alexa
The Sims 3 ( PC )
The Sims 3 oyununda yapmanız gereken en önemli şey simste bulunan simleri koruma altına almak ve onları kontrol etmektir. Söz konusu oyunda aile bireyleri arttıkça simsleri kontrol etmek de son derece zor hale gelecektir. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
163
Sims Oyunlarının Genel Yapısı
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 09:11
Sims 3’ü incelemeye başlamadan önce Sims serisi hakkında hiçbir bilgisi olmayan ya da bu serinin hiçbir oyununu oynamamış, etrafından duyduğu bilgilerle yetinen oyunculara Sims oyunlarının ne olduğunu anlatayım. The Sims yazının başında da belirttiğim gibi insan simülasyonu. Bir insan gerçek hayatta ne yapıyorsa birçoğunu bu oyunda yarattığınız sim’lerle yapıyorsunuz. Genel ihtiyaçların (duş almak, yemek yemek, uyumak, tuvalet yapmak ) yanında eğlenmek, sosyalleşmek gibi ihtiyaçlarını karşılayarak mutlu etmeye çalıştığımız bir sim’i yönetiyoruz. Dış görünüşünü istediğimiz gibi ayarlayabildiğimiz sim’imizin karakter özelliklerini de belirleyerek bu sim’imiz için bir yaşam amacı seçiyoruz. ( Yaşam amacı sims 3’te ilk kez kullanılıyor ) Normal bir insan gibi ihtiyaçlarımızı görürken, aynı zamanda arkadaşlar edinip sosyalleşebiliyoruz, birine aşık olup, evlenip, çoluk çocuk sahibi olurken, haftanın belirli günlerinde çalışıp, para kazanarak evimize eşyalar satın alabiliyoruz. Sims’in en basite indirgenmiş hali bundan ibaret. Şimdi 5 yıl aradan sonra "gerçek" ( ek paket değil ) bir oyunla geri dönüş yapan Sims 3’ü incelemeye başlayalım.
2004 yılında piyasaya çıkan Sims 2 oyunun içeriğini genişletip, yaşlanma olayını aile kavramıyla birleştirerek Sim serverlerin gönlünü feth etmişti. Sims 3'ün getirdiği en büyük yenilik ise yanlızca kendi evinde ve civarında tam kontrol sahibi olduğumuz sim'leri artık etkileşimli, koca bir kasabada kontrol edebiliyoruz. Süpermarketinden kitapçısına, tiyatrosundan parkına, spor salonundan hükümet konağına, ziyaret edilip, etkileşime girilebilen onlarca mekan Sims 3'te beğenimize sunulmuş. Sims 3'teki kasabayı daha detaylı anlatmadan önce inceleme yazılarında her zaman yaptığım üzere oyunun en başına gidip, oyunu oradan anlatmaya başlayacağım. Yani karakter yaratma ekranından…

Sim yaratma ekranında çok ilginç karakter özelliklerine rastlayabiliyorsunuz.

Cevap bulunamadı.