alexa
The Sims 3 ( PC )
The Sims 3 oyununda yapmanız gereken en önemli şey simste bulunan simleri koruma altına almak ve onları kontrol etmektir. Söz konusu oyunda aile bireyleri arttıkça simsleri kontrol etmek de son derece zor hale gelecektir. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
122
Teknik detaylar ve minimum sistem gereksinimleri
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 09:20
Oyunun oynanışın yanı sıra teknik detaylar konusunda da ilerleme kaydetmiş. Malum bundan önceki ana oyun 5 sene önce çıktığı için, kasabanın ve sim’lerimizin çok daha iyi görünmesi beklediğimiz bir şeydi. Sims oyunlarının formatında renkli, insanı sıkmayan grafikler oyunun pozitif yanlarından biri. Oyun için seçilmiş müzikler de eski oyunlara benzer tarzda, oyunun formatına uyumlu, başarılı müzikler. Seslendirme konusunda ise bir değişiklik yok, yine anlamadığımız Sim dilinde konuşuyor Sim’lerimiz bıdı bıdı diye. Oyunu oynayabilmeniz için Windows XP’de: 2.0 GHz P4 işlemci, 1 GB ram, pixel shader 2.0 destekli 128 mb ekran kartı, 6.1 GB disk alanı, Service Pack 2 ve DirectX 9.0c’nin son versiyonu gerekli. Vista için ise farklı olarak : İşlemci 2.4 ghz, ram 1.5 gb ve Windows Vista Service pack 1 gerekiyor. Benim oyunu oynadığım sistem ise şu şekildeydi:
AMD Athlon 64 3.2 Ghz İşlemci,
2 GB RAM
ATI Radeon HD 3650 Ekran kartı

Oyunu 1280 * 960 çözünürlükte draw distance, edge smoothing, lightning and shadow ayarları medium seviyede, visual effects, texture detail, sim detail high seviyede ve tree detail low seviyede oynadım. Ayrıca high detail lots 1'de, object hiding, reflections, advanced rendering seçili, animation smoothing seçili idi.
Oyunu ortalama 20 FPS civarında oynadım.
SON SÖZLER
Sims 3 içinde o kadar fazla detayı barındırıyor ki, farklı özelliklerde karakterler yapıp, farklı kariyerler ve yaşam amaçları izleyerek birbirinden farklı 100’lerce Sim yaratabiliyorsunuz. Yaşam ideali ve etkileşimli kasaba oyuna eklenen en büyük yenilikler olarak göze çarpsa da aralara serpiştirilmiş küçük ama önemli eklemeler de mevcut. Oyunda bulunan oldukça geniş kapsamlı içerik, eğlenceli oynanış ve Sims’i bir fenomen haline getiren bütün olumlu detayların bu oyunda da mevcut olmasının yanı sıra , Sims 3, Sims deneyimini farklı bir boyuta taşımayı başarıp ( kasabanın çok büyük rolü var ) bizim takdirimizi kazanmış olsa da kasabadaki fırsatları değerlendirebilmek için yeterli zamanın oyuncuya verilmemesi ve bazı yol bulma konusunda sim’lerin yaşattığı problemler ( eskiye göre çok azalmış olsa da yine var ) oyun hakkında söylenebilecek eksiler olarak göze çarpıyor. Bundan önce herhangi bir Sims oyununu oynayıp beğendiyseniz büyük ihtimalle Sims 3’ü de çoktan oynamaya başlamışsınızdır. Sims oyunları konusunda herhangi bir tecrübesi olmayan ve oyuna önyargıyla yaklaşan arkadaşlara ise, buyurun Sunset Valley sizi bekliyor, burada yaşamın tadını çıkarmanız için her türlü detaylar düşünülmüş diyoruz ve bu yazıyı burada kapatıyoruz.
Cevap bulunamadı.