiniz. The Elder Scrolls Online satin alma islemi yaptiktan sonra hemen aktivasyonu yapabilir ve The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited oynamaya baslayabilirsiniz.
253
Sorcerer Rehberi
Sergen B.
23 Mayıs 2015 08:44

ESO'daki sınıf tanıtımlarına oyundaki diğer sınıflara kıyasla pure mage denebilecek olan Sorcerer ile başlıyorum. Daha önceki rehber 1 yıllık ve oyun çıkmadan önce yapıldığından yeni başlayanlara pek faydası dokunmaz. Bu rehberde skillerin ne işe yaradığını anlatmaktan ziyade ne işe yaradığını neler yapabildiğini anlatacağım. Rehberde bazı skillerden pasifler vs bahsettim, oyuna çok yeni başlamış olanlar bunu anlamayabilirler, aşağı yukarı 30-40 levele geldiğinizde bu rehber sizin için daha faydalı olur.
 

Click this bar to view the full image.


Magicka ve Vampirlik

Sorcerer için önemli olan şey magickadır. Pasif skillerinin etkisiyle magicka regen ve max magicka konusunda çeşitli bonusları vardır dolayısıyla magickası neredeyse bitmeyen bir sınıftır. ESO'da en yüksek dps yapan sınıf denebilir. Sorcerer'da en etkili şey DPS'tir, healer ve tanklık konusunda pek iyi sayılmazlar. Magickanın bitmemesi sebebiyle ve ultimate costu düşüren pasifi sayesinde alan skillerini kullanarak hızlıca ulti doldurabilirsiniz.

Armor

Sorcerer karakterler için light armor tavsiye edilir. Light armor verdiği spell resist, spell kritik, magicka regen, spell cost düşürme gibi bonusları sorcererlar için biçilmiş kaftandır.

PvE

PvE'de sorcerer dps'i destruction staff ile yapar. Crystal Shard, Mages Fury, Velocious Curse başlıca dps skilleridir. Ayrıca Critical Surge ile kritik şansını arttırarak hem yüksek dps yapar hem de yaptığı kritik vuruş kadar kendisini healleyebilir. Vampirlik ayrıca önerilir. Vampirlikte %10 magicka ve stamina regen bonuslarının da faydası dokunur ve de Bat Swarm ultisi, sorcererlarda costunun düşük olması sebebiyle çok hızlı dolan ve spamlanan bir skilldir.

PvP

PvP'için medium armor giyip, bow ve two hand kullanan sorcererlar görebilirsiniz. Bu oyuncular için critical surge skili en önemli skilldir. Bunun dışında light armor giyecek oyuncular için one hand shield veya destruction staff ile ikinci slota restoration staff önerilir. Bolt Escape skili ile düşmanınıza her daim range kalma şansınız bulunuyor. Kalkan ile kendinizi savunup aldığınız hasarı azaltabilirsiniz. Ayrıca One hand shield'daki Defensive Posture skilini slota koyarsanız (kullanmanıza gerek yok) %8 blok cost düşürecektir ki bu da blok yaparken %8 daha az stamina harcamanız anlamına gelir. PvP'de destruction staff'ı sorcererlar genelde alan ve single dps'de kullanır. İlk önce critical surge açıp ardından Wall of Elements ve Impulse skilleri ile yüksek hasar verip ultinizi hızlıca doldurabilirsiniz. Eğer kalkan kullanmayıp destro staff kulanacaksanız Heavy Armor'un immovable skilini kullanmanız önerilir. Bu skill sayesinde belirli bir süre boyunca stun, root vs yemezsiniz. İkinci slotunuzda restoration staffın olması olmazsa olmazlardandır. Resto staff ile heavy atak yaparsanız bir miktar magicka doldurursunuz. Ayrıca Steadfast Ward skilini Healing Ward'a morfladığınızda ve bunu light armor'un Dampen Magic + Hardened Ward üzerine Healing Ward atarsanız 2-3k civarında damage shield elde edersiniz. Eğer sağlığınız düşükse Healing Ward'ın size verdiği damage shield miktarı 3 kat artar, bu skilin süresi bittiğinde üzerinizde kalan damage shield size hp olarak geri döner ki neredeyse PvP'deki tüm sorcererlar kendisini bu şekilde healler.

Bu anlattığım şekilde oynayan bir Sorcerer'ın videosu;

Tabi böyle oynamanız için kırk fırın ekmek yemeniz lazım hemen gaza gelmeyin :D Birde videodaki arkadaş Daggerfall oyuncusu, seçiminizi iyi yapın.  :leach

Irk Seçimi

Sorcerer için en iyi ırklar High Elf ve Breton'dur. Her iki ırkta kendine %10 max magicka pasifi var. High Elf'te savaş sırasında magicka regen %9 arttırır ve cold-fire-shock hasarını %4 arttırır. Breton'da ise size büyülere karşı spell resistance ve %3 spell cost düşüren pasif vardır.
Her iki ırkı karşılaştırırsak, sorcerer'ın kendi pasifi ve vampir olduğunuzu varsayarsak high elf'in magicka regen pasifi pek bir işe yaramıyor. Lakin %4 ekstra damage kısmen işe yarayabilir. Eğer tek seferde 1000 hasar verdiğinizi varsayarsak bu pasif size ekstradan 40 damage verir ve 1000 yerine 1040 hasar verirsiniz. Görüldüğü üzere büyük bir fark yok. Breton'da ise spell resist pasifi eğer 7 parça light armor giyiyorsanız büyük ihtimalle spell resistance değerleriniz çok yüksek olacağından pek bir işe yaramayabilir. Fakat Breton'un %3 lük spell cost düşürmesinin önemi büyük. Eğer light armor'un tüm pasiflerini açtıysanız giydiğiniz her light armor başı %3 spell cost düşer, 7 light armor giydiğinizde %21 cost düşer. Buna Breton'un pasifini eklerseniz %24 eder ki sanki 8 light armor giymiş gibi olursunuz.

Cevap bulunamadı.