alexa
Titanfall - PC Kutulu
Klasik mekân çarpışmalarından oldukça farklı bir oynanışa sahip olacak olan Titanfall, geleceğin savaş teknolojilerini bugünden tecrübe etmek isteyen oyunculara açılan bir kapı olarak da nitelendiriliyor. Titanfall PC Kutulu oyununuz 1-2 is günü içerisinde kargo ile belirttiginiz adresinize gönderilecektir.
185
İnceleme !
Ekin G.
2 Mart 2015 01:43
Kendini Özel Hissetmek!

Unuttuğumuz başka bir şeyde kendimizi özel hissetmek olmuş. İşte onu daha ilk maçımda anladım. Fark ettiyseniz ilk maç dedim, eh hepinizin bildiği üzere oyunda senaryo modu bulunmuyor. Bu son derece yerinde bir karar olmuş bana soracak olursanız, oyunun amacını tamamen belli etmesi, beklentileri karşılaması yönünde artı bir geri dönüş olacaktır. İyi, tamam senaryo yok dediniz de, bu Campaign seçeneği nedir?

Oyun hikayesini çoklu oyunculu moduyla anlatıyor derim. Titanfall'un en büyük özelliği işte bu! Oynadığınız her maça bir anlam kazandırmak. Ortada öyle über bir senaryo yok, zaten FPS'lerden Oscar'lık senaryolar beklemek saçma olur ama Respawn'ın sürekli olarak ilerlettiği bu senaryo insanı öyle bir bağlıyor ki bir süre sonra atmosfer sizi çepeçevre sarıyor. Titanların o büyüleyici dünyasından kelimenin tam anlamıyla çıkmak istemiyorsunuz. 

Hikayemiz elbette gelecekte geçiyor ve iki gücün birbiriyle savaşmasını anlatıyor. Yaşanabilir gezegenlerdeki bölgeleri ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Bu kadar. Yani... cidden olay bu. Şaka yapmıyorum. Bakın ciddiyim diyorum size! 

Peki bu umurumda mı?

Size umurumda olan şeyi söyleyeyim;  Ben Titanfall oynarken binaların duvarlarında koşup, çift zıplama ile düşman titanın üzerine fırlamakla, düşmanları kevgire geçirmekle, patlayan titandan dışarı uçarken "YEHUUUU!" diye bağırmakla o kadar meşguldüm ki maç sonunda konuşan birileri olmasa hikaye olduğunun farkında bile olmayacaktım.

Hikaye modu - neden böyle dediğimi inanın bende bilmiyorum- dokuz bölümden oluşuyor ve aslında sizi çoklu oyuncu bölümlerine hazırlıyor. 

Burada firmanın bize ufak bir vaadi olduğunu da hatırlatmak isterim. Sözüm ona senaryo maçları haftalık, aylık güncellemeler ile genişleyecek ve bize unutulmaz anlar yaşatacakmış. Aslında size söyleyeyim bunu yapmalarına gerek bile yok. Titanfall'a ait olan her bir parça o kadar özel  ve güzel ki ek paket ve DLC olmadan bile sizi uzun süre PC başına kilitleyebilir. Elbette oyuna tonlarca Content ve DLC gelecektir ama bunlara ihtiyacımız yok demeye çalışıyorum. Çünkü Titanfall 'TAM' bir oyun.

Tam bir oyun oynamayı da özlemişim sevgili okur. Gerçekten... Günümüzde firmaların DLC politikalı şöyle böyle demiyorum, çünkü zaten her şey ortada. Bunun dışına çıkmanın tek yolu ise bağımsız olmak veya kendi oyununu üretip pazarlamak (Bkz: Valve).

Titanfall'u oynamadan önce Infinty Ward çalışanlarının olaylı ayrılığı hep bir garip görünürdü gözüme ama bugün o kadar anlamlı geliyor ki size anlatamam. Bu adamlar hala orada çalışıyor olsalardı Call of Duty yapmaya devam edeceklerdi. CoD tutulan bir marka ise tutulduğu sürece devam edecekti ve asla Titanfall gelmeyecekti.

Titanfall bana üretmekten, gelişmekten ve evrilmekten keyif alan, bunu tutku haline getiren firmalar olabileceğini kanıtladı. Respawn, Zampella'nın kurduğu bağımsız bir oyun şirketi. Ve ilk projelerini EA Games'e sattılar. Tıpkı eski günlerde olduğu gibi. Valve'ın ürettiği fikri kapı kapı dolaştırıp en sonunda Sierra'ya satması gibi. Oyun EA çatısı altında geliştirilmedi, oyun hiçbir yayıncı kuruma bağlı değil, Respawn'ın fikri iyiydi ve bunu EA'ya satmayı başardı ki Activision çatısı altında yaşananlardan sonra Zampella'nın uzun süre bir yere bağlı kalmak isteyeceğini düşünmüyorum.

Titanfall, altı farklı oyun modundan oluşuyor ve bunlardan biri diğer modların karışımı şeklinde yapılmış. Şu an oynanabilir tam on beş aktif harita bulunuyor ve gelecekte harita paketleriyle destekleneceğini tahmin etmek güç değil -ki bence 15 harita gayet iyi bir rakam-

Cevap bulunamadı.