alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
416
Bölüm 22: Chasm Ziggura:
Ekin G.
2 Mart 2015 14:30
Soldaki kaplı kapıyı açın ve rüzgarı köprüden geçin. Kaşınıza Mathias Samı kendisine siper etmiş vaziyette buluyorsunuz. İlerleyin. Tırmanma duvarına tırmanın sağ yan duvara atlayın. Oradan da soldaki platforma atlayın. Rüzgârlı odaya girin. Ortada tavana asılı sallanan bir ağırlık var. Bunu çekip karşıdaki kapıyı açmaya çalışacağız. Ama bunu ancak rüzgârın sayesine yapabiliyoruz.
Kapıya yakın bir yerden halat atın ağırlığı kendinize çekin ve arkasına rüzgârı verince ağırlık gidip kapıyı kıracak. Açılan kapıdan geçin.

Şimdi nefeslerin tutulacağı zaman. Yıkılan çöken yerler arasında koşun yukarı tırmanın. Halat atıp geçeceğiniz bir yer var. Tam çelik kirişin yanında boşluğa atlayın ve kirişe can haviliyle tutunun ve öndeki kirişe zıplayın. Kirişin üzerine çıkın. Bu kiriş tahterevalli gibi. Biraz ilerleyince kirişin diğer tarafı çöküyor. İşte biraz çökmeye başlayınca nefesinizi tutun ve soldaki köprü çıkıntısına zıplayın. Bu biraz zor olsa da mümkün. 

Telsizle konuşuyorsunuz. Sonra yolu takip edin. Kırık köprüden karşıya atlayın tırmanma duvarına tutunun. Sağa doğru devam edin binanın tam altına gelince biraz daha yükselin ve binanın girilecek eşiğine zıplayın. (Burada bir bug olduğunu zannediyorum. Çünkü normalde yukarı tutunması lazım ama hep ya sağa ya sola atlayarak uçuruma düştüm. Uzun uğraşılar sonucunda zıplayıp binaya girebildim) 
Devam edin karşıya halat atıp babaya bağlayın ve yukarı tırmanın. Sola gelince soldaki tırmanma duvarına zıplayın. 
Sonra biraz aşağı kayarak kendinizi bırakma tuşu ile (PC de Shift) boşluğa bırakın ve alttaki tırmanma yüzeyine bir daha tutunun. Tutuysanız nefesinizi verebilirsiniz. Yukarı tırmanıp odaya girin.

Kampta dinlenin. DİKKAT Bu kamp girebileceğiniz en son kamp. Onun için bütün skilleri, surviverleri ve silah upgradelerini yapın. Yani otobana girmeden son çıkış. Anlaşılan artık sona doğru yaklaşıyoruz. Yola devam edin platformlara tırmanın ve zirveye varın.
Burada da sizi sıkı bir savaş bekliyor. Bütün askerleri temizledikten sonra devam edin. Halat atıp geçeceğiniz ve tırmanacağınız yerler var.
Sonunda Oni Stalker’le karşılaşacaksınız. İnsan azmanı olan bu yaratığın balyozunu yerseniz parçalarınızı kimse bulamaz. Belki döşemeden sıyırırlar.
Oyun sonu canavarı olan bu warioru öldürmek hem kolay hem zor. Zırhından dolayı silahın çok bir tesiri yok. Allah'tan bu ağır zırh hareket etmesini önlüyor da bize manevra kabiliyeti veriyor.
Kendinize taktik geliştirin. Merminizi boşa harcamayın. Çünkü mermi bitince yapacak bir şey yok. Mermi ok bulunan şeylerden değil. Kenarda sadece bir sandık var. Öldürdüğünüz samurayların cephanelerini alın. Devamlı kaçın, Balyozunu yememeye dikkat edin.
Arkasına geçebilirseniz hedef kırmızı oluyor işte o an ateş ederseniz Oni sarsılıyor vurma işareti çıkıyor. Hemen yanına gidin manivela baltası ile vurun (F tuşu) yine kaçın. Bu arada başka ufak tefek samuraylar geliyor. Onları da hal edin ve üzerinden cephaneleri alın. Bu küçük samurayların size hem faydası var hem zararı var.
Oni’ye 7-8 defa böyle bir taktik uygularsanız sonunda öldürüyorsunuz. Elini kolunu, bacağını en sonda kafasını kesip işi bitiriyorsunuz. 
Mathias Final Boss Fight & Ending
Kork benden Mathias geliyorum. Samı kurban etmekten de vazgeç.
Açılan geçitten devam edin. Çünkü Mathias Sam’ı kurban etmek üzere. Çığlıklar ve ayin sesleri geliyor. Mathias’ın olduğu odaya gelin yayla tam öldürecekken Mathias ateş edip elinizden yayın düşmesini sağlıyor. 
Göğüs göğüse bir savaş yaşıyorsunuz. Önce manivela baltası ile nereye vuracağınız işareti çıkıyor. F tuşu ile vurun. Mathias yara alıyor. Manivela baltası ile tam boğazınızı kesecekken güç kullanıyorsunuz (Devamlı E tuşu) gücünüz Mathias'ın gücünü geçerseniz ancak alt edebileceksiniz. Böylece üzerinizden kalkmasını sağlıyorsunuz. Sonunda devamlı ateş ederek Mathias’ı uçurumdan aşağı atacaksınız. Zavallı Mathias karda buzda çıplak ayakla dolaşıyor. Ayağına geçirecek bir botu bile yok. 
Büyücü cadının yanına gidin ve hançeri tam kabine saplayın. Böylece Sam’ı kurtarıyorsunuz.
Bundan sonra sinematik giriyor. Duygu dolu sahnelerden sonra Lara ve arkadaşları bot ile adadan ayrılıyorlar ve yeni maceralara yelken açıyorlar.
Bir oyun daha sona erdi. Başka Tomb Raider oyunlarında görüşmek üzere…
Cevap bulunamadı.