alexa
The Elder Scrolls Skyrim
The Elder Scrolls Skyrim , Kasım 2011’de piyasaya sürüldüğü günden bu yana halen en başarılı ve kapsamlı rol yapma oyunları arasında gösteriliyor. The Elder Scrolls Skyrim CD Key satin aldiktan sonra, steam üzerinden aktif ederek oynayabilirsiniz.
190
ROLLER VE KARAKTER GELİŞİMİ
eray ö.
2 Şubat 2015 12:22

Skyrim'i diğer rol yapma oyunlarından farklı kılan, kendine has bazı özellikleri var. TES oyunlarında gelenek olduğu üzere, herhangi bir tecrübe puanı artırımı bulunmaz. Siz neyi kullanırsanız, neyin üzerinde uzmanlaşmayı seçerseniz, o yeteneğiniz gelişir. Tecrübe puanına değil, gerçek tecrübeye dayanan sistem, hem oyunlara farklı bir hava katıyor, hem de oyun deneyimini doyumsuz kılıyor. Skyrim ile beraber burçlar ve meslekler kaldırıldı ve özgürlük konusunda ipler daha bir koptu.

Skyrim'i oynamayan bir kaç kişi için kısaca özet geçeyim: RPG oyunları ve DVO'ların aksine, Skyrim'de bir şeyleri öldürüp ya da görev yapıp tecrübe puanı kazanamazsınız. TES oyunları yetenek sistemi üzerinden ilerler. Belli bir yeteneği kullandıkça -mesela Illusion- o yetenek üzerinde seviye atlarsınız. Level (seviye) atlamak içinse, belirtilen sayıda yetenek seviyesi aşmanız gerekir. Eski TES oyunlarında, meslek ve burç seçimleriyle arttırmanız gereken yetenekler belliyken, ana prensibi sınırsız özgürlük olan Skyrim'de herhangi bir sınırlamanız yoktur. Kitaplar, eğitmenler ve tecrübe yoluyla tüm yeteneklerinizi arttırabilir ve Level atlayabilirsiniz. Meslekler gidince oyunun ruhunun kaçacağını düşünmeyin sakın! Skyrim'in her yeteneği özelleştiren perk sistemi vardır. Her Level'da bir tane kazandığımız değerli perk puanlarımız, meslek belirlemede önemli araçlardır. Örnek olarak, Assassin's Blade perkine bir puan vererek, hançer ile yaptığımız gizli saldırılarda 15 kat hasar bonusu kazanırız.
Skyrim'in yeni sistemi, karakter yaratmada oyuncuyla eşsiz imkanlar sunuyor. Doğru bir şekilde dağıtılan perk puanlarının savaşçı, büyücü ve hırsız meslekleri arasında esnek geçiş imkanı sağladığını da unutmayın. 

Şimdi size kendi oyun tecrübelerime dayanarak en doğru karakter seçimlerini anlatacağım. Bu seçimleri internet yada başka bir kaynaktan yararlanarak değil, tamamen kullandığım karakterler üzerinden anlatacağım. TESV:Skyrim’e yeni başlayacak oyuncular için bilgilendirici bir içerik sağlarken, tecrübeli TES oyuncuları için deneyimlerini arttıracak ipuçlarını anlatacağım.
Not: Perk dağılımlarını en yararlı gördüğüm özellikler üzerinde yaptım. Sonuçta hiç kullanmayacağınız veya faydasız bir perk işinize yaramayacaktır. (Eğer o perkleri de kullanmak istiyorsanız opsiyonel olarak dağıtabilirsiniz.)

Cevap bulunamadı.