alexa
The Sims 3 ( PC )
The Sims 3 oyununda yapmanız gereken en önemli şey simste bulunan simleri koruma altına almak ve onları kontrol etmektir. Söz konusu oyunda aile bireyleri arttıkça simsleri kontrol etmek de son derece zor hale gelecektir. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
303
The Sims 3 Late Night Nedir?
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 09:48
GECE HAYATI

Barlar

Gece eğlenmeyi dans etmeyi seven veya haftanın çalışma stresini atmak isteyen Sim'lerin tercih ettikleri mekân olan Barlar Sim'lere pek çok alternatif sunuyor. Sim'ler eğlenmek ve şöhreti aynı anda bulabiliyorlar. Grup halinde sahneye çıkıp gelen tüm konukları eğlendirebilir böylelikle şöhrete olabilirsiniz.


Lüks LocalarBarlarda VIP ler için veya şöhretler için özel bölümler bulunmakta. Bu bölümlerde şöhret basamaklarını tırmanmak için şöhretlerle aranızı iyi tutmanız için birçok seçenek mevcut. Şöhretleri etkilemek için güzel giyinmeli, içkinizi düzgün içmelisiniz.

Dans Kulüpleri

Dans Kulüpleri, Sim'lerin stres atmaları için tercih ettikleri mekânlar. Ünlü simler ile yakınlaşmak, belki vampirler ile konuşmak için bir avantaj.

Mekan EklemekMahalledeki mekânlardan sıkıldınız mı? Kendi tarzınızı mahallenizde görmek mi istiyorsunuz? O halde Ayarlar menüsünden Edit Town'u seçip ister boş bir arazi ister var olan arazinizi seçin. Change Lot Type seçeneğinden "Community" olarak seçilmiş olduğuna dikkat edin. Ardından mekânın türünü seçin. Belki de mekânınız en popüler mekân olabilir. Hangi mekânın popüler olduğunu Sim'lerden veya gazetelerden öğrenebilirsiniz.

ŞÖHRETLER
Şöhreti Yakalamak

Sim'iniz Şöhret Sim'ler ile sosyalleşebilecek ve hatta Şöhret olabilecekler. Sim'inizin anlaşabileceği doğru Şöhret Sim'leri seçip arkadaşlık seviyelerinizi yükselttikçe Sim'inizinde peşine paparazzi takılabilir. 
Şöhret olabilmek için, Şöhret Puanları toplayarak Sim'imizin Şöhret Seviyesin attırmalıyız. Sim'imiz Şöhret olduğunda Simoloji sekmesinde Şöhret Jurnalini açarak (L tuşuna basarak) Şöhret durumunu görebilir veya sadece fareyi Sim'in üzerine getirerek Şöhret seviyesin görebiliriz.

Bir Yıldız Doğuyor

Sim'iniz Şöhret dünyasına adım attığında sadece Şöhretlere özel Sim'lerin avantajlarına sahip olacak. Şehirdeki diğer Sim'ler Sim'inizi fark edecek, resim çekecek ve hatta imzalı fotoğraf isteyecekler.
Ancak Sim'iniz şöhret olduğunda yaptığı yanlış davranışlar sonucunda bu özel haklardan yararlanamayacak. Kendini bu durumdan ve kendi hakkındaki söylentilerden kurtulmak için diğer Sim'ler ile konuşma yapacak, paparazziye ödeme yapmak zorunda kalacak ve mahkeme ismini temizleyecek. 


Tüm Sim'ler Deneme Çekimine

Aktör veya yönetmen olarak film sektörüne adım atan Sim'ler sette çalışanlarla ilişkilerini ilerleterek yükselebilirler. Böylece Sim'ler tanınmış bir yönetmen veya ünlü bir aktör olabilirler.

Müzik Grubuna Katılmak

Sim'inizi müzik kariyerinde ilerletmek istiyorsanız bir müzik grubuna dâhil edebilirsiniz. Gereksinimlerin yüksekliğinden dolayı başlangıçta zorlanabilirsiniz ama yılmazsanız Sim'inizin grubu Simelon kazandıkça, ünlenip mahallenin her yerinde konser vermeye başladığında tüm zorluklara değdiğini görebileceksiniz.


Grup Kurmak
Sim'imiz herhangi bir enstrümanla en az bir yetenek puanı öğrendiğinde kendi grubunu kurabilir. Grup kurmak için müziğe ilgi duyan Sim'lerle konuşup arkadaşlığınızı ilerletip grubunuza gelmek isteyip istemediğini sorun. Sim'inizin grubu en fazla 4 kişi olabilir. Grup da müziğe ilgili olmayan biri dâhil olmuşsa Kick Out diyerek gruptan çıkarabilirsiniz.

Konser Ayarlamak

Sim'imiz grup kurar kurmaz konser teklifleri gelmeye başlayacaktır. Konser ayarlanan mekânda tüm grup üyeleri mekâna geldiğinde herhangi bir enstrümana tıklayıp Perform A Gig diyerek konsere başlayın. Eğer Sim'iniz farklı müzik türlerini seviyorsa müzik türünü değiştirebilir, kendine güveniyorsa Sweet Move ile kalabalığı etkileyebilir.

Grup Bilgileri

Yetenek Jurnalindeki Grup sekmesi sayesinde Sim’inizin müzikal yolculuğunu takip edebilirsiniz. Kaç konsere çıktığınızı, ne kadar Simelon kazandığınızı ve gruptaki izim değişikliklerini görebilirsiniz. Sim’inizin Yetenek Jurnalini açmak için J tununa basın.

Tam Zamanlı Müzisyen

Sim’inizin kendisini tamamen grubuna adaması için serbest meslek seçebilirsiniz. Grubu kurduktan sonra telefonu veya Sim’inizin Kent Binasına gödererek Self-Employed seçeneğini seçin (Jobs Profession başlığı altında). Sim’inizin kariyer panelini seçtiğinizde, grubuyla olan ilişkisini göreceksiniz. Grup kariyerinde yükselmek için konserler verin ve paranızı çıkarın!


YENİ YETENEKLER
The Sims 3 Late Night Sim'lerinizin seçip uzmanlaşabileceği yeni yetenekler de içermektedir.

Barmenlik

Herkes karışık bir içecek hazırlayabilir, ama rengârenk bir panç yapmak deneyimli barmenlerin işidir. Sim’inizin diğerlerinin susuzluklarını gidermek ve zamanla da kokteyllerine renk katmak için bir çok farklı karışım öğrenebilecekler.

Ek İşMaaşıyla zor idare eden veya biraz daha fazla paraya ihtiyacı olan Sim’ler, fazladan gelir elde etmek için ek iş olarak Barmenlik yapabilirler. Eğer Sim’inizin Barmenlikte en az 2 puanı varsa, bir barda ek işe girebilir. Bunun için bir bara gidin ve Moonlight as Mixologist seçeneğini seçin. Düşük seviyeli Barlar, kaliteli mekânlara oranla daha az Barmenlik yeteneğine sahip Sim’leri de kabul edeceklerdir. Ayrıca bazı mekânlar özel etkinlikler için yardıma ihtiyaç duyduğunda şehrin çeşitli yerlerinden teklifler alabilirsiniz.

Enstrüman Çalmak

Sim’inizin müzik yeteneklerini geliştirmek için evde patik yapabilir veya ders alabilirsiniz. Partilerde çalarak diğerlerini etkileyebilir veya bir diğer müzik sevdalısına serenat ile aşkınızı ilan edebilirsiniz. Yeni Jam etkileşimini kullanarak diğer Sim’lerle birlikte çalabilirsiniz.

Yeni EnstrümanlarBas: Rock gruplarının olmassa olmazı.
Davul: Profesyoneller gibi davul çalın.
Piyano: Tüm Sim evebeynleri çocuklarının bir piyano virtüyözü olmasını hayal ederler.


Vampirler

Karşı konulamayacak derecede tehlikeli ama tutkulu vampir yeni ev alanı olarak Bridgeport'u seçtiler, belki de menülerinde bu sefer sizin Sim'iniz vardır.


Bir Vampir Haline Gelmek

Gecelerin yaratığı olduğunuzda sahip olacağınız birçok avantaj bulunmaktadır. Vampir Sim’ler geceleri normal Sim’lere oranla çok daha hızlı yetenek kazanırlar. Ayrıca Sim’ler bir sonraki yemeklerini bulmak için özel yeteneklere sahiptir; içilebilecek en lezzetli Sim’leri bulabilir ve normal Sim’lerden daha hızlı koşabilirler. 
Vampirler neredeyse yaptıkları her işte oldukça iyi olmalarına rağmen gün ışığının ve sarımsağın zarar verici etkilerinden uzak durmalısınız. Bunlara maruz kaldığınızda ruh haliniz bozulabilir ve özel yeteneklerinizi bir süreliğine kaybedebilirsiniz.


Hayatı Yaşamak

The Sims 3 Late Nigth yaşadığınız yeri modernleştirmek için yeni araçlar da sunmaktadır.

Gökdelen BinalarGökdelen Binalar sayesinde Sim’iniz kişiliğine uygun evi rahatça bulabilir. Gökdelen Binalar, Art Deco, Wild, Whacky gibi çeşitli stillere sahiptir ve aradığınız stil ne olursa olsun Sim’inizin zevkine ve yaşam tarzına uygun bir bina bulabilirsiniz. Gökdelen Binalarda yaşayan Sim’ler, kendi dairelerinin duvarları içinde yaratıcılıklarını konuşturabilirler. Herkese açık kısımları değiştiremezler.

Yarı Duvarlar

Büyük açılı odalar stil sahibi, havadar ve moderndir ama bazen bu boşluğu bir şekilde bölmeniz gerekir. Oda haline gelecek kadar değil, alanı organize etmenize yetecek kadar kapalı. Yarı duvar aracı işte bu noktada devreye girmektedir. Mutfağı oturma odasından ayırabilir, yatak odasına biraz mahremiyet kazandırabilir veya parti konukları için banyoda bölümler oluşturabilirsiniz. Yarı Duvarları İnşa Modu katalogunda bulabilirsiniz.

Platformlar

Bu araçla odanıza yeni bir hava katabilirsiniz. Bir alanı dolduracak kadar çok mobilyanız yoksa bile, bir platform sayesinde üzerine ne koyarsanız koyun dikkatleri üzerine çekeceksiniz. Grupların çalabileceği sahneler yaratmak için platform üzerine enstrümanlar yerleştirin. Platform aracı, İnşa Modunda Decks and Foundations ile aynı kısımda bulunabilir.

Kavisli ve İç Havuzlar

Sim’iniz evinde bir havuz olması kadar havalı başka bir şey daha var mı? Aslında var, daha da havalı bir şey istiyorsanız çatıya havuz yerleştirebilirsiniz! Başarılı Sim’ler evlerinde bir yerlerde bir havuzun olmasını tercih ederler. Başlamak için İnşa Moduna girin ve Havuz aracını seçerek istediğiniz yere havuz ekleyin. 
Dış veya iç havuzlara kavis eklemek için İnşa Modunda Havuz aracını seçin. Sonra Create Curved Pool seçeneğini kullanın ve kaydırma çubuklarını kullanarak kavisli havuz parçasının büyüklüğünü belirleyin. Kavisli Havuz parçasını döndürmek için . (nokta) tuşuna basın. Havuz duvarlarının bir kısmını düz bırakmayı unutmayın ki havuz merdivenlerini ekleyecek yeriniz olsun!ÇeşmelerÇeşmeler Sim’iniz evine son derece klas bir görünüm kazandırırlar. Bunların evinizin içine veya dışına yerleştirerek komşularınıza Sim’inizin zenginliğini sergileyebilirsiniz. 
Çeşme yaratmaya başlamak için İnşa Modundaki Çeşme aracını kullanın. Kavisli Çeşme parçalarını kullanarak çeşmenizin şeklini belirleyin ve parçaları döndürmek için . (nokta) tuşuna basın. Çeşme Objelerini kullanarak çeşmenize spreyler ve püskürtülen sular ekleyebilirsiniz. Bu objeler Sim’inizin havuz ve göllerinde de kullanılabilirler.

Cevap bulunamadı.