alexa
The Sims 3 ( PC )
The Sims 3 oyununda yapmanız gereken en önemli şey simste bulunan simleri koruma altına almak ve onları kontrol etmektir. Söz konusu oyunda aile bireyleri arttıkça simsleri kontrol etmek de son derece zor hale gelecektir. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
2547
The Sims 3 Island Paradise Deniz Kızları Rehberi
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 09:35
Deniz Kızları / MermaidsDeniz kızları(oğlanları)açık denizlerin efsanevi su yaratıklarıdır.Kara'da pullu ayakları ile,veya denizde renkli balık kuyrukları ile tanınabilirler.Deniz kızları'nın normal simler gibi ihtiyaçları vardır ancak,Hijyen ihtiyacıHidrasyon(Hydration) olarak değişir.Su ihtiyacını korumak için,deniz kızlarını her zaman nemli tutmalısınız.

Deniz kızları denizde yüzerken,dalış yerlerinde kelp toplarken ve ayrıca kasabada dolaşırken bulabilirsiniz.Bir deniz kızı ile arkadaş olmak basittir fakat bir deniz kızı olmak biraz çaba gerektirir.


Bir deniz kızını ev halkına eklemek için 4 yol vardır:

♦ Bir deniz kızı ile arkadaş olmak ve ona evine taşınmasını sormak.
♦ Bir deniz kızı ile romantik bir ilişki sağlayıp,bebek yapmak.
♦ Yaşam ödülleri ile kelp almak.
♦ Tüple dalış yaparken deniz kızına "balık olan kısımları hakkında" (about their fish parts) soru sormak.


Bir deniz kızı ile tanışıp,arkadaş olunca,otomatik olarak ilişki paneline eklenir.Onlarla kasabada veya su altından konuşabilirsin.Deniz kızlarını bulamazsan bile Deniz kızlarına sinyal göndererek çağırabilirsin.(İlişki panelinde çağırmak istediğin deniz kızının avatarına tıklayıp "Signal Mermaid" diyerek bu işlem yapılabilir.Eğer deniz kızı uygunsa,gelecektir.)Bir deniz kızı ile arkadaşlık ilişkisini arttırmak diğer simlerle aynı ilgiyi gerektirir.Karada,deniz kızı ile arkadaşlığı arttırmak için bir sürü yol vardır.Ancak denizde,bir sim ile deniz kızı arasından ki etkileşimler limitlidir.

Sims'ler ve deniz kızlarının su altında etkileşimi aşağıda ki seçeneklerdir :

♦ Deniz kabukları hakkında konuşmak / Talk about Seashells
♦ Kelp tariflerini tartışmak. / Discuss Kelp Recipes
♦ Dalma hakkında heyecanlanmak / Enthuse about Diving
♦ Balıklardan konuşmak / Talk about Fish
♦ Köpek balıklarından konuşmak / Talk about sharks
♦ Deniz kızının kuyruğu hakkında soru sormak. / Ask about fish parts
♦ Karaya davet etmek. / Invite on land


Bir deniz kızı ile su altında iseniz,onları karaya çağırabilirsiniz.Deniz kızı kabul etsede etmese de,bu ikinizin arasında ki ilişkiye bağlıdır.Eğer kabul ederse bota binecek ve seninle karaya gelecektir.

 Normal bir sim deniz kızı(oğlanı) ile bebek yaptıysa,bebeğin deniz kızı olmak için %50 şansı vardır.Alternatif olarak,Bir deniz kızı ve deniz oğlanı bebek yaptıysa bu oran %100 olur.

Deniz kızına su altında kuyruğu hakkında soru sorarsan,eğer şanslıysan,Sihirli deniz kızı kelp'i alabilirsin.Bu özel şey simin çantasında olur,ve eğer yenirse simin bir deniz kızına dönüşebilir!

 Bütün kelp'ler sihirli değildir.Bazen siminiz normal bir kelp albilir ve bu da sadece simin midesini bulandırır.

Bazen deniz kızları isteğinizi kabul etmez.Bu genellikle düşük arkadaşlık ilişkisi yüzündendir.Eğer deniz kızı "kötü(evil)" özelliğini taşıyorsa,sana bir köpek balığı bile çağırabilir.Köpek balıkları genelde simin etrafında yüzer fakat sim yanında çiğ balık taşıyorsa,köpek balığının sime saldırma olasılığı önemli bir şekilde artar.

Dikkatli olun,köpek balığı saldırıları ölümcül olabilir!Son olarak,deniz kızı olmak için bir diğer yöntem 25,000 yaşam ödülü puanı toplayıp Deniz kızı kelp'ini almaktır.Nasıl aldığı fark etmez sonuç aynı olacaktır.Sadece simin onu yemesi gerekir.

 Sadece genç evresi ve üzerinde ki simler bunu yiyebilir.
 Dönüşmüş normal sim deniz kızının özel yeteneklerine sahip olacaktır.


Hoşgeldin pullu ayaklar ve balık kuyruğu!

Deniz Kızlarını Özelleştirmek / Customizing Mermaid Scales

Ne yazık ki deniz kızları CAS ekranında yaratılamamaktadır,daha fazlası ise deniz kızlarında özelleştirilecek pek şey yoktur.Tek özelleştirme seçeneği deniz kızları ailenize katıldığında etkin olur bu da pullarını renklendirmektir.

Deniz kızı ile aynaya tıklayıp "Create-A-Scale"diyerek bu işlemi yapabilirsiniz.

**Bu özelleştirme ayrıca deniz kızının kuyruğunuda değiştirir.**

Deniz kızları bazı eşsiz özelliklerle donatılmıştır.Diğer simlerin aksine suda oksijen tankları kullanmak zorunda değillerdir.Ayrıca deniz kızları Dalış yeteneği en üst seviyededir(level 10) bu yüzden dalış alanları keşfetmek için açıktır.

Bir deniz kızının özel kuyrukları onlara özgürce yüzmeye izin verir.En eşsiz özelliği ise diğer simlerden hızlı yüzmeleridir.Deniz kızlarının tercih edilen yemeği Çiğ balık ve Kelpler'dir.Bu iki şey'de bakkaldan(grocery store) alınabilir,denizden toplanabilir.Deniz kızlarının hidrasyonu suda kalmalarına bağlıdır,hidrasyon havuzda,banyoda'da sağlanabilir.Eğer sizde Sims 3 Seasonsyüklüyse,yağmur suyu'da deniz kızlarının hidrasyonunu arttırır.

Deniz kızları çoğunlukla sıcak havalarda kururlar,özellikle sıcaklık artarsa,Eğer Sims 3 Seasons yüklüyse,deniz kızları 90 derecenin üzerinde sıcaklık ile daha hızlı kurur.

Nem oranı düşmeye başladığında deniz kızları "Kuruyorum (Drying Up)" modunu alırlar daha fazla düşerse "Çatlamış(Chapped)" modunu alırlar.Deniz kızlarının acil suya ihtiyacı olduğunun ilk göstergesidir.


Eğer bu tehlikeli modlardan sonra deniz kızları suya girmezlerde."Nemsiz (Dehydrated)" modunu alırlar.Bu 3 saat sürer ve deniz kızını bayıltır.Eğer ev halkında başka sim varsa "Tekrar nemlendir(Re-hydrate)" seçeğeni ile onları ayıltabilirler.Bu "Nemsiz" modunu siler.Ve nem oranlarını azıcık olsada arttırır.

 Eğer deniz kızı 3 saat sonunda suya girmediyse,sonucu ölüm olur.Deniz kızlarını nemli tutmak bir şey,balık kuyruklarıını korumak başka bir şeydir.Korumak için deniz kızlarını okyanus'ta,havuzda her 24 saatde yüzdürmelisniz.Eğer deniz kızı 48 saat boyunca kuyruğunu kullanmadıysa,onu kaybetme r,ski vardır.

24 saat yüzmeden karada kalan deniz kızları "Karaya uyum sağlama(Adapting to Land)" modunu alırlar.Eğer 24 saati geçerlerse,eski insan hallerine geri dönerler.Bu da kuyruklarını,su altı özelliklerini kaybetmek demektir.Ancak dalış yeteneklerini kaybetmezler.(level 10)


 Bir deniz kızının insana dönüşmemesinden emin olmak için,yaşam ödüllerinden "Daimi deniz kızı(Permanent Mermaid)"(5,000) alabilirsiniz.(!)


Bebek deniz kızları / Mer-babies

Bir deniz kızı ve oğlanı bebek yaptıklarında bebek deniz kızı olur.Bebek yapım oranları mood a göre değişir. Planitinum (beyaz) mood ile yapılan iş golddan daha başarılı geçer.Eğer bir deniz kızı normal bir sim veya doğaüstü bir sim ile bebek yaparsa bu %50 düşer.Eğer sim deniz kızı olmazsa,kelp yedirterek deniz kızı olabilir.Genç evresine gelmeden önce deniz kızları herhangi bir yeteneğe sahip olmaz,denizde yüzerken kuyruk çıkmaz,dalışa yeteneği olmaz.Sadece pulları olur.

Cevap bulunamadı.