alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
225
Bölüm 08: Base Exterior
Ekin G.
2 Mart 2015 14:10
Kuleye doğru gidin. Kampta dinlenin ve silahlarınızı upgrade edin. Sonra kırık köprüden ve çelik kirişten karşıya geçin. Tam vardım derken serserinin biri size saldırıyor ve sarılıp aşağı atmak istiyor.
Ondan önce davranın ve tekme ile onu aşağı atın.
Kuleye doğru giderken önünüze çıkan herkesi devirin. Burada ilk defa kalkanlı adamları görüyor ve savaşmaya mecbur kalıyorsunuz.
Bu adamlar tank gibi olup öldürmek zor. Ama herkesin bir zayıf noktası vardır. Lara bunları gayet iyi bilir. Devamlı kaçın , adam üzerinize gelince üzerinden sağa veya sola zıplayın o sırada adamın açık bir yerini buluyorsunuz. Pompalı veya makineli ile 2-3 kez ay şeyi yapınca ölüyorlar. Elbette bunları vurunca mükafatı da çok oluyor. Mesela silah parçaları alıyorsunuz.
Binayı araştırın üst katta bir yerden Japon kolyeyi bulacaksınız. 
Üst kattaki tırmanma halatı ile kulenin ilk katına geçin. Kırık merdiven ile tepesine tırmanın.
Burada manzara çok güzel. Ama bu soğukta şahsen orada bulunmak istemem. En tepeye antenin olduğu yere gelince Alexl'e telsizle konuşuyorsunuz. Size radyo frekanslarını verecek ve nasıl kullanacağını öğretecek.Sonunda bir frekans yakalıyorsunuz ve yardım istiyorsunuz. Zorda olsa yardım talebinizi duyuyorlar cevap veriyorlar. Alex "Kahramanım Lara" falan diyor. 

Kayma halatı ile zemine kadar kayın. Q tuşu ile gideceğiniz yeri bulun.Buraya gelince petrol varilinin vanasını çevirin ve açın. Ateş bulmak lazım. Yan odaya gidip baltayı demire sürünce ateş çıkıyor ve meşale yanıyor. Bu ateşle petrol tanklarını patlatarak uçağa yön gösterin.
Ama uçak yıldırım isabeti sonucu yanmaya başlıyor ve üzerinize geliyor. Lara'nın sevinci kabusa dönüşüyor. Şimdi bütün mesela uçak enkazı altında kalmamak.Sahnele çok güzel çok gerçekçi. Sağa sola kaçarak rampadan aşağı kaçın. Dikkat edin bir tarafınıza kazık girmesin.
Çünkü Lara'yı bu halde görmek gerçekten çok ızdırap verici. Kurtulabilirseniz uçak başınızın üzeriden geçiyor. Size tam uçurumun kenarında ancak tutunarak kurtuluyorsunuz (Hep böyle olmuyor mu?) O sırada pilotun paraşütle atladığını görüyorsunuz. Pilotu bulmak üzere hareket ediyorsunuz.
Cevap bulunamadı.