alexa
The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online satın al arak Skyrim gibi singleplayer tadındaki bu yapımı oynama fırsatını kaçırmayın, The Elder Scrolls Online oldukça uzun ve etkileyici bir senaryoya sahip. Ayrıca alabileceğiniz Elder Scrolls Online Gold 'lar ile daha çekici ve kolay hale getirebilirsiniz. The Elder Scrolls Online satin alma islemi yaptiktan sonra hemen aktivasyonu yapabilir ve The Elder Scrolls Online Tamriel Unlimited oynamaya baslayabilirsiniz.
346
Vampirlik Detaylı Rehberi
Sergen B.
23 Mayıs 2015 08:41

Yazımızda Elder Scrolls Online'da nasıl vampir olunduğunu ek olarak bu formların skillerini anlatacağız. 

Vampirism

Vampirlik devamlı bir süreçtir. Kurtadamlıkta sadece belli bir süre kurtadam formunda kalabilirken, vampir iseniz iyileşene kadar vampir formunda bulunursunuz ve bu formun skillerini kullanabilirsiniz. İki şekilde vampir olabilirsiniz, doğada bulunan vampirler size vurduğunda bu hastalığı kapacaksınız, yada vampir olan başka bir oyuncu sizi ısırarak vampir yapacak. Doğada vampir olmak kolay iş değil. Çünkü rastgele bulamıyorsunuz. Geceleri ve dolunayın olduğu vakitte vampirler ortaya çıkıyor ve ritüel yapıyorlar. Bunlardan birine dadandığınızda size saldıracaklar ve sonucunda bunlar tarafından ısırılacaksınız.

Alttaki resimde vampirlerin spawn yerlerini görebilirsiniz*. Bloodfiend'ler tarafından saldırıya uğramanız yeterlidir. Vampir olup olmadığınızı anlamak için Karakter penceresini açın (C ile). Aktif efektlerde Vampirism gördüyseniz vampir olmuşsunuz demektir.
 

Click this bar to view the full image.

 

 (click to show/hide)

Bangkorai

Click this bar to view the full image.Rift

Click this bar to view the full image.Reaper's March

Click this bar to view the full image.


Vampir olduktan sonra bir quest yapacaksınız. Bu quest içerisinde 2 tane aktif vampir skillerinizde ilk tanışmanız olacak. Questin sonunda tam bir vampir olacaksınız ve Skillerde World sekmesinde Vampire skillerini kullanabilir hale geleceksiniz.

Eğer etrafta vampir bulamadınız ama vampir olmak istiyorsanız geriye tek seçenek, vampir olan biri tarafından ısırılmak kalıyor. Siz ve vampir olan kişi vampir sunağına gidecek. Burada vampir ritüeli ile arkadaşınız sizi vampire çevirecek.

Vampirlikten kurtulmak istiyorsanız Mages Guilde gidip orada bulunan büyücülerden sizi iyileştirecek olanına derdinizi anlatacak ve belli bir ücret karşılığı vampirlikten kurtulacaksınız.

Vampirliğin seviyeleri bulunuyor. Beslenmediğiniz her süre bu seviye artacak. Bunun size hem faydası hemde zararı bulunuyor. Seviye arttıkça sağlık yenileme oranı düşerken, vampirlik skillerinin harcadığı magicka değeri azalıyor.

Seviye 1
Ateşe karşı %50 daha fazla hasar alırsınız.

Seviye 2
Sağlık yenilemesi %25 azalır.
Vampir büyüleri %20 daha az magicka harcar.

Seviye 3
Sağlık yenilemesi %50 azalır.
Vampir büyüleri %40 daha az magicka harcar.

Seviye 4
Sağlık yenilemesi %75 azalır.
Vampir büyüleri %60 daha az magicka harcar.


Vampirlik Skilleri

Ultimate Skill

Bat Swarm = Yarasa sürüsü çağırır ve etrafınızdakilere 5 saniye boyunca her saniyede 11 büyü hasarı verir.
(Morph) Clouding Swarm = Yarasa sürüsü çağırır ve etrafınızdakilere 5 saniye boyunca her saniyede 14 büyü hasarı verir. Ayrıca görünmez olursunuz.
(Morph) Devouring Swarm = Yarasa sürüsü çağırır ve etrafınızdakilere 5 saniye boyunca her saniyede 14 büyü hasarı verir. Ayrıca her hasar alan hedef başına 3 sağlık puanı kazanırsınız.

Aktif Skiller

Drain Essence = Düşmanınızın sağlığını emmenizi sağlar. Bu aşamada hedef hareketsiz kalır, her hedeften sadece bir kez beslenebilirsiniz.
Mist Form = 3 saniye boyunca bulut haline geçersiniz ve bu süre boyunca %75 daha az hasar alırsınız. Tüm efektlerden arınırsınız fakat heal alamazsınız.
Pasif Skiller

Savage Feeding 1 = Hedefinizden beslenince 2 saniye felç eder.
Savage Feeding 2 = Hedefinizden beslenince 3.25 saniye felç eder.

Supernatural Recovery 1 = Magicka ve Stamina yenilemesi %5 artar.
Supernatural Recovery 2 = Magicka ve Stamina yenilemesi %10 artar.

Blood Ritual = 7 günde bir başka bir oyuncuyu vampire çevirmenizi sağlar.

Undeath 1 = Sağlığınız %30 altına düşünce %50 daha az hasar alırsınız.
Undeath 2 = Sağlığınız %50 altına düşünce %50 daha az hasar alırsınız.

Unnatural Resistance = Sağlık yenilemesi seviye 2'den 4'e doğru artar.

Cevap bulunamadı.