alexa
Tribes Ascend
Tribes Ascend ilk olarak 1998 'de başlayan, Halo', Unreal Tournament ve Battlefield vb. gibi oyunlara ilham kaynağı olmuş devrimsel Star Siege Tribes serisinin son oyunudur. Daha önceki oyunlar Sierra tarafından dağıtıldı fahat daha sonra oyunun haklarını Hi-Rez Studio aldı ve ücretsiz olarak bu evrene kendi yorumları ile yayınladılar. Tribes Ascend için satin alacaginiz Tribes Gold'lari oyun Epin panelinden aktif edebilirsiniz.
351
Doombringer Sınıfı
Emre S.
21 Nisan 2015 19:43

Şişko bayrak savunmacıları olup eyyüp sabrına sahip insan evlatlarıdır. Tek bir işi olan bayrak savunmasını yapana kadar tepesine raiderlar, infler, juggernaut mortarları yağar. Takımınız iyiyse oynaması çok zevklidir, her daim VNS (i need support) ve VVH (help) deyin ki size sataşanları sizin savunmacılarınız kovalasın. 

Silahlar: Oyundaki en ağır otomatik olan chain gun ile pathfinder sınıfının bolt launcher adlı silahının ağır ve şimşek atan versiyonu heavy bolt launcher doombringer'ın birincil silahlarıdır. Chain gun varken heavy bolt launcher çok yavaş ve keyifsiz-etkisizdir o yüzden heavy bolt launcher ile xp'lerinizi araya vermeyin derim. 
İkincil silah olarak ise oyundaki tek anti vehicle-anti air görevi gören silaha sahiptir fatbringer, bu silahın adı saber launcher'dır ve havadaki hedefe 3 saniyede kilitlenip güdümlü roketi fırlatır.. Özellikle uçaklar (shrike) maç sonlarına doğru bizim bayrak kapıcılarını telef edeceği için hedef olarak onları seçin. 

Belt item: el bombası ile mayınları vardır. El bombası çok tırt ve heavy on flag oynayacaksanız (başka rolü yok zaten doombringer'ın) mayınları mutlaka açın. 

Pack: Force shield dediğimiz güç kalkanı vardır, sağlı sollu 2 tane kurulur ve bayrak kapmaya gelen ergen pathfinder oracıkta telef olur. 

Armor: Yine upgrade'ler ile 2400-2600 arası sağlık değişir. 

Perkler: Safety Third ekstra 1 mayın kurmanızı sağlar ki çok önemlidir, survivalist bayrak savunmasında hayatta kalmanız için etkilidir..En önemli doombringer perki ise super heavydir, bu size temas edenin ölmesini sağlayacaktır. 

Görevler

--Bayrak savunması-- Buna HOF diyorlar yani heavy on flag. DMB sınıfımız bayrağın üstünde tüm maç boyu bekler, gelen pathfinderlar arkadaşlarınızca işaret edilir ve siz de ölene kadar chain gun'ınızla tararsınız. Eğer gelenler işaret edilmese bile bayrak başında beklediğiniz için size çarpıp telef olurlar. 
Mayınları asla birbirine yakın yerleştirmeyin keza zincirleme reaksiyonla biri patlarken diğerleri de gider. Bayrak standına muhtemel geliş yönlerine göre birbirlerine olabildiğince uzak bir şekilde yerleştirin mayınları.. Bu görev esnasında maçta en çok saldırılan kişi olacaksınız, ne olursa olsun bayrak standın'dan sakın ayrılmayın, ölünce hemen respawn olup geri gelirsiniz zaten. 
--Üs savunması-- Doombringerlar bayrakla birlikte iyi generator odası da savunabilirler. Generator odası giriş kapılarına birer tane kalkan itina ile yerleştirilir, mayınlar döşenir ve güzelce kekliklerin gelmesi beklenir sonra gelenin gırtlağına kabus gibi çökülür. Yine de takımınızda Doombringer yoksa generator değil bayrağı savunmanız öncelikli rolünüz olmalıdır.

Cevap bulunamadı.