alexa
The Evil Within
Mistik bir dünya ile insan zihni arasındaki gelgitler ile oluşan bir oynanışa sahip olan The Evil Within, henüz ilk dakikalarında oyuncusuna son derece orijinal ve etkileyici bir tecrübe yaşattıracağını hissettirebilmekte. The Evil Within CD Key satin alma isleminizden sonra, steam üzerinden aktif edebilirsiniz.
475
The Evil Within ve İkilem teorisi !
Ekin G.
2 Mart 2015 01:27

Tüm bu yazdıklarımın ışığında oyunu değerlendirirken genel kitlenin durumuna ben de düşüyorum. The Evil Within gerçekten çok güzel bir oyun. Harika atmosferi, yaratıcı düşman yelpazesi ve akıcı oynanış mekanikleri sizi kendine bağlıyor.

Akıcı oynanış mekanikleri mi? Ne? İşte aradığım cevap bu! The Evil Within’in korkutucu olmamasının ardında yatan en büyük sorun aslında büyük bir artı.

İşte Mikami ve ekibinin en büyük hatası bu sevgili okur. The Evil Within, 10 yıl öncesine ait bir oyunun geri dönüşü gibi. Sadece, Resident Evil 4’ün ruhani takipçisi olmasının bedelini ödüyor. Aklınızda beliren soru işaretlerini şimdiden tahmin edebiliyorum ama 10 sene öncesinin formülünü yeniden tutturmaya çalışmak, oyun dünyasının gelişimine kayıtsız kalmak, bence kabul edilemez bir durum.

Resident Evil 4’ten kalmış bir atmosfere böylesine gelişmiş bir oynanış mekaniği gelince, korku unsuru bir anda ortadan kalkıyor. O zamanlar silahı düzgün doğrultmak bile başarıyken The Evil Within’de pompalıyla zombi avına çıkıyorsunuz.

Eğer aradığınız delicesine korkuyu yaşamak istiyorsanız, The Evil Within bir süre sonra size hayal kırıklığı yaratabilir. Ama derdiniz güzel bir oyun oynamaksa, The Evil Within derdinize derman olacak kalitede bir yapım. 

Kötü filan değil, sadece oyun türünü biraz fazla şaşırmış…

Cevap bulunamadı.