alexa
The Sims 3 ( PC )
The Sims 3 oyununda yapmanız gereken en önemli şey simste bulunan simleri koruma altına almak ve onları kontrol etmektir. Söz konusu oyunda aile bireyleri arttıkça simsleri kontrol etmek de son derece zor hale gelecektir. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
312
The Sims 3 Nedir?
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 09:01
Bir zamanlar simlerimizi deliler gibi beslerdik…Her ne kadar logolardaki karakterlere benzemiş olsalar da onlar bizim bir parçamız olmuştu…Bir bağ kurmuştuk onlarla aramızda…Kimi zaman kendi hayatımızı benzetiyor, kimi zaman da hayal ettiklerimizi yapıyorduk…


Sonraları daha fazlasını ve daha fazlasını ister olduk…Daha gerçekçi olsun istedik, hatta DNA’ları bile olsun dedik ve oldu…Onlar da gerçek oldu.Peki şimdi ne istiyoruz?İşte aşağıda cevapları…
Simlerimiz Artık Şehirde Gezebilecek
The Sims 3′ün belki de en çok konuşulan ve merakla beklenen özelliği bu olsa gerek.Artık dakikalarca bir şehire gitmek için “loading” pencerelerini beklemek sona eriyor.Simimiz artık evden çıktıktan sonra başını alıp istediği yere gidebilecek ve bir sürü özelliklere sahip olacak…Örneğin, konser verebilecek veya faturalarını ödemek için postaneye gitmek zorunda kalacak…
Sonunda komşularımızın evine gidip bir acı kahvesini içmek veya onlarla kaynaşmak da yeni Sims oyunumuzun güzellikleri arasında…Onları istediğimiz gibi şehirde her yere yönlendirebileceğiz.
Simslerimiz Sunset Valley içinde gezecekler.Sunsut Valley, Sims 3 kasabasının ismi.Ayrıntılı bilgi için SunSet Valley İnceleme Bölümümüzü kullanabilirsiniz.


Komşuluk Sistemi

Simlerimiz komşuluk özelliği sayesinde diğer evleri,parkları ve çeşitli merkezleri(alışveriş alanları,dükkanlar,kamu binaları,kafeler v.s) herhangi bir yükleme ekranı olmadan ziyaret edebilme sahibi olacaktır.
Simlerinizle sokakta gezerken Sims Zoom özelliği sayesinde kasabanın genel bir görüntüsünü görebilecek ve böylelikle gitmek istediğiniz yeri kolaylıkla bulabileceksiniz.
TheSims3 Zoom Özelliği Genel Görünüm

Tüm komşuluk ilişkileri oyuna entegre edilmeye çalışılmış.Örnek verecek olursak; evlenme,arkadaşlarınız sayesinde iş sahibi olma,birlikte yemeklere ve partilere gitme örneklendirilebilir.
Tüm komşularınız sizin gibi eş zamanlı olarak yaşlanacaklar.The Sims 3′de belki de en güzel özelliklerden birisi olarak bunu gösterebiliriz.
Oyunu ilk aldığımızda oyunda 1 kasaba yer alacak ve bu kasabanın ismi de Sunset Valley olacaktır. Kasabımız toplam 90 tane ev alabilecektir.
Oyunda daha sonraları kendi kasabamızı da yaratilme sahibi olacağız.Bunun için özel bir program EA tarafından yayınlanacaktır.
2 farklı tür bina çeşidi yer alacak.Bunlardan birisi The Sims oyunun eski versiyonlarında da yer alan kendi evimizi yaratma sistemi.Geliştirilmiş ev editörü sayesinde çok güzel evler yaratabileceğiz.Diğer bir tür ise kamuya açık alan binaları.Burada sadece gidip çeşitli aktivitelere katılabileceğiz.Binanın dekorasyonuna hiçbir şekilde müdahale edemiyeceğiz.


Kamuya açık alanlarda artık Simimizi yönetebileceğiz.Bunlara örnek olarak; Havuz, Spor Salonu, Park, Bar ve Meyhane, Sanat Galerisi, Kütüphane, Elbise mağazası, Şehir Salonu ve Kitabevi verilebilir.
Evimizi taşımak istediğimizde yeterli paramız varsa daha büyük bir araziye taşınabileceğiz.
Bir evde en fazla 8 tane Sims yönetmemize izin veriliyor.
Simlerinizle Kendinizi Yaratın
Create A Sim..İşte büyük yenilik bence bu…Artık şu Sim bana benzedi mi sorusu yavaş yavaş tarihe karışıyor.


Simlerimizin saçlarını rengarenk seçebilecek, onları istediğimiz şekilde makyaş yapabileceğiz.SPA’da manikür,pedikür,cilt bakımı,masaj ve makyaj yaptırabileceksiniz.
Simlerimiz çocukluğundan yaşlılığına kadar ister kaslı, ister şişman, ister zayıf ve The Sims 2′de umut edilen ama oyuncuyu tatmin etmeyen şişman-zayıf arası geçişler yeni Sims 3 ‘de mümkün olacak.Ayrıca iyi-huysuz, aktif-tembel vs. puanlayarak şekillendirdiğimiz simlerin karakterlerini, şu anki planlamalara göre yaklaşık 80 tane kişilik tanımlayıcı sıfat barındıran bir havuzdan seçebileceğiz.Bunları en baştan seçerek simlerimiz oyun içindeki olaylara tepkilerini belirlemiş olacağız.Ama unutmayın hayat her zaman sürprizler ile dolu…
Kişisel özellikler hakkında bilgi almak için Kişisel Özellikler Bölümümüzü kullanabilirsiniz.
Simlerimizin sesleri de farklı olacak artık…Hem kadın için hem de erkek için 3 farklı ses tonu olacak.
Simlerimiz Doğal İhtiyaçlarını Kendileri Karşılayacaklar
Bu yeni modla istersek kendimiz, istersek de simlerimiz otoamtik olarak ihtiyaçlarını karşılayacak ve böylelikle sosyal planlamayı daha rahat yapabileceğiz.
Artık Herkes Yaşlanacak ve Bunu Siz Belirleyeceksiniz


Artık haftalarca oynadıktan sonra yaşlanmayan ama yaşı ilerleyen Simlere son!Artık simlerimiz yaşlanıyor ve malasef belirli yaştan sonra çeşitli nedenlerle ölüyor…Young/+++++ ayarını siz yapabileceksiniz.İster 10 sim günü, isterseniz de 1000 sim günü olarak ayarlayabileceksiniz.İsterseniz de kimse yaşlanmayacak.
Komşularınızın yaşlanmalarını kapatarak, Real Time olayına engel olacaksınız.Böylelikle diğer komşuları da oynayabilme şansı ve onların sizin kontrolünüz dışında, evlenme, çocuk sahibi olma,ölme v.b şeyleri yapmasını engelleme şansı elde edeceksiniz.

Cevap bulunamadı.