alexa
The Sims 3 ( PC )
The Sims 3 oyununda yapmanız gereken en önemli şey simste bulunan simleri koruma altına almak ve onları kontrol etmektir. Söz konusu oyunda aile bireyleri arttıkça simsleri kontrol etmek de son derece zor hale gelecektir. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
401
The Sims 3 Ambitions Nedir?
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 09:46
The Sims 3 Ambitions Mini Rehberi


Edinebileceğini Yeni Meslekler;


Çalışkan Sim'lerinizin kendilerine yeni bir uğraş bulmalarının (tembel Sim'lerin de artık hayatlarını kazanmaya başlamasının) tam zamanı. Şehirde Sim'lerinizi meşgul ve mutlu veya bocalatıp mutsuz edebilecek birçok yeni, heyecan verici meslek bulunuyor. Sim'leriniz ne kadar çok çalışırsa, o kadar çok para kazanacak! Sim'lerinizin meslek tecrübesi çubuğunu dolduracak işler bulmak için iş ve fırsat takipçilerini kullanın ve kariyer basamaklarını tek tek tırmanıp, patronlarından nasihat almaktan kurtulmalarını sağlayın. 
Sim'leriniz için meslek seçtikten sonra ilerlemelerini Kariyer sekmesi altında görebilirsiniz. Burada meslek tecrübesi çubuğunu doldurmak e terfi almak için mesleklerin gerektirdiği sorumluluklar gösterilir. Sekmenin sol alt kenarında Mevcut İşler ikonu bulunur. Eğer o anda mevcut bir iş yoksa ikona tıklayarak Harita Görünümü moduna geçebilirsiniz. 
Sim'iniz yeni bir meslek edindiğinde yeni giysiler ve işle ilgili makaleler için posta kutusunu kontrol edin.
Not: Simler yetişkinliğe adım atana kadar meslek sahibi olamazlar.


İtfaiyeci;Yalnızca en cesur en asil Sim'ler itfaiyecilik mesleğine talip olunurlar. Ekibe katılan Sim'ler acil durumlarda mahallelerini kurtarmak ve Sim'lere yardım etmekten sorumlu olacaklardır. Diğer bir deyişle Sim'iniz yangınları söndürecek, diğer Sim'leri çeşitli krizlerden ve doğal afetlerden kurtaracaktır. Kulağa yeterince kolay geliyor değil mi? Sim'iniz itfaiyeci olabilmek için mahalledeki itfaiye merkezine gidip başvurmalıdır.
Alevlerle savaşmak kadar heyecan verici olmasa da, çalışma saatleri sırasında itfaiyecilerin itfaiye merkezinde olup ekipmanlarının bakımını yapmaları ve her türlü acil duruma hazır olmaları da çok önemlidir. Neden? Çünkü felaketler geliyorum demez. 
Sim'ler ayrıca atletiklik ve beceriklilik yeteneklerini itfaiye merkezinde geliştirebilirler. Son olarak da itfaiyeciler birbirleriyle arkadaş olmalıdır, çünkü hepimizin bildiği gibi bu hem itfaiye merkezi, hem şehir için en iyisidir.


Hayalet Avcısı;

Sim'iniz mezarlıkta takılmayı seviyor mu? (Gerçekten mi?) Geceleri ortaya çıkan şeyleri incelemeye ilgi mi duyuyor? Eline Banshee Banisher'ı alan Sim'iniz mahalledeki ev ev binalardaki ruhları, hortlakları ve hayaletleri kovalayacak. Bu meslekte uzmanlaşmak isteyen Sim'ler hayalet bulmak, yakalamak ve toplamak için gereken aletleri iş üzerindetken veya boş zamanlarında da kullanabilirler. İşe başvurmak için bilim merkezine başvurun, topladığınız ruhları satmak için yine bilim merkezini ziyaret edin. Hayalet seven Sim'ler macera dolu bu mesleğe bayılacaklar, ama aklınızdan çıkarmayın: hayalet avı oldukça korkutucu olabilir! Böö!


Doktor; 

Küçük Tommy'nin midesi mi bulanıyor? Anne kendini hasta mı hissediyor? Eğer Sim'iniz Tommy ve annenin durumuna tanı koymak istiyorsa, doktor önlüğünü giyme zamanı geldi demektir. Tıp eğilimli olan Sim'ler doktorların yüksek tempolu koşturmacasına katılabilirler. Sürekli tetikte olması gereken Doktor Sim'ler az uyuyarak her türlü tıbbı sorunla başa çıkmaya hazır olmalıdır.
Hastaneye gitmek için Sim'inizin kolunu kırmasını beklemeyin. Sim'inizle şehirdeki hastaneye gidin ve doktor olmak için başvurun, hemen!


Dedektif;
Komşunuzun en sevdiği otomobili veya daha kötüsü, domateslerini kimin "ödünç aldığını" bulun! Dedektifliğe gönül veren Sim'ler şehrin suç ortamlarında gezmeli, şüpheli aktiviteleri tekip etmeli ve şehri güvende tutmalıdır. Etraftaki çalılıklardan faydalanarak dilediğiniz herkesi gözetleyebilirsiniz. Ancak tüm dedektif Sim'ler yozlaşmanın karşısında olmayabilir. Diğer Sim'lere şantaj yapabilir, kendilerini yaramaz hissediyorlarsa komşularının evine dalabilirler. Yaramaz dedektif!İç Mimar;

Bazı Sim'ler evin içindeki mobilyaların yerlerini değiştirip tamamen farklı görünmesini sağlayabilir, hatta el atmışken işi dış görünümü değiştirmeye kadar götürebilirler. Bu meslek Sim'inizin içindeki sanatçıyı dışarı çıkarması için mükemmeldir. Mahallenin görüntüsünü geliştirebilir veya diğer evlerin Sim'inizin görkemli malikânesinin yanında kulübe gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.
İç Mimar Sim'inize çizim masası alarak tasarım yeteneğini geliştirebilirsiniz. Sim'inizin tamamladığı her bir iş portföyüne eklenecek ve feng shui'sini arttıracaktır.


Stilist;

Zevkli olan Sim'ler yeni trendler başlatıp diğer Sim'lere örnek olmayı severler. Stilistlik mesleğinde Sim'iniz yeni moda konseptleri ararken yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Stilistler de portföyleri üzerinde çalışmalıdır. Bütün müşterilerini güzelleştirdikten sonra yeni görünümlerinin fotoğraflarını çekerek yapabilirler. Eğer Sim'iniz kendi güzellik salonuna sahipse diğer Sim'lere yapmış olduğu muhteşem işleri sergileyebilir. Sim'iniz bu kariyerde 3. seviyeye ulaştığında stilistlik çağrıları alabilir. Ne kadar güzel.

Serbest Meslek;

Kendi kendilerinin patronu olmayı be kendi yeteneklerini geliştirmeyi cazip bulan Sim'ler serbest mesleğe yönelebilirler. Mucitlik, bahçecilik, balıkçılık, heykeltraşlık, ressamlık, yazarlık, nektarcılık veya fotoğrafçılık alanlarında yeteneği olan Sim'ler düzenli para kazanabilir ve masa başı işlerde çalışmak zorunda kalmayabilirler.
Telefondaki Meslekler ve İşler ikonunu kullanarak Sim'inizi serbest meslek çalışanı olarak kayıt ettirebilirsiniz. Bundan sonra Sim'inizi belediye binasına götürerek çalışma izni almalısınız.
Not: Nektarcılık ve fotoğrafçılık yetenekleri için The Sims 3 World Adventures gerekir.


Yaratıcı Olun! Sanatçı Olun!

Sim'lerin yapacak şeyi asla bitmez, özellikle de ilgilendikleri hobileri varsa. Bazı hobiler Sim'lerin mesleklerini geliştirirken, diğerleri çeşit çeşit eğlence sunar.

Mucitlik;Sim'iniz becerikli ve mucit ruhlu mu? Öyleyse yerel hurdalıktan icat atölyesinden barçalar satın alın. Sim'iniz oyuncak ve diğer eğlenceli eşyalar yapmaya çalışabilirler veya icat ettikleri şeyler üzerinde oynayabilirsiniz. Sim'inizin mucitlik yeteneğini geliştirmenin yolu daha çok icat yapmaktır. Yetenekleri belli bir seviyeye ulaştığında çeşitli objeleri patlatarak malzeme elde edebilirler. Aman dikkat edin Sim'iniz alev almasın.

Heykeltıraşlık;Sim'inizin kendi heykel atölyesinde mükemmel sanat eserleri yaratmasını sağlayın. Sim'iniz belli bir heykel yaptığında aynı heykeli tekrar tekrar yapabilir ve yeteneği geliştikçe yeni heykel malzemeleri açarak daha büyük ve daha güzel heykeller yaratabilir.

İyi Görünün;

Sim'inizin renkli dövmeler ve tertemiz giysilerle tarzını ortaya koyamsını sağlayın. Bir Sim Yaratmak kızmında yeni dövme yeteneğinin yanı sıra yeni giysi ve stiller de bulacaksınız.


Dövmeler;

Sert Sim’ler vücutlarını tuval olarak kullanarak radikal dövmelerini sergileyebilirler. Artık Sim’lerinizin dövmelerini görünmeyecek yerlere saklamak zorunda olmayacaksınız. Tabi patronun karşısına çıkarmıyorsanız. 
Sim’leriniz oyunun başında Bir Sim Yaratmak kısmında birbirinden güzel dövmeler seçebilir veya daha sonra bir dövme stüdyosuna giderek dövme yaptırabilirler. Sim’lerinizi iğne altına yatırmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Öncelikle Sim’ler vücutlarının birçok bölgesine dövme yaptırabilirler. Sim’inizin neresine dövme yaptıracağınıza karar verdikten sonra, o bölgenin düğmelerine tıklayarak görüntüyü yakınlaştırın. Öğreneğin Sim’inizin sırtı için bir dövme seçtikten sonra dövmeyi boyuna, sırtın üst kısmına, sırtın alt kısmına veya tamamına yaptırabilirsiniz.
Dövme yerini ve modelini seçtikten sonra aynı makyajda olduğu gibi renkleriyle oynayabilirsiniz. Ayrıca dövmeleri birbirinin üzerine katman şeklinde yaptırmayı da seçebilirsiniz. Bunun için sekmenin sağ altındaki Gelişmiş Mod kısmını kullanın. 
Gelişmiş Modda Sim’inizin dövme kolajları için çeşitli yerleştirme seçenekleri bulunur ve bu sayede herkesin dikkatini üzerinize çekecek, benzersiz dövmeler tasarlayabilirsiniz. Üst kısmına yerleştirilen dövme, diğer dövmelerin üzerinde gösterilecek olan dövmedir. Seçili dövmenin büyüklüğü e saydamlığıyla oynamayı unutmayın.


Çamaşır Yıkamak;

Daha önce Sim’lerinizin bu kadar temiz olma şansları olmamıştı! Her gün aynı şeyleri giyen Sim’ler arada bir giysilerini yıkayabilecekler. Her gün giysi değiştiren Sim’ler bile eski giysilerini temizlemeyi tercih edebilecekler. Doğa dostu Sim’ler için giysilerini asarak kurutma seçeneği bile mevcut. Bu kurutma yöntemine bir ek bonus olarak doğaya zarar vermedikleri için övünecekler bile. İşte yeşilcilik böyle olur!
Sim’ini bir çamaşır makinesi satın aldığında, giysi değiştirdikçe yerde kirli giysiler yığın yapmaya başlayacaktır. Giysilerinizi yıkayana kadar derli toplu durmaları için kapaklı sepet almalısınız. Giysilerin gereğinden fazla yığılmasına izin vermeyin. Kimse evinde kokuşmuş giysilerden oluşan bir dağ istemez.
Giysilerinizi yıkamanın diğer faydaları da vardır, Sim’iniz temiz giysiler giyip, temiz yatakta yattıkça ruh hali de iyiye gidecektir.
Takılınacak Yerler;


The Sims 3 Ambitions Sim'lerinizin içinde yaşatıp keşfedebilecekleri yepyeni bir şehirle geliyor. Twinbrook şehrini ziyaret etmeyi unutmayın; belki de Sim'iniz aradığı bir şeyi veya kişiyi orada bulabilir. Çamaşırhanede doğan bir aşk mı, neden olmasın?

İkinci El Dükkanı;
Sim’leriniz evlerinde o eski şeylerden sıkıldılar mı? Yaptıkları tablo sayısı bini aştı ve artık onlarla ne yapacaklarını mı şaşırdılar? Unutmayın ki bir Sim’in çöpü, diğerinin hazinesi olabilir. Sim’leriniz ikinci el dükkanına giderek istemedikleri eşyaları ufak bir ücret karşılığında satabilirler ve başkalarının mallarını satın alabilirler!
Şehirdeki ikinci el dükkanını ziyaret edin ve heykeller, tablolar ve hatta balıklar gibi Sim’inizin yaptığı veya topladığı şeyleri satın.


Güzellik Salonu;
Makyaj için güzellik salonunu ziyaret ettikten sonra şehirdeki herkesin güzelliğinizden bahsetmesini sağlayabilir veya annenizin onaylamayacağını bildiğiniz o dövmeyi yaptırabilirsiniz. Eğer Sim’iniz bir stilist ise, bölgedeki diğer Sim’lere birbirinden güzel makyajlar yapabilirsiniz.

Hurdalık;
Hurda sever misiniz? Hurdalığa gidin ve Sim’inizin icatları için gereken malzemeleri toplayın veya sizin gibi hurda seven diğer Sim’lerle takılın. Parçaları toplamak için yığınları karıştırmanız gerekebilir. Ah bu çöpler!

Çamaşırhane;
Simelon’larınızı çamaşır makinesi almak için harcamak istemiyor musunuz? Diğer Sim’lerin bugünlerde neler giydiklerini mi merak ediyorsunuz? Sim’inizin yalnızca giysilerini yıkatmakla kalmayıp, çamaşırın yıkanmasını beklerken sosyalleşebileceği çamaşırhaneyi ziyaret edebilirsiniz. Beyazları yıkarken araya karışabilecek kırmızı tişörtlere dikkat etmeyi unutmayın!

İtfaiye Merkezi;Alevlerle savaşan Sim’lerin günlerini iş arkadaşlarıyla birlikte itfaiye merkezide geçirdiği ve parlak, kırmızı kamyonlarıyla felaketlere veya acil durumlara koştukları doğrudur; ama acil durum diğerinden kayma imkanına sahip olduklarını da unutmamak gerekir (bu da bir başka avantajı!).
Cevap bulunamadı.