alexa
Tomb Raider 2014
Tomb Raider 2014 , serinin diğer oyunlarından neredeyse her yönü ile farklı ve gelişmiş bir yapımdır. Geçmiş oyunlarda daha çok bulmaca çözme ve tuzaklardan kurtulma yapısına sahip olan oyun, bu sefer sınırsız aksiyon ve hayatta kalma öğelerini içinde barındırmaktadır. Tomb raider cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktivasyonu yaparak oyunu indirip oynayabilrisiniz.
290
Multiplayer İpuçları Rehberi !
Ekin G.
26 Şubat 2015 23:15
Aslında multiplayer turnuvası konusunda çoğu arkadaş iyi olmadığını yazdığı için böyle bir rehber hazırlıyım dedim. Çok derinlere dalmadan size ipuçları vereceğim. Bir bakıma yazın olacak olan turnuva için hazırlık At

-Böyle bir konu varsa özür dilerim, araştırdım ama bişey bulamadım.

İlk önce, ANA KURALLAR.

Multiplayer oynarken leveli düşük olanlar (leveli düşükten kastım yeni yeni oynamaya başlayanlar) etrafta düşman ona ateş ederken, hızlı koşmayı (Shift'e basılı tutma) tercih ediyor. Bu çok yanlış arkadaşlar. Hızlı koşma modunda iken düşmana çok kolay yem olursunuz. Etrafta düşman varsa tek yapmanız gereken sağa sola zıplamak, takla atmak. Böylece düşmanın sizi vurmasını zorlaştırırsınız. 

Şimdi, geldik çoğu kişinin yaptığı hataya. Birisini öldürdüğünüzde hepimiz biliriz ki o kişi bir kaç saniyeliğine de olsa bizim ne yaptığımızı görür. Eğer düşmanı gizli bir yerden öldürdüyseniz, o kişi sizin yerinizi görür ve sizi kolayca öldürebilir. Bunun için yapmanız gereken işlem çok basit. Bir süreliğine (2-3 saniye) başka yere gidiyormuş gibi yapın. Sağa sola zıplayın. Sonra isterseniz oraya geri dönebilirsiniz ama düşman tarafından avlanma oranı yüksek.

SİLAH SEÇME 

Hepimizin zorlandığı bir konudur silah seçme. Çünkü her bölümde hemen hemen her silaha ihtiyaç duyuyorsunuz. Kendinize uygun silahı bulmak için şuna karar vermelisiniz; 'Uzaktan Ateş' mi, 'Yakından Ateş' mi? Eğer düşmanları uzaktan gizli yerlerden saklanarak öldürecekseniz, Tavsiyem yay ve ok. Çünkü düzgün bir hedefle düşmanı saniyeler içinde yere serebilirsiniz. Ama karşınıza bi düşman çıktı mı okla onu öldüremezsiniz. Mecbur tabancayı kullanmak zorunda kalırsınız ve buda ciddi yara almanıza ve ya ölmenize yol açabilir. Makineli tüfek tercih etmiyorum, çünkü yay ve ok ondan daha iyi iş görüyor. Açıkcası ben shotgun (özür dilerim TÜrkçe'sini unuttum At ) kullanıyorum, çünkü yakın savaşta daha iyiyim. Şu kenarı süslü 60'lıkları bile yenebiliryorum. Biraz zor oluyor ama Laugh Tabanca zaten uzak savaş için kullanabiliyor, o yüzden shotgun tercih ediyorum. Olmadı siz tek tek her silahı deneyin, hangisi size daha uygunsa onu kullanırsınız. 

KARŞILIKLI ATEŞ 

Şimdi size karşılıklı ateşte yapmanız gerekenleri söyliyeceğim. Eğer bu karşılıklı ateş uzak noktalardaysa yara aldığınızda size ateş edemeyeceği bir köşeye gidin ve iyileşmeyi bekliyin. Birkaç kez ateş edip yerinize çekilin. Böyle onu öldüremezsiniz ama hiç değilse kendiniz de ölmezsiniz. 
Eğer karşı karşıya iseniz sağa sola zıplayarak onun kör noktasını yakalayın. Size ateş etmeye başladığında onla karşılıklı ateşe girmeyin, sağa sola zıplayarak size ateş edememesini sağlayın. Sonra kör noktasını yakalayıp mümkünse shotgun la ateş edin. Tabi eğer shotgun kullanıyorsanız.

BOMBALAR 

-Bomba Seçimi
Solarii için mermi kutusu şeklinde olan bombayı seçmenizi öneriyorum. Doğru yerlere koyarsanız kolay kolay farkedilmeyebiliyor. 
Survivors için sarı yuvarlark olan bombayı seçebilirsiniz. Daha küçük olduğundan farkedilmesi ve imha edilmesi zor olabiliyor. Ben Survivors takımında 1. bombayı kullanıyorum, karşıma biri çıktı mı üstüne bomba atıp kaçıyorum böylece adam öldürmek daha kolay oluyor, zaten bu bombayı normal oyunda da kullandığımız için nasıl kullanacağımızı biliyoruzdur herhalde.
-Bomba imha etme
Bomba imha etmek çok kolay. Bombadan yeteri kadar uzaklaştığınızda Tabanca ile (Neden mi tabanca? çünkü hedefi daha küçük böylece bombayı kolayca yok edersiniz) üzerine ateş etmeniz gerekir. ama yeterince uzak olduğunuza emin olun, eğer ölürseniz puan o bombayı koyan kişiye gider.

OYUN MODLARINA GÖRE İPUÇLARI 

-RESCUE
Rescue Survivors takımı için tam bir takım oyunudur. İlk önce Survivors takımındaysanız adam öldürmeye çalışmayın, ilk yardım çantalarına koşun. Biliyorsunuz ilk yardım çantasını aldığınızda düşmanlar tarafından görülüyorsunuz. Ama eğer doğru yolları kullanırsanız ilk yardım çantasını mavi bölgeye koyabilirsiniz. Doğru yollardan kastım sakın ortalarda gezinmeyin. Kuytu köşelerden gidin. Zaten takım arkadaşlarınız sizin yanınızda olup etraftaki düşmanları öldürüyorlar. Tam bir takım oyunundan kastım buydu. Takım arkadaşlarınız olmadan kazanamazsınız. 
Solarii takımındaysanız işiniz biraz zor. Karşı takımın oyuncularını hem düşürüp hemde öldürmek zor tabi ama size verebileceğim ipuçları var tabii. İlk önce amacınız karşı takımdakileri öldürmek değil, onları düşürmek olsun. Onları düşürdükten sonra bunu bir tuzağa çevirebilirsiniz. İlk önce düşürdüğünüz kişiyi kollamanız lazım. Elbet takım arkadaşlarından biri onu kurtarmaya gelecektir. Bu sırada onu kurtarmaya gelen kişiyi de düşürün, bir süre sonra süreleri bitecek ve öldürme puanı kazanacaksınız.

-CRY FOR HELP (Team deadmatch içinde ipucu vermeye gerek yok)
Survivors takımındaysanız tek yapmanız gereken 3 radyoyu transfer etmek. Bunun için takım arkadaşlarınıza ihtiyacanız olacak. Mümkünse tek başınıza bir radyoya gitmeyin, onun yerine takın arkadaşlarınıza yardım edin. Ayrıca takım arkadaşınız öldü mü o çıkan kutuyu siz alın, böylece karşı takıma puan kazandırmazsınız.

-FREE FOR ALL

Bu tek başınıza olduğunuz bir moddur. Tek başınıza 15 kişi öldürmeniz gerekmektedir. Herkes düşmanınız olduğu için çok dikkatli olmalısınız. Karşınıza çıkan herkesi öldürmeye odaklanın.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar Smile Eğer isterseniz minigun ve güçlü yay bulma yerlerini gösterebilirim. Her bölgedeki yerlerini biliyorum. Bir yer dışında sanırım. Neyse isterseniz daha yazabileceğim çok şey var
Cevap bulunamadı.