alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
325
Bölüm 11: Chasm Monastery
Ekin G.
2 Mart 2015 14:13
Kendimizi ellerimizden tavana asılı olarak cesetlerin bulunduğu bir odada buluyoruz. Sağa sola salının ve ayaklarınızla tavana asılı olduğunuz yere tutunun ve kendiniz kurtarın. Yere düşüyorsunuz.
Dışarıda balyozlu adam korkunç böğürmelerle dolaşıyor. Denemek için kafanızı kovuktan çıkarın bakın başınızı nasıl tuzla buz yapacak.

Zavallı Lara böyle ölmeyi hak etmiyor. Lara'nın her ölüşünde çok üzülüyorum. O nedenle bu manzaraları görmemek için ölmemeye dikkat ediyorum.
Bu oyunda Lara'nın çeşitli ölüm sahneleri var. O kadar gaddarca ki? Bu oyunu yapanların Sanki Lara'ya özel kinleri var. Bu kadar manyakça ölümler olmaz.
Daha önce kurtların çenesinden bahsetmiştim. Şimdide başınızın kanlı kalıntılarını duvardan kazıyacak şekilde balyoz darbesi. 
İleri de boğazdan girip enseden çıkan paslı demirler, karından girip belden çıkan borular, lkafa kesmeler. Uçurumdan düşüp gözden kaybolmak en iyi ölüm şekli. Yani bu işte bir kasıt var ama anlayamadım. Tamam, oyunu gerçekçi yapmak istemişsiniz ama kardeşim Lara'ya bu yapılmaz ki.

Cesetler kurukafalar arasındaki yoldan devam edin. Ölü bir adamdan shotgun silahını alın. çapraz tahtalar ile kapalı geçidi shotgun ile kırın.
Sun Queen odasına geçin Yamatani'nin lahitini açın odada incelemelerde bulunun. Sun Queen gizemini öğrenin.
Bu sırada gelen bütün adamları öldürün. Sonra tavana asılı çana yay ile halat atın çekin ve bırakın. Bu çan yarı kırık kapıyı kıracak. Kapıdan geçin.
Base Kampa varın. 
Önünüze gelen tahtalar ile kapalı kapıyı shotgun ile parçalayın.Yine rüzgarlı fırtınalı geçitte geldik. Burada aşağı düşmekten son anda kurtuluyorsunuz. Duvarda kiriş halinde kalan yoldan sırtınız vererek geçin. Sona gelince kırık köprüye ve daha sonra diğerine atlayıp tutunun. Yukarı çıkın duvarın ara yerindeki yarıktan odaya girin. Askerleri ve kalkanlı adamı öldürün.

İkinci kata çıkın pencereyi açın odaya rüzgar girsin ve tavana asılı balyozu hareket ettirsin. Gelen askerleri öldürün.
2 ci pencereyi de açın rüzgar tavandaki balyoza pozisyon versin. Önemli olan asılı balyozla diğer tarafta asılı olan çanın döşemeye düşüp parçalaması ve döşemede geçit açması.
Şimdi asılı balyoza halat atıp çekin ve çanı yere düşürün. Döşeme kırılsın. Sizde bu açılan delikten aşağı girin.
Sizi yine adrenalleriniz boşatacak bir kaçış bekliyor.
Çöken yıkılan köprülerden son sürat kaçın. En son bir odaya düşüyorsunuz burada hiç vakit kaybetmeden soldaki açıklıktan yan tarafa geçin ve derme çatma köprüye uzun bir atlayış yapın. Yoksa uçuruma düşer ve tarih olursunuz. Köprü de sağlam değilmiş. Buradan da aşağı kayıyorsunuz. Bir yerde önünüz tıkalı suhutgun ile acilen kırın ki geçebilesiniz. Uzun bir atlayıştan sonra suya sağ salim düşüyorsunuz. Çok garibime gitti eli yüzü çamur olan Lara suya girip çıktıktan sonra tertemiz oluyor. Ne var bunda diyeceksiniz ama oyunda bu detaya bile dikkat edilmiş. Geldiğiniz yer Mountain Village (Daha önce gelmiştik)

Biraz dinlenin ve Sam ile telsizle konuşun. Solaris Base yi bulmak için şelalenin yanındaki küçük geçitten girin ilerleyin. Mountain Descent kampına geldiniz. Köprüden geçmeyip soldaki babaya ip bağlayarak karşıya geçin dar patikadan devam edin aşağı kayın ve 3 adamı ok ile sesiz şekilde öldürün.

Devam edin uçurumları halatla geçin barakaya girin ve buradaki adamları temizleyin. Patikaları geçip adamları temizledikten sonra uçak enkazının olduğu yere geleceksiniz. Araştırın toplanabilecek nesneleri toplayın. Sonra azgın akarsuyun olduğu yerden geçmeye çalışacaksınız ama işin çok kolay olmadığını göreceksiniz. Akıntı sizi sürüklüyor. Adrenalin salgılamaya hazır olun. Akıntı sizi sürükledikçe yön tuşları ile sağ sol yapın. Böylece demir boruların, ağaç dallarının boğazınıza girmesini önlersiniz ve feci ölümünüzü görmemiş olursunuz. Yolunuzu denme yanılma ile bulabilirsiniz.
Burada müziğe dikkat edin. Tehlike müziği çalınca mutlaka sağ veya sol yapın.
Akıntı sırasında 1-2 yerde shutgun ile kıracağınız ağaçlarla kapalı yolu açacaksınız.
Başarırsanız sonunda akıntı sizi uçağın kabin içine getirecek. Tam kurtuldum derken çam kırılıyor ve boşluğa düşüyorsunuz.
Allahtan düşmeden önce paraşütü sırtınıza geçirme fırsatı bulacaksınız. Trajedik bir düşme sonunun da paraşütü açabileceksiniz.
Kurtuldum diye sevinmeyin. Yine bir zorluk başladı. Paraşütü kullanırken ağaçlara çarpmamaya dikkat edin. Sağ sol yaparak bunlardan kurtulabilirsiniz. Daima ağaç aralıklarından geçmeye çalışın. Yoksa kazık gibi ağaç daları göğsünüzden girip sırtınızdan çıkması işten bile değil.
1-2 deneme ile yolunuzu bulursunuz. Gerilim müziği eşliğinde heyecanlı bir paraşüt yolculuğundan sonra yere çakılıyorsunuz. Halsizsiniz, yaralı ve bitkinsiniz. 
Cevap bulunamadı.