alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
388
Bölüm 17: Shipwreck Beach (SECRET 7)
Ekin G.
2 Mart 2015 14:22
Arkadaşlarınız bulun motoru çalıştırmaya çalışıyorlar. Sarmaş dolmaştan sonra motorun çalışması için bir gemi enkazlarında bulunan bir aletinin lazım olacağını anlıyorsunuz. (Bu ne ola ki?)

Bu aleti aramak için gemi enkazlarının olduğu yere doğru gidin. Kırık iskelelerden, köprülerden, gemilerden geçin sonunda adamaların olduğu gemiye geleceksiniz. adamların canını acıtmayacak şekilde öldürün.

Sonunda aleti buldunuz. Bir kaç adam daha öldürdükten sonra uzun halat ile arkadaşlarınızın olduğu yere kadar gelin.
Bu ara bol, bol martı ve yengeç vurun skill kazanın. (Martılar kendini Kadıköy iskelesinde simit atacağımızı zannediyorlar galiba. Lara’nın böyle acımasız olacağını da hiç düşünmemiştim.. Oyun başında öldürdüğü geyikten özür dileyen Lara şimdi Martı avcısı. Ama zannederim hayatta kalması için bunlar lazım) Aleti arkadaşlarınız verin. Bu sırada Dr. Withman yaralı olarak gelecek. Jonah size size özel bir yay verecek. 

Kampta bu yayı upgrade edin. Yeni yayla yaban domuzu avlayın. Bu sıra yengeçleri de boş bırakmayın. Tekrar gemilere dönün. Halatla gemiler arasında gidin. Önünüze çıkan serserileri öldürün. En sonunda dağın tepesine varacaksınız ve kapıyı kırıp geçin. 

İlerleyin etraftaki eşyaları toplayın. Gizli geçitleri bulun ve geçin sonunda 7 cı secretimiz THE FLOODED VAULT a geleceksiniz.
Burada bir elektrikli havuz bulmacası var. Biraz dikkat ederseniz çözeceksiniz. Ben sırası ile yapacaklarınızı yazayım. Önce yeşil düğmeye basın. Merdivenden aşağı inin ve ikinci yeşil düğmeye basarak geniş yatay kapıyı açın.
Havuzun oluğu odaya girin ve durum değerlendirmesi yapın. Sağa gidip tahtalarla kapalı geçit ağzını pompalı tüfek ile kırın ve burası açılsın. Havuz ortasındaki sala halatlı ok atıp çekin. Gelmiyor değil mi. O halde alev atan ok ile salı tutan babayı yakın. Sal serbest kaldı. Şimdi salı çekebilirsiniz. İki defa çekin. Şimdi yan tarafa gelin ve elektrikli aleti kaldıracak ağırlığa halat atın ve çekin.
Böylece elektrikli alet yukarı çıkacak ve havuzdaki tehlike kalkacak. Zaman kaybetmeden suyu geçip karşıya ulaşın. 
Ateş yanan varilin yanında ağırlı taşıyan nesneye halat atın ve elektrik üreten nesne yukarı kalksın. Şimdi hiç vakit kaybetmeden sala yine halat atın çekin. Öyle bir ayarlayın ki sal tam elektrikli aletin altında olsun. Böylece elektrikli alet suya değmemiş olacak ve havuz tümden güvenli hale gelecek. Korkusuzca havuza girin sağdaki geçitte su içinde devam edin. Merdivenleri çıkın ve sandığa ulaşın. Skill puanlarınız alın. Yan taraftaki halatla kayın başladığınız yatay kapıya gelin. 
Cevap bulunamadı.