alexa
Tribes Ascend
Tribes Ascend ilk olarak 1998 'de başlayan, Halo', Unreal Tournament ve Battlefield vb. gibi oyunlara ilham kaynağı olmuş devrimsel Star Siege Tribes serisinin son oyunudur. Daha önceki oyunlar Sierra tarafından dağıtıldı fahat daha sonra oyunun haklarını Hi-Rez Studio aldı ve ücretsiz olarak bu evrene kendi yorumları ile yayınladılar. Tribes Ascend için satin alacaginiz Tribes Gold'lari oyun Epin panelinden aktif edebilirsiniz.
365
Infıltrator Sınıfı
Emre S.
21 Nisan 2015 19:36

Bildiğimiz spy'ın hızlı ve daha ölümcül versiyonu. Görünmez olur, light sınıftır çabuk ölür ama doğru ellerde hedefine kabus gibi çöker. 

Silahları: Rhino smg (susturuculu uzi varyasyonu otomatik) stealth spinfusor (pathfinderın spinfusoru'nun kırmızı ama sıkar sıkmaz geri görünmez oluyorsun) ve Sonraları eklenen Jackal (tık tık tık şeklinde üç patlayıcı bomba atar ve sen istemediğin sürece o yapışkan bombalar patlamaz) ana primary silahlarıdır. Rhino otomatik silah olduğu için dış alan çatışmasında iyidir,iç çatışmada da fena değildir. Stealth spinfusor başlarda kilitlidir xp ile açılır, disk silahı olduğu için hızlı gitmek için birebirdir. 
Jackal yapışan ve her biri 500 civarı hasar veren 3 bomba atar, patlatmayı siz tıklayarak yaparsınız onun için tuzak kurmada ve iç mekanda harikadır. ikincil silahları ise sn7 susturuculu tabanca ile fırlatılabilen bıçaklardır (bi sürü bıçak var az felan değil). Sn7 daha hızlı ateş eder ama daha az 
hasar verirken bıçaklar daha çok hasara karşılık azcık daha yavaş gider, bu da biraz odaklanma gerektirir. 

Belt item: Sticky grenade otomatik olarak gelir, düşmana sessizce yanaşıp yapıştırırsınız F tuşu ile ve oyundaki en hasar veren bomba olduğu için 1200 canı tık diye alır. Şişkolara 2 tane felan yapıştırmak gerekiyor maalesef. Prism mayını ise savunma ve tuzak için iyidir, xp ile açılır, sticky'den az hasar verir. Ama sticky gibi bir şaheser varken kasıp prism mine açmayın derim ben. 

Pack: stealth pack var sadece otomatik olarak gelen, bunu upgrade edip görünmezlik için kullandığımız enerjimizi artırabiliyoruz bu sayede daha uzun süre gözden ırak kalabiliyoruz. 

Perkler: Perk seçimi inf classı için çok önemli. survivalist ile close combat tavsiye ederim. Close combat full upgrade halinde arkadan bıçaklama zararını iyice artırıyor, survivalist ise düşmanları öldürdüğünüzde düşen ammo dropları aldığınızda sağlık ve enerjinizi artırıyor bu sayede daha çok gizlilik ile daha çok hayatta kalıyorsunuz. Sonic punch son upgrade aşamasında bayrak düşürtür melee attak ile ama onu tavsiye etmem. Looter extra 1 tane belt item verir düşmanların düşürdüğü droplardan. safety third extra 1 el bombası ile başlatır ayrıca el bombası (infteki sticky) hasar alanını artırır. 

Armor: 700 sağlık ile başlarsınız light olduğunuz için ve 1000'e kadar upgrade ile çıkarsınız bu yüzden başlarda biraz sıkıntı çekersiniz ama alıştıkça ortalığı yersiniz. 


Görevleri
--Light offense-- Amaç düşman mallarına ve düşmana hasar vermek. Generatorlerini indirmek, sensörlerini indirmek, Technician'ların bi tarafından şırınga ile kan çekmek, bizim pathfinderları vuran sniperların arkasına sızıp sticky yapıştırıp dünyalarını kızartmak, bayrak üstündeki çikoları ve kurdukları defans aparatlarını yok etmek. 
Çok kişi öldürmüşün öldürmemişin hiç önemli değil, düşman generator odasında peşine 3 kişi taktıysan görevini tamamlamışındır, onların 3 adamını oyalıyorsun ve başarılı bir infiltrator olmuşun demektir. Ama siz siz olun tek kaldığınızda 3 kişiye saldırmayın kapalı mekanlarda yoksa hemen indirirler. 

--Light deffense-- Kendi generator odanızı savunabilirsiniz, düşman infiltratorları perişan edebilirsiniz. Bayrağınızın yanında görünmez bir şekilde bekleyip gelen pathfinder'ı havada indirebilirsiniz. Bayrak savunmasına etraftan bombardıman yapan juggernautları, raiderları indirebilirsiniz (biraz zor gerçi burası) 

--Bayrak Kapma ve Kovalama-- Stealth spinfusor açarsanız pathfinder kadar olmasa da gayet hızlı gidebilir işinizi görebilirsiniz. 

Inf için son söz olarak şunları söyleyeyim. Siz light sınıfsınız ama oyundaki en ölümcül sınıf da sizsiniz. Silahlarınız harika ama kullanmayı becerirseniz. Enerjinizi çok düzgün kullanın keza jetpack ile uçmak enerji yerken görünmezlik de enerji yer ve kalakalırsınız. Ayrıca 170 üzeri hıza çıkarsanız görünür hale gelirsiniz. Düşman generatöründe kamp yapmayın, evet oyalayın onlardan 3-4 kişiyi ama genellikle düşman bayrak standının orada kamp yapın ki onların pathfinder bayrağınızı kaptığı zaman skor yapmaması için tam geleceği sıra siz de onlarınkini gizlice alıp uzaklaşmaya bakın. Dediklerimi yaparsanız takımınıza faydalı bir infiltrator olursunuz. 
Ha bir de şerefsiz olun, turret tamir eden teknisyene gidip sticky yapıştırın, beklenmeyeni yapmaya hazır olur, iç mekanda görünmez bir şekilde saklanırken kenarlarda değil ortalarda durun. Daima değişik ve beklenmeyen şekilde, görevinizi sabırla yapın. 
 

Cevap bulunamadı.