alexa
The Sims 3 ( PC )
The Sims 3 oyununda yapmanız gereken en önemli şey simste bulunan simleri koruma altına almak ve onları kontrol etmektir. Söz konusu oyunda aile bireyleri arttıkça simsleri kontrol etmek de son derece zor hale gelecektir. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
484
The Sims 3 Pets Nedir?
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 09:43
Yeni Oyun Özellikleri

Sim ve Pet Otonomisi

Bu eklenti paketinde Pet Otonomisi eklendi, fakat oyunumuzun yeni bir özelliği bize bunu devre dışı bırakma şansını tanıyor. Sim ve Petiniz arasında seçim yapma şansınız var. Simimiz için değil de sadece Petimiz için otomoninin devre dışı bırakılmasını istiyorsak, bu mümkün.

Resimde görüldüğü üzere bir Petlerimiz için bir de Simlerimiz için "High Free Will" barı var. Bu bar "Özgür İrade" barıdır. Yüksek tuttuğumuz sürece Simimiz veya Petimizin özgür iradesi artacaktır.

"Özgür İrade" seçeneğimizin hemen altında ise "Disable Autonomy For Selected Sim Or Pet" diye bir seçenek var. Bu seçenek ile seçtiğimiz bir Sim veya Petin özgür iradesini devre dışı bırakabiliriz. Ve hemen altındaki "Enable Aging" seçeneğini seçtiğimizde ise Simimiz için yaşlanma etkinleştirilecektir.

"Pet Otonomisi"ne geldiğimizde ise "Enable Story Progression" ile Petimizin hikaye ilerlemisini aktif edebilir veya devre dışı bırakabiliriz. "Suppress Opportunities" seçeneği ile de Petimizin yakaladığı fırsatları önleyebiliriz. (Eşyalara zarar verme gibi )


Pet Yaşam Süresi

Simlerimiz nasıl Generations paketi ile kendi yaşam süresi panellerini kazanmışlarsa, Petlerimiz de Pets paketi ile tamamen aynı özellikleri kazanıyor. Kedilerinizin, köpeklerinizin veya atlarınızın ayrı ayrı yaşam sürelerini ayarlayabilir, bunun yanında yaşam evreleriyle oynayabilir ve ne kadar uzun (ya da kısa) olacaklarını ayarlabilirsiniz.

Köpeklerimizin yaşam süresinin 46 Sim Günü olduğunu görüyoruz resimde. Puppy yani yavru köpeklerimizin yetişkin olmadan önce 7 gün geçirdiklerini, yetişkin köpeklerimizin de yaşlılığa adım atmadan önce 25 gün geçirdiklerini görüyoruz. 


Ev Halkını ÇağırPets paketimiz bize bazı kişileri eve çağırmada yeni yöntemler sunuyor. Artık tüm aile içerisinden evden uzakta olan hangi Sim veya Petimizi eve çağırabileceğimizi seçebiliriyoruz. Bunu telefon veya arkadaşlık paneli ile yapabilirsiniz.

RessamlıkRessamlık üzerinden yol kat etmiş Simlerimiz artık kendi Petlerinin portresini çizebilecek. Siminizin yeterli ressamlık beceresi olduğunda bu özellik ayarlar menüsüne eklenecek.

Enstrüman ÇalmaHavlamalar, miyavlamalar ve toynaklar! Petleriniz artık Siminiz enstrüman çalarken onunla etkileşim içerisinde olacak. Karar verdiğiniz bir kişilik müzik grubunuz artık yeterli değil mi? Petinizi parka veya evden dışarıya götürün ve ritminizi gösterin! Eğer halka açık bir mekâna gitmişseniz, bahşiş için de çalabilirsiniz! Belki de o havlamalar, miyavlamalar veya toynaklar size ekstradan sim parası kazandırır. 

Randevu Ayarlama - (Köpekler)

Siminiz bir ruh ikizi bulmakta zorluk mu çekiyor? Bu durumda sadık köpeğinizden daha iyisi yok! Sims 3 Pets eklentisindeki köpekler artık kendi sahipleri için "Randevu Ayarlama" yapabilecek. Ancak köpeğinizin bu beceriye sahip olması için avlanma skill'inde en az level 5 olmalı. Bir sim için randevu ayarlamak sadece Late Night ek paketi ile gelen kulüplerde ve mekanlarda işe yarıyor ne yazık ki. 

Kasaba hayatına atılmaya hazır olduğunuzda, yanına köpeceğinizi almayı unutmayın. Gitmek istediğiniz mekanı ve kiminle gideceğinizi seçin. Mekana girdiğiniz anda, basitçe köpeğinize tıklayın ve onun sizin için bir randevu ayarlamasını izleyin! 
Köpeciğinize bir kez sizin için bir partner bulmanızı istediğinizde, size bir eş getirmek için etrafı koklamaya başlayacak. Eğer size ayarladığı partnerden hoşlanmazsanız ona başka birisini getirmesi için talimat verebilirsiniz. Eğer randevunuz iyi giderse belki de sonucunda bir evlilik veya güzel bir WooHoo kazandırabilir! Create A PetSim ve Petlerimiz için en yeni özelliklerden biri de CAS/CAP ekranındaki "Rasgele Ad Yaratıcı". Artık Sim veya Petiniz için oyun rasgele isimler yaratabilir. CAS/CAP ekranındaki "Name Randomizer"ı seçtiğiniz taktirde sim veya petiniz için bir isim üretilmiş olacak.

Yeni Saç Stilleri

Yeni Kıyafetler/Takılar/Ayakkabılar

Yeni Müzik Türleri

Bu eklenti paketi ile radyoda dinleyebileceğiniz veya CAS ekranında siminizin favorisi olarak seçebileceğiniz 3 yeni müzik türü geliyor.

Country —— Söz Yazarı —— R&B
Trait'ler (Sim)

Bu eklenti paketi Simlerimize yepyeni Pet ile ilgili traitler getiriyor. Aşağıdaki 4 taneden 1'ini seçip Siminizin 5 trait bölgesinden birine yerleştirin. 

 Aklınızda bulunsun, bu traitlerden sadece bir tanesini seçebilirsiniz. Bir kez birini seçtiğiniz taktirde diğerleri etkisini görüp otomatik olarak devre dışı kalıyor. 


 Hayvan Sever - Hayvan Sever (Animal Lover) traiti olan simler Hayvan Krallığının tüm üyelerini sever ve onlarla etkileşime geçtiklerinde bu traitin faydalarından yararlanırlar. 

 Kedi İnsanı - Kedi İnsanı (Cat Person) traiti olan simler kedigil ailesinin üyeleri tarafından çevrili olduklarında kendilerini çok mutlu hissederler.

 Köpek İnsanı - Köpek İnsanı (Dog Person) traiti olan simlerin köpekleri ile ekstradan özel ilişkileri olur.

 Binici - Bicini (Equestrian) traiti olan simler atları, ve elbette atlar da onları çok sever! Bu karşılıklı at sevgisi, simleri doğal bir at eğiticisi ve binicisi hâline getirir.


Life Time Wishes (Ömür Boyu Dilekleri) - Simler

 Hayvan Kurtarıcısı (The Animal Rescuer) - Her şekil ve büyüklükteki hayvan için zaafınız var. Her hangi birisini bakımsız, terk edilmiş veya kötü muamele edilirken görmek sizin kalbinizi kırar. Bu yüzden sahiplenebileceğiniz kadar çok hayvanı sahiplenmek ve onların dünyasında bir kurtarıcı olarak yer almak sizin için kişisel bir görev hâline geldi. (6 Tane Başıboş Hayvanı Sahiplenin)

 Gemi Kurucusu (The Ark Builder) - Olabildiğince hayvana sahip olmak kadar iyi bir şey yok. Ne kadar çok hayvan, o kadar çok mutluluk. Aynısı petleriniz için de geçerli. Büyüyen sürünüze yeni türde hayvanların eklenmesi size ve petlerinize neşe katar. Bazı simler bunun zararlı bir takıntı olduğunu düşünür, fakat size göre, Sim veya Pet, hepsi sizin büyüyen ailenizin bir parçası. (Her birinden 2 taneye sahip olun - Kediler, Köpekler, Atlar, Kuşlar, Kertenkeleler, Kaplumbağalar, Kemirgenler, Yılanlar, Kelebekler ve Kınkanatlı Böcekler)

 Köpek Dostu (The Canine Companion) - Biliyorsun, köpekler simlerin en iyi arkadaşı değil mi? Sadece buna inanmak değil - bu özlü söz için yaşamalısın. Fakat niye sadece kendini tek bir en iyi arkadaşla sınırlayasın? Sadece köpeklerin simlerin en iyi arkadaşı olduğunu göstermek için değil, onların tüm dünyadaki en harika hayvanlardan olduğunu da göstermek için olabileceğin kadar köpekle arkadaş olmak istiyorsun! (15 Köpeğe Yardım Eli Uzat - Arkadaş Ol)

 Kedi Çobanı (The Cat Herder) - Kedigiller ile ilgili her şeye bayılıyorsun. İşte bu yüzden hayatındaki tek amacının bir simin olabileceğ kadar kediyle arkadaş olması. Geçmiş hayatında bir kediydin belki de, bu onlar için olan aşkının nerden geldiğini açıklıyor! (15 Kediye Yardım Et - Arkadaş Ol)

 Peri Masalı Bulucusu (The Fairy Tale Finder) - Var olmuş en karizmatik, mistik ve gizemli hayvana sahip olabilecekken niye sıradan bir pete bağlı kalasın ki? Bir unicornun varlığı bile huzur ve mistisizmin aurasına güç verir. O kadar sim bu unicorn ailesinden birine rastladığını söylüyor ki, eğer bir tanesini görürseniz, onu ailenizden yapmak tüm paranıza ve zamanınıza değecektir. (Bir Unicorna Sahip Ol) 

 Binici (The Jokey) - Hafif ve çevik. İş at biniciliğine gelince binici itici bir güç haline gelir. Gerçek bir binici statüsüne ulaşmak için, bir siminiz hayatını feda etmeli, sunmalı ve atlarından biri ile bolca zaman geçirmeli. Donanımlı bir binici olmak için kat edilen yol hiç kolay değil ve yoğun eğitim, sıkı yarışmalarda rekabet ve kazanmak için irade gerekli. (Bicinilik skill'inde 10. Level'e Ulaş / Ve atını kullanarak 40,000 sim parası kazan)

 Zoolog (The Zoologist) - Petleri çeşitli yönden elde etmenin dışında, arzulu bir hayvan sever için vahşi yaşama atılıp eve hayvan krallığından yerli bir hayvanı getirmekten daha fazla tatmin edici bir şey olamaz. Vahşi yaşamda doğmuş ve yetiştirilmiş hayvanlar için farklı zorluklar ve sorumluluklar vardır, normal ev hayvanlarına zıt olarak, sizi en küçük hayal kırıklığına uğratmayacak! (Vahşi Yaşamdaki 20 Hayvanı Sahiplen - Sadece Minör Petleri)


Lifetime Happiness Awards (Hayat Boyu Mutluluk Ödülleri) 

 Hayvan Uzmanı (Animal Expert) 25,000 - Hiç petleriniz yüzünden yorulabilir misiniz ki? Bu ödül sayesinde köpekler, kediler ve atlar daha uzun bir hayat yaşacaklar. Teraryumda tutulan kuş ve diğer evcil hayvanlar ise ölmemeye daha eğilimli olacak. 

 Kurtlar Tarafından Yükseltilmiş (Raised by Wolfes) 15,000 - Petler ile iletişime geçmekten daha çok sosyal tamamlama kazan. 


Skiller (Yetenekler) Simlerimiz artık yeni tür bir skilli öğrenebilmekte. Binicilik skill'i artık simlerimizin atları ile Binicilik, Yarış & Rekabet alanlarında tecrübeler kazanmasını sağlayacak. Her sim binicilik için doğmadığından, gençlik yıllarında başlamak daha mantıklı olacak. Binicilik skill'inin 10 level'i var ve her bir level'da yeni bir deneyim kazanılıyor. Hadi başlıyalım! ♦ Level 1 - Siminiz hayatını bir atın arkasından izlemeyi tercih etti! Semere oturmak için poponuzdan fazlası gerekecek, fakat dört ayaklı ve sabırlı partneriniz ile kısa sürüşlerden bir süre sonra artık siminiz atınızı bir profesyonel gibi kontrol edecek, çığırlar açacak ve geçitlerin üzerinden sıçrayacak! 

♦ Level 2 - Siminiz artık binerken dörtnala gitmeyi deneyebilir, Sürüş Eğitim Noktalarını kullanın, Zıplama Kursları'na katılın ve Binicilik Merkezi'ndeki Sürüş Yarışmaları'na girin (Equestrian Center Racing Competitions).

♦ Level 3 - Siminiz artık Binicilik Merkezi Engel Atlama Yarışmaları'na katılabilir (Equestrian Center Show Jumping Competitions).

♦ Level 4 - Binicilik skill'inde gelişme.

♦ Level 5 - Siminiz artık atı eyersiz olarak sürebilir. 

♦ Level 6 - Siminiz artık Binicilik Merkezi Arazi Sürüşü Yarışmaları'na katılabilir (Equestrian Center Cross-Country competitions).

♦ Level 7 - Siminiz artık sürerken çarpıcı bir Kahraman pozu verebilir. 

♦ Level 8 - Siminiz artık vahşi atları sahiplenebilir.

♦ Level 9 - Binicilik skill'inde gelişme.

♦ Level 10 - Siminiz artık atların kulağına fısıldayarak onların güvenini kazanabilir.
Yeni Kariyer - Skill'e Dayalı

At gibi bir hayat yaşamayı seçenler gerekli level'e ulaşınca artık Belediye Dairesi'ne gidip Serbest Meslek Binicikadın/Binicierkek olarak kayıt yaptırabilir. Skill'e dayalı olan bu kariyerde, Binicilik Merkezi Yarışmaları'nı kazanarak veya at satarak para kazanabilirsiniz. Bu kariyerde sorumluluğunu üstlenmeniz gereken tek şey kazançlarınız. Ne kadar iyi bir sürücü sim ve ne kadar iyi bir yarışmacı at, size kariyerinizde level atlamanız için o kadar sim parası kazandırır. Profesyonel bir Atkadını/atadamı olmak için atlara ait her şeyi sevmek gerekir. Kendinizin ve atınızın sınırlarını zorlayın, kısa zamanda ünlü bir at binicisi ve eğitmeni olacaksınız. Her şeyin şeritli yelelerden ve süslü eyerlerden ibaret olduğunu düşünmeyin - tüm yol boyunca siz de at gübresinden adil olan payınızla karşılaşacaksınız. Siminiz iyi eğitilmiş atınızı Binicilik Merkezindeki çeşitli yarışmalara götürmeli veya onu iyi yetiştirip para için satmaya başlamalı.

Kasabalar/Mekânlar

Appaloosa Plains

Eklenti paketi ile gelen yeni kasabanın adı Appaloosa Plains. Bu kasaba kırsal, sonbahar-ımsı bir havaya sahip. Atınızı sürmeniz için ve köpeğiniz & kediniz ile yürüyüşe çıkmak için gani gani alanlar ve tamamı ile güzel görünümlü bir kasaba. Appaloosa Plains kendine özgü eşsiz topluluk mekânları ile geliyor. Bazı mekânlar ve parklar özel olarak Appaloosa'ya yapılmış.Yeni Topluluk Mekânları

Sims 3 Pets mahallelerinize yepyeni türde topluluk alanları getiriyor. Bazı mekânlar sadece sizde gerekli ek paket yüklüyse gözükecek. Mesela Ambitions ek paketi olmadan Hurdalık (Junkyard) veya Dövme Salonunu (Tattoo Parlor) göremiyceksiniz. Bazı parklar ve topluluk mekânları özel olarak Appaloosa için yapılmış, yani onları Community Lot Bin'de bulamayacaksınız. Her halükârda Edit Town'a gidip sonra kullanmak için bu mekânları bin'e kayıt edebilirsiniz.

Ve bu eklenti paketi ile de Edit Town'da yeni topluluk mekân özellikleri kazanacaksınız. Pet Store dükkânı ne yazık ki sadece oyunun Limited Edition'dan (Sınırlı Sayıdaki Üretimi) sipariş eden kullanıcılara ait olacak. 


Yeni NPC

Oyunumuza katılan en yeni NPC Petlerimiz için sosyal görevlidir. Bakımsız çocuklarınızı almaya gelen sosyal çalışan ile aynı kişi, ayrıca artık evcil hayvan ajansının bir görevlisi. Evinize aldığınız her pete yeterecek kadar zamanınız, sevginiz ve paranız olmasına özen göstermelisiniz. Sosyal çalışanlardan birkaç uyarı alacaksınız, ve hâlâ kurallara uymakta başarısızlığa uğrarsanız, evinizdeki tüm hayvanları alıp götürecekler. Fakat oyundaki evlat edinme seçeneği ile hayvanlarınızı tekrar geri alabilirsiniz. Ancak bu eğer birisi onu evlat edinip edinmemişse olabilir, ve tabii ki aradan yeterli bir zaman diliminin geçmesi lazım. Bir kez işleri batırdığınızda, geri dönüşü çok zordur!

Yeni Yemekler/Tarifler/Kitaplar!Bu eklenti paketi bize Havuç Bitkisi (Carrot Plant) getiriyor! Unicornlar ve atlar için faydalı bir yiyecek olmasının yanında, simler de yiyebilir veya onları ekebilir. Havucun oyuna ilave edilmesi bile simlere yeni bir yemek tarifi kazandırmıyor, fakat hayvanlarımız için pişirebileceğimiz yepyeni bir yemek var! Gourmet Pet Food! Siminizin aşçılık skill'ini arttırın, böylelikle Petleriniz için yeni özellikler gelsin! Gourmet Food sadece peti olan simlerin elde edebileceği bir şey, bunu unutmayın. Bunun yanında siminizin okuyabileceği 3 tane farklı binicilik kitabı oyuna eklendi, böylelikle siminiz at sürme yeteneğini çabucak geliştirebilecek.
Cevap bulunamadı.