alexa
Thief
Thief Steam üzerinden oynanabilen, Square Enix tarafından yayımlanan, Eiods interactive tarafından Unreal Engine 3 motoru ile geliştirilen FPS tarzında gizlenme oyunudur. Thief PC CD Key satin aldiktan sonra, steam üzerinden indirip oynayabilirsiniz.
501
Thief Hakkında Bilgi
orkun e.
21 Aralık 2014 14:17
Öncelikle thief bonuslarını anlatmak istiyorum:
1- Job levelinizi attırınca her level için lvl 1 e göre daha fazla para kazanırsınız.
2- Job lvlinizi 4 yapınca 1m lik Thief elbisesini giydiğiniz taktirde haritadaki 2 yıldız ve üzeri traderleri görebilirsiniz. Ayrıca kendi lvliniz ve altındaki lvllerdeki hunterları da görebilirsiniz.
3- Bundan tam olarak emin değilim ama Thief Job lvl 5 olunca extradan +4000 Hp kazanıyorsunuz.

Şimdi ne zaman thieflik yapmanız gerektiğine geçelim:
1- Full time thieflik dediğimiz olayı yani 2 ve üst sayıdaki yıldızlı kervanları soymak için minimum lvl 30u bekleyin.
2- Bu süre zarfında yerdeki malları çalabilirsiniz. Ancak size tavsiyem Insert tuşuna asıp yerden 1 yıldızlık malları kaldırmanızdır. Çünkü yanlışlıkla 2 ve üstü yıldızlı mal kaldırırsanız hem npc thief sayısı artar ve bu şeyler güçlenir, hem de diğer player thieflerde size saldırabilir.

Ve genel thief taktikleri:
1- Öncelikle Full Time thiefliği anlatmak istiyorum: Bu tip hırsızların amacı kervanları teker teker indirip soymaktır. Bu tip hırsızlıkta ilk hedefiniz hunter olmalıdır. Hunterin leveli ni elindeki silahlardan anlayabilirsiniz. Eğer sizden yük++++e bulaşmayın, düşükse 2. maddeye geçin.
2- Hunter sizden düşükse bu sefer tradere bakın. Traderi anlamanın en kolay yolu arkasından çıkan npc thieflere bakmaktır. NPC ye tıkladığınızda thiefin ismi kırmızıysa kaçın, turuncuysa yine kaçın, griyse karar sizin; bu adam ya sizi lvlinizdedir ya da aranızda +- 1 lvl fark bulunur. Yeşilse hunteri indirdikten sonra vurun. Maviyse sizi tutan ne?? 
3- Daima önce hunteri avlayın. Ve trader lvline bakmadan önce hunterin lvlini öğrenmeye çalışın.
4- Thieflik yaparken partyde iseniz hemen çıkın, çünkü gizgilik sizin için en önemli şeydir.
5- Malları topladıktan sonra hemen ücra bir köşeye çekilin. Çünkü hunterlerin sizi görmesini istemezsiniz.
6- Asla ve asla gereksiz yere hunter yada trader öldürmeyin. Çünkü belli bir miktar arrage point kazanırsınız.
Arrage point nedir?: Thiefken trader veya hunter keserseniz bu şeyden bir miktar kazanırsınız. Bu şey 3000 olursa wanted olusunuz ve bu çok kötü bir şeydir çünkü black suiti çıkarsanız bile hunterler sizi kesebilir.

Şimdi de 1 yıldızlı traderleri soyma taktikleri:
Şimdi önemli bir terimi anlatmak istiyorum; bu terimin adı pk olmak.
Pk nedir?: Lvl 20den sonra herhangi bir cape ya da meslek elbisesi giymeden birini öldürürseniz pk olursunuz. Bu çok kötü bir durumdur çünkü diğer oyuncular size saldırabilir, canınız düzenli olarak düşer ve bunu durduramazsınız, öldüğünüz taktirde %45 ihtimalle bir iteminiz düşer. Bu şeyin konumuzla alakası şu: Thiefler traderlere saldırabilir. Ancak traderler tek yıldızlı trade yaparlarsa hiçbir thief bu traderlere saldıramaz. Saldırdığı taktirde pk olur. 
1- İlk yol çevredeki bütün canavarları peşinize takmaktır. Sonra tradere doğru koşup canavarları üstüne salın. Canavarlar onu halledecektir, sizde malları alıp kaçarsınız.
2- İkinci yol kendi npc thiefinizi ona musallat etmektir ancak bunun birkaç koşulu var:
a) Daima at kullanmalısınız.
b) Bunun için atınızda mal olmalı.
c) Bu taktik için sizin lvlinizin traderin lvlinden 2-3 lvl büyük olması şarttır.
d) Bu taktiğin uygulanışı şöyledir: Thief elbisesini giyip atınızı çıkarırsınız. Sonra bir şekilde yerden mal bulmanız lazım yoksa peşinize npc thief vermez. Malı da bulduktan sonra traderin önünr geçin. Traderin deve ile iş yapıyor olması lazım. Siz onun önünde iken npc thief tabiki çıkacaktır ama sizin arkanızda trader olduğu için npc thief ona saldıracaktır. Leveliniz de ondan yüksek olduğu için adam maximum 5-6 dakika sonra adam mefta olacaktır ve size de iş çıkacaktır.
3- ***Bu yolu minimum lvl 26 da yapın*** Öncelikle bu yol için önemli bir bilgiyi sizinle paylaşma istiyorum: Bir oyuncu bir traderin lvlini arkasındaki npc thieften, hunterin lvlini elindeki silah ve giysisinden, thiefin lvlini ise ancak silahından öğrenebilir. Ayrıca size söylediğim gibi tek yıldızlı traderlere saldıramıyoruz ama onlar bize saldırırsa nefs-i müdafhaa kanunları burada da geçerli, biz de ona dalabiliyoruz. ancak traderler tabiki de önüne gelen thiefe dalmaz. Bu yüzden levelinizden düşük bir trader bulduktan sonra elinize gerçek silahı değilde düşük levelli bir silahı alın . (lvl 16 silahları iyidir. daha düşük silahlara kanmazlar) Ve bu silahla adamınızın etrafında biraz canavar kesin ve bunları keserken skill kullanmayın. Zorlanıyormuş gibi yapıp lvlinizi düşük göstermeye çalışın. Adamda biraz merak varsa size dalacaktır ve size daldığı an gerçek silahınızı çekip vurun adama. Adam ölünce sakın devesine dalmayın çünkü deve size dalmadı ve nefs-i müdafhaa kuralları burada işlemez. Daldığınız taktirde pk olursunuz. Devenin ölmesi için ya 1. taktiği uygulayın yada çıkacak olan npc thieflerin deveyi kesmesini bekleyin. Deve ölünce de malları çalıp hemen arazi olun.
Sergen B.
9 Mart 2015 15:44
Thief Çok Güzel Bir Gizlilik Oyunudur