alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
400
Bölüm 12: Shanty Town: (SECRET 4) (SECRET 5)
Ekin G.
2 Mart 2015 14:15
Köyde yine temizlik yapın. Aslında alarmı çaldırmadan temizlik iyi oluyor ama alarm bir şekilde çalıyor ve adamlar üzerinize, üzerinize geliyorlar. Uzaktan atılan el bombalarından ve molotof kokteyllerden korunun. Hepsini temizledikten sonra arkadaşınızla konuşuyorsunuz. 
Acil olarak ilk yardım çantası bulmanız lazım. Köyde devam edin. Askerlerin orada hiç askerlere bulaşmadan altta su dolu bir kanal var buraya girin ve devam edin. Kanal çıkışı önünüzdeki askerleri ok ile sesiz bir şekilde hal edin. Evleri araştırın.
Helikopterin olduğu yere gelin. Helikopterin arka kısmına halat atın ve çekin. Helikopterin içine girebilecek bir delik açılacak.
Helikopter içinde ilk yardım çantası bulacaksınız ama sevinmeyin. İçinde işimize yarar bir şey yok. Ölü pilotun üzerini arayın. iç cepte çakmak bulacaksınız.
Çakmakla okunuzu kızartın ve yaranızı bununla dağlayın. Lara’nın çığlığı dayanılacak gibi değil. Ah Lara ah neler çekiyorsun.
İngiltere’deki malik hane de (Monor) yaşasan olmaz mı? Bizde ziyaretine gelir uşağı peşimize takar çayını içerdik.
Böylece alev atan ok sahibi oldunuz. Kullanmak için yayı gerince 1 tuşuna basın. Hemen denemek için gelen askerleri alevli okla öldürün. Onların yanışını seyredin ve atmış oldukları çığlıkları sadistçe seyredin ve dinleyin. Sıkı bir çatışma sizi bekliyor.
Bütün adamları öldürdükten sonra helikopterin oradaki kampa girin ve silah ve sikll upgradi yapın.
Daha sonra köyde araştırma yapabilirsiniz.Gördüğünüz askerleri öldürün. Toplayabildiğiniz kadar nesne toplayın. Reliclerin biri burada bir evde.
Damdan dama atlayın çıkış yolu bulmaya çalışın. . HIGWAY TO HELL e girin.

Köyün içinde devam edin. Gördüğünüzü indirin. Araştırma yapın. Kulübelerin birinde girişinde bubi tuzağı var. Buna yakalanırsanız baş aşağı asılıyorsunuz. Gelen adamları bu şeklide vurun. Sonra ayağınızdan tutan kancaya ateş ederek kurtulun. Bu odada döşemede tahtalarla kaplı bir geçit var. Bu sizi mağaraya ve secretre ulaştıracak. Halat atarak açın ve içine girin. Mağaranın sonunda 4. secretimize ulaşıyoruz. WELL OF TEARS. 

Tavana asılı bir platform var. Belli ki bunu aşağı indireceğiz. Etrafa bakarken yerdeki 3 adet bidonu görüyoruz.
Bunları alın ve platforma fırlatın. 3 tanesi platformu zemine iniyor. Gidip 1 bidonu dışarı atın. Şimdi koşarak yukarı çıkın ve yavaş, yavaş yükselen platforma atlayın zaman kaybetmeden sol duvardaki tırmanma yerine zıplayın tutunup kendinizi yukarı çekin. İlerleyin ve sandık içinden secretinizi alın. Geldiğiniz yolu takip ederek köye geri dönün. Q tuşu ile gidecek yerinizi görün. 

Tam kapıyı buldum çıkacağım derken adamlar kapıyı kapatıyor ve var güçleri ile size saldırıyor.
Ayrıca burada kalkanlı adamlarda var. İkişer üçer üzerinize geliyor. İyi bir savaş sonunda bütün adamları öldürün.
kapıya gelin açma mekanizmasını döndürün. Kapı açılacak zannediyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Kapının üzerindeki bir branda kapıyı tutuyor.
O halde alevli okla bunu yakın ve kapıyı tekrar açmaya çalışın, şimdi kapı açıldı.
ANCIENT GATE ye girin.
Nehrin yanındaki asılı halattan karşıya geçin. Daha sonra bir üst platforma atlayıp zıplayıp halatla tırmanın. Karşıda dönen dev pervanenin olduğu yerdeki adamları uzaktan temizleyin ve halatla bu platforma geçin. Base kampa girin.Kamptan sonra yandaki mağaraya girin ve ilerleyin. Aşağı düşerken uçurumun kenarına tutunun ve sağa kirişler yardımı ile sağ devam edin.

Daha sonra 5 ci secretimiz olan CHAMBER OF JUDGMENT ulaştık. Etrafı inceleyin. Tavana iple asılı tekerleği halat atın çekip bırakın. Duvarı kırsın.Yerde iki bidon var. Birde büyük heykelin olduğu yerdeki platformda onu alın. Yan duvardaki asma kattaki bidonu almak için burayı kırmak üzere bir bidon atın.Toplamda 4 bidonunuz olacak.Bu bidonları tahterevalli nin bir tarafına koyun. Sonra tahterevalliden zıplayıp karşı duvardaki tırmanma duvarına zıplayın. Sol taraftaki merdivene atlayın ve secret sandığına ulaşın. Solda tavana asılı platformlardan 3 ünü geçin boru gibi olan kanala atlayın aşağı kayın. mağaradan çıkın.
Yukarı çıkın teleferiğe atlayın ve en sona gelince platforma zıplayın.
Platformda ilerlerken Grimle konuşun. Adamları öldürün. Fakat Adamlar Grim'i rehin alıyorlar. Lara silahını bırakmazsa Grim'i öldüreceğini söylüyorlar. Yufka yürekli Lara tam silahı bırakırken Grim atağa geçiyor ama bu kendisine pahalıya patlıyor ve uçurumdan düşüp ölüyor.

Halattan karşıya geçin. Kırk merdivenden yukarı tırmanın. İkinci halatla tırmanırken adamlar halatı kesiyorlar. Düşerken son anda duvara tutunun. Gelen oklara aldırmayın. Sizi vuramazlar. Çünkü arkadaşınız Ruth sniper ile adamları indiriyor. Ruth ile konuşun. Sizi kollayacağına söz alın. İlerleyin kapma girin. Sonra derme çatma asılı tahta yoldan atlayıp zıplayıp devam edin. Kirişlerden yan, yan giderken adamın biri size musallat olacak. İkinizde uçuruma düşerken siz bir yere tutunacaksınız. Şimdi yine nefes nefese bir koşma ve hayatta kalma yarışı sizi bekliyor.
Çöken tahtaları ve merdivenleri çok hızlı bir şekilde geçin. Sonunda bir tırmanma duvarına tutunacaksınız.
Cevap bulunamadı.