alexa
Tribes Ascend
Tribes Ascend ilk olarak 1998 'de başlayan, Halo', Unreal Tournament ve Battlefield vb. gibi oyunlara ilham kaynağı olmuş devrimsel Star Siege Tribes serisinin son oyunudur. Daha önceki oyunlar Sierra tarafından dağıtıldı fahat daha sonra oyunun haklarını Hi-Rez Studio aldı ve ücretsiz olarak bu evrene kendi yorumları ile yayınladılar. Tribes Ascend için satin alacaginiz Tribes Gold'lari oyun Epin panelinden aktif edebilirsiniz.
271
Pathfinder sınıfı
Emre S.
21 Nisan 2015 19:34

Adı üstünde yol bulucu, hafif ve hızlı bayrak kapan sınıftır. Oyunda bayrak kapma işi için açık ara en ideal sınıftır. Normalde sağlığı 700 civarı gelirken zırh upgrade'i ile 900'u bulur. Oyuna ilk başladığınızda otomatik olarak açıktır. 

Silahları: Primary olarak light spinfusor (770 civaro doğrudan hit ile vurur) disk tabanlıdır. Bolt launcher bildiğimiz arballet crossbow gibin bir şeydir ve doğrudan 900 civarı vurur ki bu sonradan açılır ama diğerine göre reload süresi uzun ve mermisi 
düşüşe geçerek gittiği için çok da önemli değildir. İkisi de düştüğü yerde patlayacağı için yardırıp giderken sıkın arkanıza bir tane 200 ile giderken 250'li hızlara tık diye çıkıverin. Shift ile spinfusor silahımız zoom yapar, bununla uzaktan disk sniperlığı yapabilirsiniz ama tabi diskin bir gidiş süresi var. 
secondary silahları ise shotgun ve ligt assault rifledır(LAR). shotgun yakın mesafede doğrultup yamultmak için LAR ise orta-uzak mesafede bayrak kapanları kovalamak için idealdir ve otomatik tüfektir burst halinde sıkar. 

Belt item: Impact nitron yine bayrağa giderken hızlanmanız için (disk sıkıp jump yapıyoruz ya hani) hayati derece önemlidir, default olarak açık gelir upgrade ile 1 fazladan alıp etki alanını artırabilirsiniz. 300 civarı vurur ama amacı öldürmek değil bayrak düşürtmektir. Düşman bayrak taşıyıcıyı kovalarken hızlanıp yanına yaklaşıp önüne bırakın bir tane F tuşuna basarak, bayrağı düşürüp mal gibi kalacaktır öyle. 
ondan sonra VFR deyip (retrieve our flag) takım arkadaşlarınızdan bayrağınızı üsse döndürmesini isteyin. Impact nitron'u bayrağı kaptığınız anda kendinizi hızlandırmak için kullanmayın yoksa düşürürsünüz mazallah. 
İkinci belt item'ımız explosive nitron ama bu xp ile açılıyor Light assault rifle gibi. Explosive nitron bayrak düşürtmez, daha çok hasar verir ve daha iyi itiş gücü olduğu için sizi daha da hızlandırır arkanıza salladığınız anda.. 

Pack: Energy Recharge ile Thrust pack mevcut. Thrust xp ile açılıyor. Energy recharge jetpack yaparken boşalan enerjinizin daha hızlı dolmasını sağlıyor ki yüksek uçuşlar ve dueller için iyi bir şey. Thrust pack ise aniden yavaşken tek tuşla hızlanmanızı sağlıyor ( C tuşuna basıyoruz packleri çalıştırmak için ) 100 ile gidiyorsunuz mesela, enerjiniz dolu ve C tuşuna bir basıyorsunuz disksiz nitronsuz felan bir bakıyorsunuz 200 olmuşsunuz ama işte enerjiyi tüketir yokuşa denk gelirseniz jetpack yapacak enerji bulamaz ve belinizi tuta tuta yürüyerek tırmanırsınız 
o yokuşu, thrust kullanacaksanız çok ekonomik kullanmaya dikkat edin. 

Armor: Light armorumuz var ve 700 sağlık ile geliyor. Upgrade ede ede (artık son yama ile her şey kendini maç yaptıkça otomatik upgrade ediyor ona da değineceğim) ekstra yürüme hızı, 200 civarı sağlık felan artırabilirsiniz. 

Perkler: oyunda tek sınıfta 2 perk kuşanabiliyoruz. Başta default olarak ultra capacitor (enerji havuzunu 20 artırır) ve determination (bayrağa dokunmadan veya kimseyi öldürmeden öldüysen dirilince 100 sağlık ekler) 
benim tavsiye perklerim bayrak kapışı için reach ve egocentric kombosu, kovalamaca için rage ile egocentric ki perklerin de ne işe yaradığını teker teker açıklayacağım daha sonra. 

Görevler: 

--Bayrak Kapma-- ski mekaniğini öğrendiğinizde zaten son sürat yardırırsınız, düşman bayrağını alıp kendi bayrağımızın üzerine götürüyoruz. 5 tane kaçıran takım kazanır. Bayrağa giderken rotanızda iken VAD ile takım arkadaşlarınızdan mutlaka düşman savunmasını oyalamalarını isteyin ki dikkatleri dağılsın siz de geldim gittim yapıp VGW ile wohoo deyin.. 

--Kovalamaca ile Light Defense-- Impact nitron bombası sizin dostunuz. Hem hızlanmada hem bayrak düşürtmede oyundaki en kullanışlı belt item belki de. Hızlanıp bayrak taşıyıcısına yetişin, ya ona spinfusor silahınız ile disk yedirin ya da impact nitron ile bayrağı düşürtün.. Oyuna başlarken rolünüzü seçin, hem kapma hem kovalama aynı oyunda gitmez, hedefi seçin ona göre oynayın derim. 
Ayrıca Thrust pack de chase olayı için harikadır, hızlanıp yetişirsiniz düşman bayrak taşıyıcılarına. 

--Dikkat dağıtma-- Takımdaki diğer PTH arkadaşımız VAD dediyse (distrupt the enemy defense) gidip dikkat dağıtabilirsiniz. Oyundaki en kolay iş. Ya son sürat düşman bayrak savunmasının üzerinden uçarken bir spinfusor disk sıkın ya da bayrak savunmasını gören bir tepeden zoom yapıp uzaktan disk sniperlık yapın. Yine düşman sensor ve turretlerini spinfusorunuz ile uzaktan temizleyebilirsiniz. Yapacağınız iş zor değil ama takımınız için çok yararlı, Kazanmak için yapın veya VAD'ye basıp yapmalarını isteyin. 

Özetle Pathfinderlar düşük sağlıklı, zayıflıklarını hayvani hızla kapatan, takımınızın kredisi sınıflardır. Onları sevin ve istediklerini yapın. Tab'a basıp bakın eğer takımınızda pathfinder yok ve karşıda 2 tane bile varsa o maçı kaybedersiniz ne kadar direnirseniz direnin, bu yüzden takımınızda hücum iyi ama bayrak kapan yoksa pathfinder olun, bayrağı kapın ve kapar kapmaz o çalan harika müziğin gazı ile takımınızı sırtlamanızın gururunu yaşayın. 

Cevap bulunamadı.