alexa
Tribes Ascend
Tribes Ascend ilk olarak 1998 'de başlayan, Halo', Unreal Tournament ve Battlefield vb. gibi oyunlara ilham kaynağı olmuş devrimsel Star Siege Tribes serisinin son oyunudur. Daha önceki oyunlar Sierra tarafından dağıtıldı fahat daha sonra oyunun haklarını Hi-Rez Studio aldı ve ücretsiz olarak bu evrene kendi yorumları ile yayınladılar. Tribes Ascend için satin alacaginiz Tribes Gold'lari oyun Epin panelinden aktif edebilirsiniz.
477
Brute Sınıfı
Emre S.
21 Nisan 2015 19:44

Basit silahlarla hayvani gücün karışımı, diskoların vazgeçilmez şişmanı, oyundaki en haşin sınıflardan biri. Tamamen iç mekan canavarı 

Silahlar: Heavy spinfusor default olarak gelir ve diğer spinfusorlerden çok daha fazla hasar verir, ağırlığını gerçek anlamda hissettirir. Gladiator xp ile açılır, tek sıkar 3 katman patlar ve doğrudan vuruşta öldürmeyeceği hedef yoktur ama yine de heavy spinfusor üzerine pek tercih edilesi bir harcama değildir. 
İkincil silahlar ise otomatik shotgun ki pek kullanılmaz zaten, hitscan nova colt pistol ki dış mekanda savunma için fena değildir ve plasma cannon raider'ın plasma gun'ının daha hasarlı ama hedefi vurması daha zor olan versiyonudur. 

Belt item: Bir oyunda görüp görebileceğiniz kullanışı en keyifli bombaya sahiptir brute. Fractal grenade denilen bu merete disco nade de denilmektedir ki brute'un adı bu yüzden diskocuya çıkmıştır. Bu fractal bombalarını bıraktıktan 1-2 saniye sonra disko topu gibi kalkar ve etrafa yeşil yeşil ışıklar salar bir süre, tabi yakalananlar telef olur ve zerre kaçışı yoktur, etki alanı büyüktür.. 
light sticky grenade ise infiltrator'ın sticky'lerinin birazcık hafifi olup disco nade varken kimse tarafından kullanılmaz da açılmaz da. 

Pack: Energy pack başta gelir çünkü normal enerji seviyesi çok kötüdür bu sınıfta. Heavy shield pack raider sınıfının kalkanı gibi aktif edildiğinde yenilen hasarı enerjiden keser normal sağlık barından değil.. Son gelen yama ile eklenen survival pack ise 200 sağlık, ekstra bomba ve %25'lere varan yürüme hız verip brute'a adeta can vermiştir. 

Armor: Sağlığı 200 kadar upgrade ile artırılır, survival pack de varsa sağlık 2800 olur ki bu değer oyundaki en yüksek değerdir. 

Perkler:Safety Third ile survivalist uzun süreli partiler için harikadır. Ultra capacitor 1 ve ultra capacitor 2 enerjiyi artırdığından kombinasyonu heavy shield pack kullanırken çok faydalıdır ayrıca brute'un daha yüksekten uçmasını sağlar.. 

Görevler: Brute basitliği temel aldığı için sadece atak veya savunma yapabilir, bayrak üstünde doombringer gibi bekleyebilir super heavy perki ile ama onun kadar efektif yapamaz bayrak savunmasını. İç mekan işgali üzerine tasarlanmıştır ve silahları da ona göredir. Dışarıda hayatta kalmak zordur ama heavy spinfusor ile uzaktan düşman turretleri vs temizleyebilir.. 


UPGRADE SİSTEMİ: Oyunda kuşandığımız her şey (silah, belt item, pack, perkler, armor vs) upgrade edilebiliyor. Önceleri sistem yalın işliyordu, maç başı kazandığımız xp'leri teker teker yatırıyorduk istediğimiz item'ın üstüne ama geçen hafta yayınlanan "hızlandırma" adlı patch sağolsun artık silah unlockları da upgrade'ler de hızlandı, eskiden işkenceydi. Upgrade olayı sanki rpg oyunuymuş gibi işlemekte, şöyle ki dilersek bir silahın tüm upgrade'lerini 15000xp karşılığında yapabiliyoruz ama harcamam diyorsak da sadece o silahı seçip oynuyoruz, her maç sonrası silahın seviyesi yükseliyor (perkler ve diğer itemların da aynı şekilde) bu şekilde olması için yoğun baskı vardı forumlarda ve sağolsunlar yama ile hallettiler sorunları. 

OTOMATİK SUİSTİMALCİLERİ İLE BAŞA ÇIKMA: autoabusers deniyor bu elemanlara, deli ederler adamı ve tarama olayının suyunu çıkarırlar.. Eğer siz de sinir olursanız yapacağınız şey yere inip "adadadadaddada" dansı. Sakın havada jetpack halinde durmayın keza otomatik silahlılar havadakileri daha rahat vurur keza havadakilerin nereye gideceği rahat bir şekilde kestirilir. Yerde sağa sola kestirilemez hareketlerle sürekli gidin, arada da zigzag çizin imkanı yok vuramazlar. Ben geç keşfetmiştim bu metodu, duello esnasında çok yardımı dokunuyor zaten otomatik silah taşımayan genellikle duel olayına girmiyor.. 

Konuyu çoklu fps oyunları bölümüne de açabilrdim ama orada pek ilgi görmeyeceği için vazgeçtim, burada ise daha çok oyuncunun bilgilenmesi için konuyu açmayı uygun gördüm keza ghost recon f2p rehberi de bu bölümde olup gayet yararlı oldu oyunculara. Rehberi hazırlamak biraz zamanımı aldı, hatalarım veya belirtmediğim noktalar olmuş olabilir onları zamanla ekleyip-düzeltirim ama umarım oyuna yeni başlayacak olana veya başlayıp kafası karışmış olana yardımcı olabilirim keza bu oyun hakkında bırakın Türkçe rehberi, haber bile bulmak imkansıza yakın.. İyi eğlenceler 

Cevap bulunamadı.