alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
290
Tam Çözüm Bölüm 2 - Coastal Forest: (SECRET 1)
Ekin G.
2 Mart 2015 01:37
Oyuna ormanda başlıyoruz. Bir nevi oyuna ısınma ve hayatta kalmak için yapılacak işleri anlatan bu bölümde ormanın her tarafını dolaşın.
Ağaçların birinde ayaklarından asılmış ölü adamın üzerinden yayınızı alın. Oklar ormanın çeşitli yerlerine yayılmış durumda ve bol miktarda var. Ok sıkıntısı çekmeyeceksiniz.
Böylece ilk geyiğinizi vurabilirsiniz. İlk geyiği vurmak her ne kadar Lara Croft’u üzse ve geyikten özür dilese de yapacak bir şey yok.
Çünkü geyiğin ölmesi sizin yaşamanız demek.
Ormanın her tarafını gezinin bu arada tavşan, kurt vurarak bol, bol skill point (Beceri puanı) kazanın ve ilk Kampınızı bulun.
Ekrandaki pusulanın beyaz tarafı gideceğiniz yeri gösteriyor. Ayrıca gideceğiniz yeri öğrenmek için PC oyunun da Q harfine basarsanız ipuçları görebilirsiniz. 
Şelalenin yakınlarında kampı bulun ve kapma girip neler yapabileceğinizi öğrenin.
Daha sonra mağarayı bulun ilerleyin aşağılarda bir yerde kapalı sandığın içinde ilk relic i alın. (Boynuzlu boğa gibi bir şey)
Mağaradan çıkmak için önünüze kalas ve bezle kapatılmış bir geçit var. Burayı meşale ile yakarak geçebilirsiniz. Zaten yakınına gelince sönük meşale ikonunu göreceksiniz. Adeta beni yak diyor. Mezbahayı geçtikten sonra kapalı bir kapı göreceksiniz.
E tuşuna basarak baltanızı kullanın. Devamlı E tuşuna basarak zorlayacaksınız ve güç simgesi beyazla dolunca kapı kırılıp açılacaktır.
Tekrar ormana dönüyorsunuz Sam' buluyorsunuz ve burada Mathias ile tanışıyorsunuz. Matihas adanın rahibi. Size ada hakkında bilgi veriyor.(Gözünüz adamı tutmuyor)

Ormanda çok dolaşınca kurt kapanına yakalanmamak ta olmaz. Nasıl çok dolaşırsan ayağına pislik bulaşırsa ormanda çok dolaşmanın da böyle riski var. Kurt kapanı sahnesini güzelce seyredin. Çünkü çok güzel gerilim verilmiş. Kurt geldi gelecek, ağaçlar salınıyor, çalılar hışırdıyor. Üstelik birde gök gürültüsü ve şimşek gerilimi doruk noktasına çıkarıyor. İlk kurt saldırısı da burada oluyor. Yayı gerin hazır bekleyin. Kurt üzerinize atlayınca sahne yavaşlıyor işte o sırada oku bırakın. Kurt ölecektir.
Daha sonra arkadaşlarınız gelip sizi kurtaracaklar. Teşekkür edin.
Ormana devam edin köprüyü geçin size saldıran kurtları halledin. Kurtların yanına gidip E tuşu ile Skill ve XP salmayı unutmayın.
Köprüden geçin mağaraya girin ilk secretimiz LOST ADVENTURER vardınız. Önünüzdeki engeli aşmak için asılı olan fenere ok atın. Fener düşecek ve eşyalar yanacak. Burada düşmüş bir uçak enkazı var. Bu uçağı mümkün olduğunca aşağı düşüreceğiz. 
Sağdaki platforma geçin köprü gibi olan kalasın arkasındaki ölü adama üzerindeki fenere ok atarak tutuşmasını sağlayın. Böylece kalas düşecek ve uçak biraz daha alçalacak. Karşı platforma çıkın buradaki denizci fenerini alın ve karşıdaki yanacak eşyalar atın ve uçağın biraz daha düşmesini sağlayın.
Şimdi uçağın üzerine çıkın kanat kısmında yanan bir fener var ok atarak düşmesini sağlayın ve alttaki bezler tutuşsun.
İki fener olan platforma gelin. Fenerin birini alın ve uçağın açık deliğinden içeri atarak eşyaların yanmasını sağlayın.
Şimdi uçağın kanadından gövdesine uçağın içine girin. tekrar çıkıp kuyruk kısmından iki kere atlayarak secretin olduğu platforma zıplayın. Secreti alın ve gerilmiş iple aşağı kayın secret mağarasından çıkın.

2 kurt saldırısı oluyor. Ok ile onları hal edin. Ormandan çıkış kapısını bulun. Dr. Whitman'ı buluyorsunuz ve kapıyı beraber açıp 3. bölüme geçiyorsunuz.
Cevap bulunamadı.