alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
347
Bölüm 09: Cliffside Village (SECRET 3)
Ekin G.
2 Mart 2015 14:11
İlerleyin kırık köprüden geçin. Şimdi sizi adrenal artırıcı heyecanlı bir kaçış bekliyor.
Köpüler duvarlar yıkılıyor kendinize zar zor atlayacak bir yer buluyorsunuz. Bayrakları vasıta kılarak boşluklardan atlayın. En ufak bir hata uçurumu boylamanız neden olacaktır. Sonunda sizde salgılanacak adrenalin kalmayınca bir odaya boş çuval gibi düşüyorsunuz.
Yeniden adrenalin depolayın çünkü ileride size çok lazım olacak. Biraz nefes alın. Parmaklarınızı dinlendirin. 
Pilotun yanına gelince acı gerçeği de görüyorsunuz. Maalesef pilotu öldürüyorlar.
Gelen kalkanlı adamı öldürün. Dar patikadan atlayıp zıplayıp devam edin. Kampta silahlarınızı upgrade edin.

Köye girince bir bubi tuzağına yakalanıyorsunuz ve ayaklarınızdan ağaca asılı kalıyorsunuz. Lara, bu halde bile tabancasını çekiyor, adamaları tersten yani baş aşağı gördüğü halde öldürüyor. Sonrasında bubi tuzağının üstteki mekanizmasına ateş edip kurtulun.
Bu sırada yerde bir halat buluyorsunuz ki bu çok işinize yarayacak.
Kulenin alt bacağındaki halatlı yere yay ile bir ok atın. Atmak için Mousenin orta tuşunu kullanın. Sonra halata asılın ve kuleyi dolayısıyla üzerideki adamı da yıkın.  
Adamları öldürün. Şelalenin yanında asılı bulunan sandığa halat atın ve çekin. Buna zıplayın tutunun soldaki köprüye atlayın.
İleride yine yay ile halat atacağınız bir yer var.
Buraya ok atın ve çekip yandaki babaya bağlayın. Zıplayın bu halat ile karşıya geçin. Mağaraya girin uzun süreli kayacaksınız ve geldiğiniz yer 5 ci bölüm olan Mountain Village.

Roth'u bulun biraz muhabbet edin. Pilotla telsizle konuşuyorsunuz. Pilot mavi dumanın olduğu yere gitmenizi istiyor.
Sinematik çıktıktan sonra ilerleyin Village Overlook'a geliyorsunuz.
Uçuruma geldiğiniz zaman yay ile halat atın babaya bağlayın ve sıçrama tuşu ile ipe atlayıp aşağı kayın.
Gelen 3 adamdan saklanın ve okla işinizi sesiz bir şekilde hal edin. Eve girin odanın birinde Relic bulacaksınız bunu alın.
Dar dağ patikasından yukarı devam edin halatla aşağı kayın. Yay, ok, halat atılacak yer ve babaları kullanarak tırmanmaya devam edin.
Düz duvara tırmanıp arkası dönük adamı yayla öldürün. Gideceğiniz yerler zaten belli. Halat atarak uçurumları geçin.
Sonunda kampa varacaksınız. 
Duman işaretini bulma görevi için güneş işaretli mağaraya girin geçitte ilerleyip kampa varın.
Daha sonra rüzgârlı köprüden geçin ve 3 cü secret HALL OF ASCENTION odasına ulaşın. Q ya basarak durum değerlendirmesi yapın.
Pencereden rüzgâr geliyor. Pencereyi kapatınca tavana asılı olan salıncak aşağı iniyor ve hareket etmiyor.
Şimdi pencereyi açın hızla salıncağı yukarı taşıyan kolu çevirin ve yine aynı hızla salıncağın üzerine binin. Bu salıncak rüzgârın sayesinde sizi duvara kadar götürecek. Duvara atlayıp tırmanın ve tırmanmış vaziyette sola devam sol yan atlayışla balkona düşün. içeri girip mağarada devam edin. Secret sandığını açın. Silah parçaları buldunuz ve skilliniz arttı.
Geldiğiniz yerden tekrar dönün balkondan atlayın rüzgârlı köprüyü geçin. Mağaradan dışarı çıkın. Uçurum ve dağlar arasında mavi dumanın olduğu yere halat atarak babalara bağlıyarak varın. Kaptana sesleniyorsunuz ama cevap vermiyor.
Cevap bulunamadı.