alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
447
Bölüm 19: Research Base
Ekin G.
2 Mart 2015 14:25
Tırmanma yerinden aşağı düşerken tutunacaksınız. ve zemindeki suya düşün. Suyolundan devam edin. Yine tırmanacaksınız. En sonunda içi askerlerle dolu odaya geleceksiniz. Askerleri öldürün İleride yatay kapıyı yeşil düğmeye basarak açın ve içeri girin.
Burada asansör bilmecesi var. Sizin yardımınızla çözeceğiz. Şu anda 2 ci kattayız hangi katta olduğunuzu öğrenmek için yere ve duvara bakın. Yapılacakları sırası ile anlatacağım. Yanlış yaparsanız bu bölümü geçemezsiniz. Amaç asansörü yere çakılmasını sağlamak ve açılan geçitten girmek. Yeşil düğmeye basın ve asansörü çağırın. Asansör yarıda kalıyor. Yandaki kutunu üzerine çıkın ve mekanizmayı açın. Asansör biraz daha indi. Asansörün içine girip karşı duvarından diğer tarafa geçin ve merdivenlere aşağı düşün. Buradaki kilitli kapıyı zorlayarak kırın. Geri dönün ve merdivenden çıkın 3 kata geleceksiniz. Asansörü çağırma düğmesine basın asansör gelirken asansör yatağındaki sağdaki camı shotgune ile kırın. Şimdi merdivenler yönelin merdivenlerin yarısında karşı platforma atlayın.
Sandığı kırın Sağdaki mekanizmayı zorlayarak kırın. Tekrar 3 kata gelin ve üstten gözüken yarı kırık sarı merdivene atlayın yukarı çıkın. Sonra merdivene yönelin ve yarı kırılmış merdiveni zıplayarak geçin 4 cü kata geleceksiniz. Asansör yavaş, yavaş gelirken asansörün üzerine atlayın ve sağdaki açıklık tırmanma duvarının yanından geçerken zıplayın ve bu duvara tutunun. 
Zamanlamanızı çok iyi ayarlamalısınız. Şayet atlayamazsanız aynı işlemleri tekrar yapma mecburiyetinde kalacaksınız. Duvardan tırmanın sağa atlayın tutunun. Sandığın olduğu aralığa düşün. Buradaki mekanizmayı kırın. 3 cü kata yine gelin kırık merdivenden yukarı tırmanın ve buradaki mekanizmayı kırın. Böylece asansör yere çakılacak. Şimdi 1 çi kata inin yere çakılan asansörün açmış olduğu boşluktan içeri girin. Askerleri tek, tek avlayın. Kemer köprüden geçin. Japon askerin karnındaki hançeri çıkaracaksınız ve kabzasındaki yazıyı okuyacaksınız. Hançeri saklayın son bölümde işinize yarayacak. Taş kemer köprüye dönün. Burada sizi sıkı bir savaş bekliyor. Askerlerin hepsini öldürdükten sonra üst platforma çıkın ve yanan odanın arasındaki geçitten ilerleyin. Askerleri öldürün. Kuleye tırmanın ve halat ile arkadaşlarının yanına bota doğru kayın. Bota biniyor ve nehir boyunca ilerliyorsunuz. 
Bottan inin karaya gelin. Rüzgârlar ve karlar bölgesine hoş geldiniz. Mathias Sam esir aldığını görüyorsunuz. 
Cevap bulunamadı.