alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
386
Bölüm 18: Cliffside Bunker (SECRET 8)
Ekin G.
2 Mart 2015 14:23
İlerleyin, geçitlerden sonra BUNKER VİSTA ya geleceksiniz. Dağda boruları kullanarak tırmanabildiğiniz kadar tırmanın. Yan tırmanmalardan sonra ağzı parçalanmış topun olduğu bunker odasına girin. Önünüzdeki aralıktan eğilerek girin ve ilerleyin. Adamlarla dolu bir odaya geleceksiniz. Burada zorlu bir savaş var. Kendinize göre taktikler geliştirebilirsiniz. Elbette ilk adamaları sessizce öldürün. Yoksa hepsi üzerinize çullanıyor ki fazla yapacak bir şey kalmıyor. Adamların hepsini temizledikten sonra yukarı kata çıkın eşyaları toplayın. Son kalan adamaları ve kalkanlı adamı da öldürün. Aşağı inin yeni gelen adamları da öldürün.

Bu kadar adamın bu adada ne işi var anlamadım. Öldür, öldür bitmiyor. Hepsi Lara'nın elinden ölmek istiyor. Sonunda avluda yukarı asılı platforma atlayın oradan da tekrar yan duvardan tepeye çıkın. Güneşin batışını izleyin. Kampa girip dinlenin gerçekten buna ihtiyacınız var.

Eski Kamyonun Yan taraftaki Geçitten Girin. Sandıktan relic i alın.
Devam edin güneşin battığı yere gelin. Halat ile kayın ve tırmanma duvarına tutunun. Buradan gemi ye halatla kayın ve Endurance gemisinin içine düşün. 
Adamları öldürün onunda zırh giymiş kolay, kolay ölmeyen bir adam var. Zannederim bu bizi oyun sonu canavarına hazırlıyor.
Adama devamlı ateş edin. Tekme, tokat veya omuz atma işareti çıkınca adama yaklaşın ve manivela baltası ile öldürmeye çalışın. Elbette sonunda ölecek. Ölünce üzerinden robe ascenderi alın. Böylece halatınızla çekemediğiniz nesneleri çeker vaziyetine geleceksiniz. Denemesi bedava. Hemen vincin ucuna bağlı sandığa ok atın ve çekin. Ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. 

Sandığı çekin ve döşemedeki kırılabilecek yere düşürün ve açılan yerden aşağı inin. Adamları öldürün. En alttaki makine dairesindeki suyun içine atlayın. Alex burada bir odada mahsur kalmış. Bacağının üzerinde bir ağırlık var kakamıyor. İşin kötüsü odaya giremiyorsunuz kapıda elektrikli bir alet girmenizi engelliyor.
Bundan kurtulmanız gerekli. Tavandaki vince benzer aparata halat atıp çekin. Kapıya kadar geliyor ama öldürücü darbeyi vuramıyor. Başka bir şeyler yapmalı. Vincin yanındaki kırık merdivene tutunun vinç eski yerine gidecek. Burada tavandaki raylardan diğer tarafına geçirmek için yine vince ip atın çekin ve merdivenden tutunun üst kata çıkın. Tekme ile vincin raylarının çalışacağı alanı açın ve aşağı düşün. Vince tekrar ip atıp kapının önüne kadar getirin sonra üzerindeki kırık sarı merdivene atlayıp vinci diğer konuma geçirin. Böylece vinç tam kapının karşısında duracak 
Artık son hamleyi yapmak için ok ile halat atın ve çekin. Vinç gidip kapıdaki elektrikli aleti parçalayacak. tekrar ip atarak vinci geri çekin ve açılan kapıdan girip Alex’i kurtarın. Bu arada gelen adamları öldürün. Alex te size yardım edecek. Sonunda Alex “Beni burada bırak odayı patlatayım bütün adamlarla birlikte bende öleyim” dese de Lara kabul etmiyor. Ama yapacak başka bir şey yoktur. Lara'ya İngiliz anahtarını veriyor.

Alex odayı kötü adamlarla birlikte patlatıyor ve kendi de ölüyor. (Ne fedakar insanlar Ruth’ta aynı şeyi yapmış sırtına baltayı yemişti) Lara çok üzgün ama yapacak bir şey yok.  (Lara bu adama aşık mı ne?) 
Gemiyi terk etmek için halatla yukarı kayın. Robe ascenderi kullandığınız için E tuşuna basarsanız daha hızlı kayarsınız. Base Kampa gelin Kırılgan zemini parçalamak için yukarıdaki ağırlığa ip atın ve çekin düşürün. Buradan aşağı atlayın. Ağzı parçalanmış topun olduğu bunkere gelin. 
Daha önce robe ascender olmadığı için açamadığınız kaya ile tıkanmış geçidi açın, dışarı çıkın.
Şelalenin oradaki babaya halat tutturun ve tırmanma kayalığından aşağıdaki mağara ağzına düşün. Geçitten ilerleyin. Adamların olduğu dağa varın. Adamları temizleyin ve arkadaşlarınızın bulunduğu yere gelin. İngiliz anahtarını verin. Geçitten ilerleyin. Daha önce Robe ascender olmadığı için açamadığımız mağara ağzın açın. 8 cı ve son secretimiz TEMPLE OF THE HANDAIDENSE gelin. Durum değerlendirmesi yapın.
Önünüzdeki vanayı çevirin kafes yukarı kalkacak ve şamandıraya yol verecek. Bu şamandıra ileride barfiks hareketi ile atlayacağınız demirleri hizanıza getirecek. Hemen soldaki bir kat yukarı çıkın barfiks önünüzden geçerken atlayın ve karşı platforma geçin. Burada halat atan oku kullanıp su içindeki direği döner vaziyete getirin bu sırada şamandıra demirin önünüze gelmesini sağlayacak.Hemen atlayın ve soldaki tırmanma duvarına yapışın. Yukarı tırmanın ve odada secret sandığına kavuşun. Geldiğiniz yere halattan aşağı kayın ve kampta silah, upgrade yapın. Geçitten devam edin. Yine kumsala çıkacaksınız. Önünüzdeki yaban domuzunu vurun. STORM CHASER e girmek için ilerleyin.
Asansörü indirmek için halat atıp çekin. asansöre girin karşı duvarından tırmanın ve kayalıklardan yukarı tırmanın. Zaten gideceğiniz yer belli. Kule ve silonun olduğu yere gelin. Siloya tırmanın. Sarı merdivenden yukarı devam edin. Asılı kafese 2 halat fırlatıp çekin ve buna zıplayın. Aynı işlemi 2 ci kafes içinde yapın. Kuleye gelin. Burada aşağıda yatay duran bir halat var. Atlama işareti görülmediği için tereddüt ediyorsunuz ama korkmayın atlayın ve tutunun. Ara yere düşün. Buradan yukarı tırmanmak için yatay boruları kullanın. En yukarıda askerleri öldürün. 
Tırmanma duvarından tırmanın ve yan, yan gidin üst platforma geçin zaten tırmanacak yerleriniz belli. En tepeye ulaşın. Sarı merdivenden çıkın. Kapıyı halatla açın. 
Cevap bulunamadı.